Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

„Przyłębska, Kaczyński, Godek i Czarnek skazują nas na piekło”. Protest w Szczecinie rok po wyroku TK [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-22 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26 20:10
„Przyłębska, Kaczyński, Godek i Czarnek skazują nas na piekło”. Protest w Szczecinie rok po wyroku TK
Fot. Dariusz Gorajski  

Pod hasłem: „Skazane na piekło. Rok od wyroku” w piątek (22 października) odbyła się manifestacja na placu Solidarności w Szczecinie. Podobne protesty, rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji w przypadku ciężkich wad płodu, zorganizowano w całej Polsce.

Moje ciało/ Mój gniew

Demonstracja rozpoczęła się od wysłuchania piosenki duetu - Anita Lipnicka i Moriah Woods: „Moje ciało/ Mój gniew/ Nasz głos/ Nasz śpiew/ Wolności cienka granica/ Gdy śpiewa ze mną ulica/ Dość już" Nie zamkniesz mi ust/ Moje rzeka wylała/ Nie wymażesz tych słów/ Dość już/ W mojej ręce mój los/ Skończyła się cisza/ Już pora na mój… /Na nasz głos!”.

Na protest przyszło około 150 osób, w tym sporo młodzieży. Demonstranci mieli ze sobą plakaty z hasłami: „Wściekłe macice wychodzą na ulice”, „Teletubisie mówią j...ć PiS” i „Jarek sra kotu do kuwety”, a także szubienicę z powieszoną za szyję kaczką - maskotką.

Pikieta na pl. Solidarności w Szczecinie rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

- Przez ostatni rok zorganizowaliśmy kilkadziesiąt protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. Wychodziliśmy na protesty niezależnie od pogody, płci czy wieku i krzyczeliśmy, ile sił w płucach. Niektórzy twierdzą, że to nic nie dało. To jest nieprawda, bo mamy teraz większą świadomość na temat prawa wyboru, praw kobiet w ogóle. Większość społeczeństwa jest za legalną aborcją i sprzeciwia się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego - mówiła na pikiecie Dagmara Adamiak. - Piorun jest wszędzie, jest na waszych zdjęciach profilowych na Facebooku, na maseczkach, na tatuażach. Protesty pomogły rozpowszechnić Aborcję Bez Granic (to międzynarodowa inicjatywa sześciu organizacji, powołana w celu pomocy osobom w uzyskaniu dostępu do aborcji - przyp. red.) i numer, który pojawiał się praktycznie wszędzie, czyli plus 48 22 29 22 597. Polki są mistrzyniami w pozasystemowym wsparciu siebie nawzajem. Bo nie mają wyjścia, bo rząd ma gdzieś nasze potrzeby. 34 tysiące aborcji pomogła wykonać Aborcja Bez Granic, 1080 aborcji Polek wykonano w klinikach zagranicznych, dzięki Aborcji Bez Granic, 700 tysięcy złotych wsparcia dla kobiet potrzebujących aborcji od Aborcji Bez Granic. Polki dziękują z całego serca.

Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy” - skandowali manifestanci.

„To mogłaś być ty, to mogłam być ja”

Pikieta na pl. Solidarności w Szczecinie rok po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

- Julia Przyłębska, Kaczyński, Godek i Czarnek skazują nas na piekło. Może dzisiaj to nie padło na ciebie, może zaszłaś w ciążę i dowiedziałaś się, że urodzisz zdrowe dziecko, a może urodziłaś zdrowe dziecko albo pięcioro zdrowych dzieci, więc ciebie to nie dotyczy. Ale jak wrócisz do ciepłego domu, włączysz Netflixa, zrobisz herbatę i przytulisz swoje zdrowe dzieci, pomyśl, że to mogłaś być ty. To mogłam być ja. To nadal możesz być ty, to nadal mogę być ja - kontynuowała swoje wystąpienie aktywistka Fundacji RÓWNiE. - Może nas spotkać sytuacja, że płód będzie ciężko uszkodzony, a wy i tak będziecie musiały przetrwać tę ciążę, donosić, urodzić, nadać imię i ustalić płeć, co często jest niemożliwe. Taki płód przecież może być mocno zdeformowany. Często wymaga to drogich badań genetycznych. I może macie dzieci zdrowe, które będą musiały przeżywać to wszystko z wami. To jest bardzo trudne, bezsensowne i niepotrzebne przeżycie. Gotują nam to ludzie, którzy robią to pod sztandarami ochrony rodziny, dzieci i życia. Nie chronicie ani rodziny, ani życia! Chronicie wyłącznie jakieś chore pozory, okrutną tradycję kontrolowania kobiecych ciał i ograniczania naszej wolności. Dzisiaj nie padło na ciebie, ale proszę, by to nie było powodem ignorancji wobec cierpienia innych. Bo kiedy przyszli po Żydów, „nie protestowałem, bo nie byłem Żydem”, a kiedy przyszli po ciebie, to nie miał kto protestować. Protestujmy nie tylko dla siebie, ale też dla naszych sióstr i braci, bo empatia i człowieczeństwo to są cnoty, które prawdziwy minister edukacji powinien rozpowszechniać. 

Z placu Solidarności demonstranci przemaszerowali pod siedzibę PiS przy ul. Mickiewicza. ©℗

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Do@do @cała prawda
2021-10-26 19:26:04
Jeden przypadek? Takich przypadków jest wiele, celują w nich właśnie młodzi rodzice a właściwe młodzi egoiści którzy zostali rodzicami. O tym w edukacji seksualnej nie ma mowy, wyśmiewa się ideę wstrzemięźliwości seksualnej jako najlepszej metody antykoncepcji... Statystki edukacji seksualnej są proste, jej wprowadzenie oznacza większą ilość ciąż i większą ilość zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową. Neguj fakty jak na lewaka przystało.
Rozsądek
2021-10-26 08:20:35
Prawdą jest to, że jak się nie uważa , kieruje się tylko popędem to są skutki. Nadużywanie środków antykoncepcyjnych skutkują zaburzeniami hormonalnymi i później są konsekwencje , które trzeba ponieść. Ja jestem 32 lata po ślubie i może dwa razy użyłem prezerwatywy ,moja żona nigdy nie używała takich środków. Mam dwóch synów i choćbym było jedno z nich upośledzone , byśmy nie usunęli. Trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny.
Do@do @cała prawda 2
2021-10-25 20:08:21
Na jednym przypadku w UK jakiś lesb , chcesz zaorać edukację seksualną ?? Gratuluję zrytego beretu pachołku PIS !
@do @cała prawda
2021-10-25 15:14:19
ty mnie po oczach 500+ nie strzelaj bo ja jestem płatnikiem netto ale nie narzekam jeśli są dzieciaki którym to pomogło. co do mgr inż moje gratulacje ale chyba rozumiesz że takich jak ty jest wielu i nie jest to żadne wyjątkowe osiągnięcie zwłaszcza że nie wiem jakim człowiekiem jest mgr inż - może też bije żonę jak Donald. A edukacja w UK jest nowoczesna, oparta na "naukowych" podstawach... tyle że rzeczywistość leży i skrzeczy - więcej ciąż, więcej WR+. obskurantyzm paranaukowy a nie edukacja
@SromotnikBezwstydny
2021-10-25 15:01:11
Tobie od tego jadu, nienawiści i pisofobii to się mózg kurczy. Zmień menu i wycofaj z niego grzyby, zwłaszcza sromotniki bo POważnie szkodzą.
do @cała prawda
2021-10-24 20:42:07
Nie trafiłeś (aś) wychowałem bez 500+ mgr.inżyniera nie muszę nikogo oddawać do adopcji ! Za to wiem , jak wygląda piecza zastępcza i adopcje stąd mój poprzedni post . Lepiej zapobiegać niż leczyć! Pisałem o porządnej edukacji seksualnej , nie prowadzonej przez zakonnice ...
@cała prawda
2021-10-24 20:38:27
co do pobić i katowania to również bardzo proszę cała prawda: 22 września 2020 roku w szpitalu zmarła 16 miesięczna Star Hobson zakatowana przez matkę (20 letnia Frankie Smith) i jej partnerkę (28 letnia Savannah Brockhill) - obie lesbijki biły, kopały i deptały dziecko miesiącami... przypominam 16 miesięczną córkę jednej z nich! W UK jest tolerancja, postępowość, afirmacja LGBT++++, edukacja seksualna, konwencja stambulska i co tam jeszcze, wszystko to czego nie ma w naszym ciemnogrodzie...
@cała prawda
2021-10-24 20:26:07
dane statystyczne nie pokazują zmniejszenia ciąż u młodzieży po wdrożeniu tzw edukacji seksualnej - paradoksalnie tych ciąż jest więcej podobnie jak chorób przenoszonych drogą płciową - upada wiec mit edukacji seksualnej jako panaceum na wymienione przez ciebie problemy. Co do reszty - nie rozumiem - z twojego punktu widzenia należy ludziom kazać kopulować publicznie w świetle dziennym? Jaki problem ma to rozwiązać? Czy będzie mniej niechcianych ciąż? Nie męcz się, oddaj do adopcji.
cała prawda
2021-10-24 09:17:00
W dużej mierze problem aborcji rozwiązałaby porządna edukacja seksualna. Tyle że nie pozwalają na to "cnoty niewieście". Nie można w bogobojnym kraju rozmawiać o tym, skąd się biorą dzieci, bo mają się brać- na chwałę naczelnika. Cóż, że w ciążę zachodzi dwunastolatka, albo matka siódemki dzieci, w tym trójki niepełnosprawnych. Seks po ciemku, żeby zgorszenia nie było, ochrzcić i brać na plecy ciężar, jakże często znienawidzony- widać to po doniesieniach szpitali o pobitych, wręcz zakatowanych .
Rexona
2021-10-24 06:14:43
Na pewno wszystkie te nie dziewice były ochszczone i były u komunii
gość
2021-10-24 05:59:53
Czy ja dobrze widzę, że nie widzę? Nawet Pacyfka położyła już lachę na tą imprezę.
szczecińska opozycja
2021-10-24 01:21:51
Na demo przyszła szczecińska opozycja. Cała? Wszystkie 30 osób? Jest moc!
sdff
2021-10-23 22:42:44
dlaczego promujecie wulgarność i prymitywizm tej chorej garstki ludzi(?), prawo zakazuje wszakże publicznego propagowania takich patologii - podpadacie zatem pod prokuratora!!! Nadto, zauważyliście, że wszyscy, którzy są za tzw. aborcją /zabijaniem/ już się urodzili???
@ Jurek
2021-10-23 21:37:19
O czym ty tu dajesz ?? Przecież chodzi o rodzenie stworków i umarłych płodów z przymusu !! W reżimie kobiety rodzić nie będą !
Blyskawiczne macice
2021-10-23 21:23:45
Jak Nie chcecie i Boicie sie zajsc w ciaze: to Nie stosunkujcie sie w dniach plodnych, uzywajcie czesciej Ogorkow i Marchewek... nie mowiac juz srodkach Anty-koncepcyjnych oraz sztucznych Czlonkach zakupionych w odpowiednich Sklepach Porrr...!!! To tak na po-czatek, a jak to Wam jeszcze nie wystarczy... to Wiecej przykladow po-damy po-zniej ?/!! A wogole to WON z tego Placu...!!!
Jurek
2021-10-23 20:40:09
Drogie Panie. jeśli nie chcecie mieć problemów z ciążą to proponuję wstrzemięźliwość seksualną albo seks tylko w związku małżeńskim. Ponadto, jeśli jesteście katoliczkami to obowiązuje was przestrzeganie 6 przykazania Dekalogu - nie cudzołóż.
uchodziec
2021-10-23 20:20:16
Śmieszne dzieciaki. Zawsze kiedy ich widzę, poprawia mi się humor.
demokracja liberalna
2021-10-23 19:31:43
czyli dawna nazwa kapitalizmu przemawia swym podstawowym twierdzeniem; - kondom jest droższy w zakupie jak "zabieg medyczny" u ginekologa płacony z NFOZ-u
Jeśli
2021-10-23 17:35:41
Jeśli pragniemy wyrobić sobie trafny pogląd o ludziach i poznać ich we właściwym świetle oczyma naszego rozumu, musimy wpierw rozważyć ich naturę, a następnie ich cele.
Podczas
2021-10-23 17:29:07
Podczas zgromadzenia powieszono zdjęcia sześciu polityków Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali za przyjęciem rezolucji w Parlamencie Europejskim, krytycznej wobec polskich władz. Chodzi o Barbarę Kudrycką, Julię Piterę, Danutę Huebner, Różę Thun, Danutę Jazłowiecką oraz Michała Boniego.
Uczestnicy
2021-10-23 17:27:06
Uczestnicy demonstracji powiesili na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów PO, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce.
@Bogdan
2021-10-23 17:26:53
cyt: "Wyszły znów stracone dla społeczeństwa kobiety" . Kobiety płci męskiej i nijakiej.
„Nie dziwię się
2021-10-23 17:23:44
„Nie dziwię się, że przedstawiciele różnych środowisk gejowskich walczą ze sobą o pieniądze, bo są to grupy, które oprócz wspólnej ideologii, mają także interesy polityczne i finansowe.” Stefan Niesiołowski Platforma Obywatelska
Na Zachodzie
2021-10-23 17:18:12
Na Zachodzie homoseksualiści już wywalczyli sobie ogromne przywileje. Ja się z tym nie zgadzam i nigdy nie uznam prawa nakazującego traktować zboczenie jako normę.” Stefan Niesiołowski Platforma Obywatelska
Waldek
2021-10-23 16:40:58
Młoda Lewica ostro pracuje by SLD i jego koalicjanci mieli ledwo 5%, nie ustawajcie w pracy nad tym spadkiem. Za mało szubienic w sprawie aborcji, oj za mało!
WALD
2021-10-23 16:18:55
Wdrażając ich ideologię, to równa się końcu ludzkości, no bo kto widział takie cuda jak mawiał klasyk, żeby chłop z chłopem, a baba z babą, toż to istny koniec świata
Myśl
2021-10-23 15:16:41
Obrona praw kobiet, teraz zmuszanych przez państwo do rodzenia uszkodzonych płodów, nieuleczalnie chorych dzieci i cierpienia, to słuszna sprawa. Ludzie nie przyszli na demonstację, bo nie chcą przy okazji promować Nowej Lewicy, a szczególnie SLD, 'syna' PZPR. Dodatkowo wulgaryzacja walki o prawa kobiet jest askuteczna, a symboliczne wieszanie na szubienicy obrzydliwe. TK Julii Przyłębskiej, zaufanej prezesa PIS wydało wyrok na kobiety, wypaczająco interpretując zapisy Konstytucji.
@sromotnik bezwstydn
2021-10-23 14:48:21
Twoja głupota i hipokryzja a może niewiedza osiaga szczyty Himalajów. Piszesz o wolności wyboru. Przypominam ze Polacy wielokrotnie w demokratycznych wyborach dokonali właściwego wyboru. Żadna ulica i zagranicą ani wszelkiej maści lewactwo i wielokrotnie POKOnani tego nie zmienia. Ta pelna hipokryzji zakłamania manifestacja jest zenujaca .Z jednej strony hasła o zabijaniu dzieci z drugiej ,,gdzie są dzieci z Michałowa, a do tego mowa nienawiści .Zapytajcie rodziców dlaczego jesteście na swiecie
Fy
2021-10-23 12:35:30
Lgbetowcom ciąża nie grozi. Aż tak głupie ,że nie rozumieją?
Helikopter z Misia
2021-10-23 11:41:03
mam bardzo podobne hasła : mój kraj , mój węgiel , moje ceny prądu, moje ceny gazu, moje ceny benzyny, moje ceny mięsa.
Bogdan
2021-10-23 11:18:26
Wyszły znów stracone dla społeczeństwa kobiety. Wieszać chcą wszystkich którzy nie zgadzają się z ich pomysłami (głupimi). A gdzie tolerancja i prawo innych do życia? Widać chcą aby w kraju było jak dawniej. Gratuluję głupoty. Jak wpadną w bagno nigdy z niego już nie wyjdą.
Katolmuslim...
2021-10-23 10:43:52
Całkowity zakaz aborcji panuje głównie w Afryce i na Bliskim Wschodzie... Dlatego muzułmanie uciekają stamtąd do Europy. Polki i Polacy uciekali do Wielkiej Brytanii... Teraz nas nigdzie nie chcą... No, może Węgrzy i Mongolia... Na jedno wychodzi...
102
2021-10-23 10:39:56
Dużo Was tam jest i znowu będą pisać że ponad 20 tysięcy.
Egoistki
2021-10-23 10:35:48
W myśl zasady: ja się urodziłam j inni nie muszą. Jak to dobrze że jak ich rodzice się kochali to nie było aborcji a teraz to egoistki mają to gdzieś. Cywilizacja śmierci ma być rozwiązaniem ich problemów. Zabijanie dzieci nienarodzonych okazuje się są prawami człowieka? Świat jest chory i moralnie upada. I nie mieszajcie tutaj religii, jest wiele osób ateistów przeciwnych aborcji na żądanie. To jest moralność i normalność a nie wiara.
Felicjan
2021-10-23 10:31:01
Flagi LGBT i szubienice to jakiś coming out?
Fun
2021-10-23 10:22:51
Co lgbt może wiedzieć o ciążach chyba tylko z obrazka. Kiedy powstał internet mogliśmy się zorientować że ludzka głupota jak kosmos się rozszerza
SromotnikBezwstydny
2021-10-23 10:11:02
Gratuluję odwagi i determinacji w walce o normalność, o wolność wyboru! Dzielne Panie, życzę sił i wytrwałości. Wspólne pokonamy PiSdzielczą klikę czyniącą z Prawa bezprawie a z Ładu - Nieład! Polska i Polacy sa częścią Europy i tutaj obowiązują P)rawa Europejskie a nie wyroki pantoflowych "trybunałów" jakiejś przybłędskiej!!!
- ktoś zna
2021-10-23 10:04:27
tę "żółtą" z szubienicą. Ona chce żeby ją "wyj..ć" i "wypi..ć" (słowa profesor Iwasiów z US). Jakieś "namiary", ulica, itd. Akurat mam jeszcze "moce przerobowe" w tej materii.
do organizatorów
2021-10-23 09:48:25
protest 3X TAK tylko nie o tej godzinie!!!!
Europejczyk
2021-10-23 09:43:55
Flagi Unijne i szubienice? Czy to będzie dobrze wyglądało w Brukseli?
on
2021-10-23 09:37:21
Banda wulgarnych babochłopów !.
Paradne
2021-10-23 09:34:14
Nie wiedziałem że w Polsce tak popularne są grupy rekonstrukcyjne zdelegalizowanej w 1940 Brytyjskiej Unii Faszystów. Skąd ta popularność faszystów brytyjskich?
Obserwator
2021-10-23 09:11:16
Wieszanie na szubienica czegokolwiek, a tu wiadomo o kogo chodzi to wyraz nienawiści, nietolerancji, i zachęcanie do przemocy.To straszne...
Obserwator
2021-10-23 09:09:03
Wieszanie na szubienicy czegokolwiek to wyraz nienawiści ,nietolerancji , przemocy. Jednym słowem DNO
Jacek
2021-10-23 08:52:31
Nawet Wyborcza pisze ze było 100 osób a Kraśnicki zarzeka się że je wszystkie przeliczył. Znając rzetelność medium może bylo 50.
szam
2021-10-23 08:27:23
poddać eutanazji, nie będzie problemu a i ślad węglowy mniejszy
Sukces będzie
2021-10-23 08:25:56
jeżeli Soros nie zażąda zwrotu zadatku. A tak w ogóle, to ludzie mają was w d*** i uruchamiają spłuczki.
Endriu
2021-10-23 08:25:35
Bo dzieci to udręka i ciężka praca i wyrzeczenia.
lili
2021-10-23 08:16:24
A gdzie jest Inga Iwasiów i jej słynna kreacja z wieszakami?
Hania
2021-10-23 08:16:12
Dzięki takim oszolomom które protestują już nie wiadomo za czym bo przecież same twierdzą że aborcja nie jest problemem to PiS ma 3 kadencję i przejmie władzę także w urzędzie marszałkowskim
Wacek
2021-10-23 07:53:25
Tam w LPGLNG są jakieś walki o koryto
Stary facet
2021-10-23 06:29:19
Wyrok TK i przepisy są zrobione tyłko i wyłącznie by przypodobać się pewnej grupie dzięki którym ta władza istnieje. Wytłumaczcie mi staremu facetowi jak to jest że w innych katolickich społecznościach te przepisy są inne i pozwalają na aborcję. To w tamtych krajach jest inny Bóg?. To tam biskupi siedzą cicho i nie ratują tych nienarodzonych i nie wtrącają się do rządu. Wybraliście to tak będziecie mieć. W bólu rodzić macie. Czy nie tak zapisano w piśmie?.
Już wkrótce aborcja
2021-10-23 03:58:56
będzie powszechnie dostępna, jak witamina C. Pewne info. Ta grupka poniżej może już tylko skowytać, co zresztą już robi. Przyzwyczajajcie sie.
PpP
2021-10-23 00:34:56
Idea słuszna ale te pajace ośmieszają ją
Sławomir
2021-10-23 00:29:56
Życie od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
?
2021-10-23 00:16:23
Sądząć po zdjęciach pozostałe 130 osób demonstrowało zdalnie ?
robi się niedobrze
2021-10-22 23:51:11
Przestańcie robić reklamę ludziom chorym z nienawiści. Mają zwyczajne parcie na media. Po co się zajmować tymi "ziejącymi tolerancją"? Ten żółty moher z szubienicą w łapie też zadowolona z siebie, że tak będzie wieszać? Czym to się różni od "będziesz pan wisiał" w Sejmie? Co będzie następne? Eskalacja przemocy będzie nakręcana tak długo, aż w końcu komuś odbije?
Obawiam się,
2021-10-22 23:39:13
że w obecnych czasach tzw. "niechciana ciąża" może być wyłącznie wynikiem gwałtu, zamroczenia alkoholowego lub niedorozwoju umysłowego potencjalnych rodziców. Innych opcji nie widzę.
Borysław
2021-10-22 23:26:12
Czerwony kurier... Ale nad dziećmi na granicy się użalają??? Swołocz!!!
Moja dupa mój zew.
2021-10-22 23:21:36
A hoj!!
lama
2021-10-22 22:51:31
Jakaś idiotka opowiadająca się za niczym nieskrępowanym holokaustem nienarodzonych podpiera się cierpieniem Żydów. Idź się uczyć dziewczyno, a swoją d*pę zostaw w spokoju. Nie dorosłaś jeszcze!
czytam
2021-10-22 22:43:14
ładnie młodzięż wychowują stare cioty -j... ć , Wypie..ć . SAME ZEJDŻCIE ZE ŚWIATA
Mickiewicza
2021-10-22 22:31:01
Z placu rewitalizacji Krzystka na M8ckiewicza kawałek drogi piechotą. Przewietrzą te oczadziałe głowy no i dla odchudzania spacer z krzykami dobra sprawa
itd
2021-10-22 22:29:27
To ta sama bolszewicka swolocz co plakala nad losem ''dzieci z Michajlowa''
150 osób?
2021-10-22 22:28:14
a gdzie? bo na zdjęciach i filmach nie ma nawet 50 osób i to razem z organizatorami... co do reszty liczę że prokuratura z urzędu zajmie się sprawa propagowania nazistowskich symboli... a szubienica... paradne ale jestem za wolnością wypowiedzi i mam nadzieję że już nie usłyszę lamentu kompradorskich płaczek z europarlamentu...
Ewelina
2021-10-22 22:27:55
Te szubienice mają symbolizować aborcję bez granic? Gratuluję europejskości uśmiechu i demokracji
Pavo
2021-10-22 22:24:34
Dramat... Biedni ludzie...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA