poniedziałek, 24 czerwca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony

Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony

Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony
Data publikacji: 2019-01-07 22:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:05
Wywietleń: 2122 370443

Tylko dwie firmy i z ofertami grubo przekraczającymi dotychczasowe finansowe kalkulacje zgłosiły się do przetargu na przebudowę odcinka ul. Hożej w Szczecinie od zbiegu z ul. Bogumińską do skrzyżowania z ulicami Łączną i Piaskową. To jeden z tych przetargów na inwestycje drogowe, jakich wysyp w kalendarzu zbiegł się z finiszem minionej samorządowej kampanii wyborczej.

Do modernizacji dojdzie pod warunkiem, że w budżecie zjadą się dodatkowe pieniądze. Spółki drogowe za swe usługi oczekują wynagrodzenia o kilka milionów złotych wyższego niż pula, jaką na ten cel obecnie dysponuje miasto.

Aż sześciokrotnie od października ub.r. urzędnicy magistratu przedłużali termin na składanie ofert. W poniedziałek, 7 bm., po otwarciu kopert okazało się, że najtańsza ze złożonych propozycji od pruszkowskiej spółki Strabag opiewa na 18 864 457,81 zł brutto. Zgłosiła się również firma Usługi Transportowo-Budowlane Bernard Baranowski z Glinnej, która z kolei wyceniła to zadanie na 21 908 546,83 zł brutto.

Tymczasem miasto na realizację inwestycji zapewniło 14 300 000 zł brutto.

Jeśli wykonawca zostanie wybrany, to będzie miał do 16 miesięcy na roboty od dnia zawarcia umowy. Projekt modernizacji ul. Hożej, wykonany przez Pracownię Projektową Dróg i Mostów ze Szczecina, czeka na realizację od lata 2017 roku. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Ul. Hoża w Szczecinie. Odcinek od ul. Bogumińskiej do skrzyżowania ulic Piaskowej i Łącznej. Stan obecny. 

 

Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony Inwestycja „Hoża” Dalej o miliony

Komentarze

FALSE
Jakie aktualne zdjęcia? Liście w styczniu ?? Zdjęcia są sprzed kilku miesięcy. Teraz jest jeszcze gorzej !! A przetargi robi się po to aby się ludzie cieszyli. Później trzeba je powtarzać z powodu zbyt niskiego założonego budźetu. I tak można rządzić w nieskończoność. Zapowiedzi przebudowy są od kilku lat. Skandal !! A tamtędy dzieci się prowadza do szkoły i dzieciaki także same chodzą po tej drodze.
2019-01-08 14:59:09
beeee
Z całym szacunkiem. Krzystek nie jest pajacem. Pajacami są ci, którzy na niego głosowali. O nim można co najwyżej napisać, że nauczył się paść na takich pajacach.
2019-01-08 14:56:17
Zobaczcie sami
Zobaczcie sami ile ulic w Szczecinie można byłoby wyremontować od podstaw, gdyby pieniądze na tak nietrafioną inwestycję jak przebudowa nikomu (poza grupą około 3-4 tyś. kibiców - sezonowo)niepotrzebnego obiektu jak stadion. ile dróg, chodników i ścieżek rowerowych, bądź skwerów, parkingów czy placów zabaw. komu jest potrzebny nowy stadion? Pomijając poziom gry i "sukcesy" piłkujących tam celebrytów. Stan miasta w wielu rejonach wymaga pilnych remontów, która z pewnością przyniosą korzyść dla szerokiej grupy mieszkańców na wiele lat, codziennie, nie tylko podczas meczu dla grupki "kibiców" sami zobaczcie i pomyślcie. Jak tak bardzo niektórzy pragną stadionu, niech jako gorliwi fani się opodatkują i płacą na prywatny klub..
2019-01-08 14:26:15
tira
I znów Krzystek w czarnej d... Skoro się przetargi robi w kampanii, to taki są efekty.
2019-01-08 13:20:03
piter
Krzystek to pajac!
2019-01-08 13:18:49
elm
O stadionie tylko sie gadalo cala dekade.A teraz wielkie halo.Tak samo bedzie z trasa polnocna.Czarno to widze.
2019-01-08 11:18:28
wiko
A to coś nowego? Ceny materiałów budowlanych oraz robocizny od kilku lat idą w górę i to bardzo ostro. A ostatnie 1,5/2 lata to istna masakra. Nikt nie chce pracować za darmo. Większość firm budowlanych jest tego świadoma i wylicza koszt inwestycji na cały okres jej trwania. Miasto natomiast bierze kosztorysy które były aktualne 2-4 lata temu dodaje jakiś mały procent i robi przetarg. Co się słyszy w prasie/mediach o kolejnych przetargach w Szczecinie, to głównie to że są i nikt się nie zgłasza lub najtańsze oferty są przestrzelone o 20-40%. Przypadek? Ktoś mówi że kilka lat temu koszt podobnej drogi to 20 mln, stadionu/hali 250mln. Problem polega na tym że dziś wszyscy (lub prawie wszyscy) zarabiają więcej niż parę lat temu. Z czegoś to wynika...
2019-01-08 10:35:10
Wow
Ja uważam, że w tak dużym mieście powinny być najpierw drogi na miarę XXIw. Stadion powinien być jak już to chyba dla Arkonii bo co smutne ona zdobyła przez 3 lata w ekstraklasie tyle samo pucharów i mistrzostw Polski co Pogoń przez 50 czyli równe 0. Co ciekawsze zdobyła też tyle samo mistrzostw polski juniorów czyli 1.
2019-01-08 10:17:48
czytelnik
Przy okazji tematu ul. Hożej. Czy ktoś z ZDiTM'u dokonał odbioru ulicy po budowie kanalizacji do nowo budowanego budynku przy ul. Ostrowskiej? Ulica była w złym stanie, ale teraz to jest w ogóle jakaś masakra. Dlaczego wykonawca nie przywrócił nawierzchni do stanu sprzed remontu? Jak można było powrzucać kostkę brukową byle jak i byle gdzie? Czy ktoś ma nad tym co robią wykonawcy jakąś kontrolę? Teraz unieważnią kolejny przetarg na remont tej ulicy i będziemy przez kolejne lata jeździć po tym pobojowisku.
2019-01-08 09:54:04
@Wow
Ale stadion w takim mieście jak Szczecin już dawno być powinien na miarę XXI wieku. Tu jest co innego ważne. Od kilkunastu miesięcy nie ma rozstrzygnięć przetargów bo... oferty przewyższają i to o wiele milionów koszt wykonania danego zamówienia niż założyli sobie na pl. Armii Krajowej. I to samo tyczy się też stadionu. Za chwilę koszt jego (prze)budowy będzie minimum 2x taki jak realna cena jego wykonania jeszcze kilka lat wcześniej.
2019-01-08 09:17:32
Wow
Za cenę nowego stadionu można by dokończyć nie Hożą, ale całą trasę północną...