piątek, 03 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory

Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory

Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory
Data publikacji: 2019-01-24 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Wywietleń: 4550 372751

Pod koniec lutego powinien być przywrócony ruch tramwajów linii 1 i 9 do pętli Głębokie. Odblokowanie ich trasy z nowym odcinkiem torowiska przez powstające rondo od wysokości szczecińskiej zajezdni Pogodno do kortów tenisowych przez wyspę powstającego ronda u zbiegu al. Wojska Polskiego z ulicami Arkońską i Władysława Szafera najprawdopodobniej w czasie zbiegnie się z zawieszeniem kursowania tramwajów linii 3 i 10 do pętli Las Arkoński, którą też czeka przebudowa.

- Nie wykluczam, że dzień oddanie do użytku torów w obu kierunkach (relacje na wprost do centrum i Głębokiego), jeśli chodzi o planowany termin lutowy zbiegnie się z wycofaniem tramwajów z pętli Las Arkoński - uprzedza Paweł Knap, dyrektor oddziału szczecińskiego spółki Eurovia Polska, generalnego wykonawcy przebudowy układu drogowego.

W dotychczasowym kształcie pozostanie w tym rejonie wciąż organizacja ruchu kołowego. Aż do czasu ukończenia robót na częściowo gotowym nowym odcinku jezdni w kierunku centrum. Tam wciąż do wykonania pozostaje nowy fragment początkowego pasa jezdni ul. Władysława Szafera w stronę ronda Szczecińskich Olimpijczyków. Wytyczony on został po nowym śladzie na wzniesieniu z wjazdem od łuku na rondzie. W jezdnię od wyspy centralnej, gdzie znajduje się już na betonowej podbudowie rozjazd dla tramwajów, w tym miejscu nie zostały też jeszcze wbudowane odcinki torów. Na montaż czekają odcinki szyn na łukach torowego rozjazdu do relacji skrętnych w lewo i w prawo z każdego kierunku.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 24 stycznia 2019 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK 

Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory Rondo, wyburzanie wiaduktu i nowe tory

Komentarze

Asia
Widocznie stary wiadukt sie nie nadawał. I nie dziwota. A ile potrwają prace przy przebudowie pętli Las Arkoński? Na ten czas powinien Szczecin mieć tramwaje dwukierunkowe. I nie tylko na ten czas!
2019-01-26 06:04:22
Stan
Koledzy- płaczki widzę. Zresztą nie oni pierwsi. Tylko narzekania
2019-01-25 17:59:33
technik Maliniak
najpierw zazbroili, potem długo nad tym się zastanawiali, a teraz rozebrali, i nici ze starego wiaduktu :(
2019-01-24 17:54:10
jak w tytule
wyburzanie którego wiaduktu?
2019-01-24 12:13:30
ghw
Dlaczego tak długo to trwa? Patrz na zdjęcia :-)
2019-01-24 10:14:36
Cipiec
Pięknie jest, żona zadowolona
2019-01-24 09:29:07
xxx
Mam nadzieję że zrobią tam rondo turbinowe bo będą tam drugie Gumieńce jak na Gierosa
2019-01-24 08:59:26

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie