Piątek 07 października 2022r. 
REKLAMA

Rondo w al. Wojska Polskiego z torowiskiem się wyłania [GALERIA]

Data publikacji: 2018-12-10 15:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:27
Rondo w al. Wojska Polskiego z torowiskiem się wyłania
 

W bardzo szybkim tempie – jak na razie – zmienia się krajobraz na placu przebudowy w rejonie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ulicami Arkońską i Władysława Szafera. Widać już niemal w całości zarys powstającego ronda wraz z nowymi odcinkami pasów jezdni.

To właśnie tam od początku jesieni koncentrują się roboty przy tej obecnie największej inwestycji drogowej w Szczecinie. A do tej pory sprzyjały im warunki atmosferyczne – dużo dni bez deszczu i wysokie – jak na tę porę roku – temperatury. Jak choćby w miniony piątek, gdy było powyżej 12 stopni Celsjusza.

Na centralnej wyspie ronda przy montażu elementów rozjazdu ze zwrotnicami, w pasie nowego torowiska uwija się każdego dnia od świtu do zmierzchu po kilkudziesięciu robotników kilku firm podwykonawczych zatrudnionych przez Eurovię. Wśród nich są: Stanled ze Stargardu, Elektroline a.s., PKP Energetyka czy Lubcon Polska ze Świdnika, specjalizująca się w smarach i technikach smarowania. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się montaż opraw na szczytach części słupów latarni w obrębie ronda. Te prace wykonała spółka Irel. Cały czas na placu budowy obecni są również geodeci ze szczecińskiej firmy Geototal.

Pierwsze warstwy nawierzchni asfaltowej ułożone zostały na całej szerokości jezdni na łuku ronda od strony, gdzie z al. Wojska Polskiego łączy się ul. Władysława Szafera. W pasie jej starej dwukierunkowej jezdni, przekształconej w nitkę wylotową do ronda i w kierunku centrum, w minionym tygodniu także wylane zostały pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej. Podobnie jak na przygotowanych już z nową podbudową odcinkach modernizowanej jezdni w kierunku centrum Szczecina od wysokości kortów tenisowych do wysokości kompleksu działek przed łącznicą torową prowadzącą do zajezdni tramwajów Pogodno. Te prace wykonują z kolei drogowcy z Eurovii.

Równolegle prowadzone są wykopy i roboty przy uzbrajaniu w instalacje podziemne przygotowywanego pasa gruntu pod odcinek nowej nitki jezdni wjazdowej od ronda w ul. Władysława Szafera pod górkę w stronę osiedla Zawadzkiego-Klonowica. Tam można natknąć się z kolei na robotników Przedsiębiorstwa Usługowo-Transportowego KML ze Szczecina i Specjalistycznego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Mazur z podgoleniowskiej Łozienicy. Natomiast na wylanych już wcześniej asfaltem pasach jezdni ul. Arkońskiej od pętli „Las Arkoński” do stadionu KS Arkonia pracownicy szczecińskiego ZWiK skuwają miejscowo nawierzchnię, w której następnie montują studzienki. ©℗

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mirek
2018-12-24 17:29:41
Popieram ps Szczecinianin. Nazwa fajna i zwięzła. Wszyscy trafią.
Szczecinianin
2018-12-23 14:31:40
Proponuję nazwać rondo (alternatywnie): - RONDO ARKONKA, albo - RONDO ARKONIA, albo - RONDO ARKOŃSKA, do wyboru. I tak będziemy się umawiać na rondzie przy Arkonce. Więc ułatwmy sobie życie i nie nazywajmy niewiele mówiącym nazwiskiem kogoś "zasłużonego".
Zatrwożony Janusz
2018-12-21 10:58:16
Mam już nazwę dla tego ronda. "Rondo Słupów".
@ pan z pieskiem
2018-12-19 17:05:15
Musi pan sam iść, z pieskiem oczywiście, i pooglądać co jest nie tak. Przez jaki fragment (konstrukcje) jest opóźnienie. Ja wiem, bo widzę jeżdżąc autobusem.
szczecin
2018-12-11 07:39:10
Panie z Pieskiem ano winny jest projekt który wstrzymał prace na 4 miesiące na rondzie. Tak więc termin zostanie przedłużony nie z winy wykonawcy a kolejnego projektanta który nie potrafił zaprojektować 2 etapu inwestycji (szafera i pętla za netto areną) tak żeby projekt był spójny z obecnym etapem.
Greg
2018-12-10 23:55:43
Eurovia porządna firma.W Gorzowie też błyskawicznie remontuje zadany im odcinek torowiska.Nie można tego powiedzieć o Trakcji która partaczy inny remont w Gorzowie.A z tego co słyszałem to oni mają budować SKM.Oby u was nie było podobnie bo zadanie jest olbrzymie.
ciekawe
2018-12-10 21:59:36
jaka to czarodziejska różdżka zmusiła ich do pracy? bo we wrześniu i październiku mało co na tej budowie się działo po mimo super pogody!
pan z pieskiem
2018-12-10 21:04:55
Las słupów na tym rondzie.Na bank,co chwilę na tych słupach janusze będą lądować i zrywać trakcje.Postęp widać,ale ciągle nie rozumiem,skoro jest tak dobrze,to dlaczego jest tak źle i wykonawca odgraża się niedotrzymaniem pierwotnego terminu oddania ronda i Arkońskiej.Na pogodę zwalić nie mogą,na materiał też bo ten jest na czas dowożony,to co jest kozłem ofiarnym w poślizgu kilkumiesięcznym-?
@RONDO
2018-12-10 20:52:19
Fantasta z ciebie "poznaniak".
RONDO
2018-12-10 18:09:12
moze i sie przyda za 100 lat, bo teraz to tu mozna sie wyspac!!!a za rok to trawa bedzie wyrastala pomiedzy asfaltem!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA