Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Przed 1 listopada na ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Pierwsze blokady przycmentarne

Data publikacji: 2021-10-25 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-26 23:10
Przed 1 listopada na ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Pierwsze blokady przycmentarne
Fot. Mirosław WINCONEK  

Już od minionego weekendu w rejonie szczecińskiego Cmentarza Centralnego obowiązują pierwsze ze zmian w organizacji ruchu, wprowadzane jak zwykle w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych. Kierowcy powinni pamiętać, że pierwsze blokady oznaczają m.in. zamknięcie dla aut dwóch przejazdów przez torowisko tramwajów w ul. Ku Słońcu. To nie są zresztą jedyne ograniczenia dla zmotoryzowanych.

Do 1 listopada włącznie ruch jednokierunkowy obowiązuje od minionej soboty na ulicach dojazdowych do nekropolii: Karola Miarki i Pięknej.

Barierki zagradzające przejazd jak dotąd ustawione zostały także na przejazdach przez torowisko tramwajowe w rejonie ul. Ku Słońcu na wysokości bramy głównej CC oraz na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu i ul. Karola Miarki. A na ul. Mieszka I obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 40 km/h na ul. Mieszka I (aż do 2 listopada do godz. 22).

Kolejny etap reorganizacji od piątku (29 bm. od godz. 00:01). Wtedy rozpocznie się czas dla handlowców kwiatami i zniczami, którzy zaczną ustawiać punkty handlowe w okolicy bramy głównej oraz bram II i III Cmentarza Centralnego. Pojawią się one jak zawsze w miejscu istniejącej drogi rowerowej i chodnika. Będzie więc to oznaczać wyłączenie z użytku drogi rowerowej wzdłuż ul. Ku Słońcu.

Blokady przy Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

Od soboty, 30 bm., od godz. 10 nastąpi zamknięcie dla ruchu ogólnego jezdni południowej ul. Ku Słońcu od ronda Gierosa do ronda Pileckiego oraz ul. Świerczewskiej (od ul. Santockiej do ul. Karola Miarki), ul. Pięknej i ul. Karola Miarki. Ponadto wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu z ul. Karola Miarki. Czasowo wyłączone będą też lewoskręt i prawoskręt na ul. Mieszka I oraz planowane jest zamknięcie dróg prowadzących do bram cmentarza.

Natomiast 1 listopada od godz. 6 do godz. 22 zamknięta zostanie druga nitka jezdni ul. Ku Słońcu do Gumieniec. Jednokierunkowymi będą ul. Świerczewska na odcinku od ul. Santockiej do ul. Zielonogórskiej oraz ul. Santocka od ul. Ku Słońcu do ul. Świerczewskiej i jednocześnie z ruchu ogólnego wyłączone zostaną ulice Świerczewska, Piękna i Karola Miarki, po których będą odbywać się dojazdy i wyjazdy autobusów miejskich.

Jednokierunkowymi na czas wzmożonego ruchu w pobliżu nekropolii będą jednocześnie ulice Dworska, Krzywa i Gajowa. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej K.
2021-10-26 22:02:14
Szkoda że piszecie o " ograniczeniach od zeszłego weekendu w rejonie cmentarza" we wtorek po weekendzie, trzeba było zobaczyć co się działo w sobotę przed południem na całej długości ul. Ku słońcu. Gdzie byliście w zeszłym tygodniu?? Jak zwykle najlepiej pisać po fakcie, po imprezie - dajcie znać przed.
bez znaczenia
2021-10-26 15:41:35
Kaczyński i tak 31 października zamknie cmentarze.
gh
2021-10-26 07:19:36
Idiotyczne ograniczenia na Mieszka uczą lekceważenia znaków. Ograniczenie ma czemuś służyć (a nie tylko być okazją ukarania kierowców) Osoby zatwierdzające organizację ruchu proszę o informację czemu ma służyć ograniczenia do 30 km/h w rejonie szwedzkiego sklepu, czy do 40 km/h na pozostałej części Mieszka I w nocy np . o godz. 3.30. Poza tym nie widzę ruchu pieszych przy cmentarzu, który determinowałby ograniczenie do 40 km/h - wystarczyłoby 50 w weekend poprzedzający i ze dwa dni przed 1.11
Piotr
2021-10-26 06:50:02
Na Mieszk I 40km/h, którego nikt nie przestrzega, gdzie jest Policja ?
Błedne znaki
2021-10-25 21:27:41
na Rondzie Uniwersyteckim - wg miasta ma ono 6 zjazdów... gdy jest ich tylko 5... ciekawe co mają zrobić kierowcy - jak zjechać zjazdem którego nie ma...
covidowe HALT
2021-10-25 20:18:22
Poważnie? A już myślałem że to kolejna inwestycja miejska. A tak na serio to bym się wstrzymał z przygotowaniami bo znowu w piątek jaśnie panująca ekipa speców od COVID-a zakaże zgromadzeń publicznych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA