Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Torowiska i plac Rodła w przebudowie. Aleją Wyzwolenia w korkach [GALERIA]

Data publikacji: 2021-10-13 19:44
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-15 08:07
Torowiska i plac Rodła w przebudowie. Aleją Wyzwolenia w korkach
Fot.: Mirosław WINCONEK  

Całkowite wyłączenie od minionego weekendu ruchu kołowego w obrębie części szczecińskiego pl. Rodła, na odcinku przyległej do niego al. Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z rejonem skrzyżowania tej ostatniej z ul. Jana Matejki, każdego dnia powoduje duże zatory. Korkuje się al. Wyzwolenia. Tłok panuje głównie w godzinach porannych i popołudniowych szczytów. Do i z pl. Żołnierza Polskiego na kierowców dodatkowo czekają zwężenia obu jezdni. Ponadto czas przejazdu wydłużają teraz także autobusy kończące i zaczynające swoje kursy na pl. Rodła.

Od minionej soboty nieprzejezdny jest fragment ul. Jana Matejki ze skrzyżowaniem ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam rozpoczęły się roboty drogowe przy zrywaniu starych nakładek i przygotowawcze do wytyczenia i układania podbudowy łuków brakujących nowych torów. Blokada dotyczy odcinka od wysokości gmachu ZUS-u do wysokości przejścia dla pieszych w ul. Jana Matejki przy filharmonii na obu nitkach jezdni. Wyjątek stanowi prawoskręt w ul. Zygmunta Starego. Tylko w tę ulicę mogą zjechać teraz kierowcy nadjeżdżający z Trasy Zamkowej lub od strony pobliskich placów Żołnierza Polskiego, Hołdu Pruskiego i Solidarności.

Wykopy pod nowe torowisko

Samochodami nie da się też przejechać przez sam plac Rodła na wprost do ulic Franklina Delano Roosevelta i Jana Matejki. Na wygrodzonej jego części prowadzone są wykopy pod nowe torowisko, a dalej trwa także rozbiórka starej nawierzchni chodników na całej szerokości i skuwane są nakładki jezdni aż do skrzyżowania ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jana Matejki. Nadjeżdżający od strony skrzyżowania ul. Jacka Malczewskiego nitką al. Wyzwolenia tą ostatnią mogą teraz jechać tylko na wprost do pl. Żołnierza Polskiego lub zjechać w prawo w ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego i dalej jechać w kierunku pl. Grunwaldzkiego lub Lotników. Tylko w prawo możliwe jest nadto włączenie się do ruchu w al. Wyzwolenia (kierunek pl. Żołnierza Polskiego) z ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Wytyczne dla kierowców

Wraz z nową reorganizacją ruchu otwarty jest przejazd wschodni przez plac Rodła wzdłuż al. Wyzwolenia w kierunku Niebuszewa Bolinka. Objazd od Trasy Zamkowej w kierunku Polic i w kierunku przeciwnym poprowadzony został z kolei przez plac Żołnierza Polskiego, al. Wyzwolenia i ul. Jacka Malczewskiego. Dodatkowy objazd ul. Jana Matejki w kierunku Polic wytyczony jest też ulicami: Zygmunta Starego – Teofila Starzyńskiego – Plantową. Zmotoryzowani powinni jednocześnie pamiętać, że na skrzyżowaniach ulicy Teofila Starzyńskiego z ulicami Zygmunta Starego i Plantową wprowadzono zmianę pierwszeństwa przejazdu. Ponadto ulica Plantowa jest ulicą jednokierunkową w kierunku ul. Jana Matejki, ul. Zygmunta Starego na odcinku od ul. Jana Matejki do ul. Teofila Starzyńskiego też jednokierunkową. Natomiast na ul. Jana Matejki na wysokości wjazdu na parking ZUS wykonany został tymczasowy przejazd przez torowisko, który umożliwia zawrócenie nią w kierunku ul. Jacka Malczewskiego. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Autobusy i tramwaje
2021-10-15 07:28:13
Już nie długo hulajnoga dla każdego mieszkańca! Nowy projekt magistratu przewiduje rozdanie szczecinianom 200 tys.hulajnóg Xaomi w ramach projektu poprawy wygody przemieszczania się w mieście na czas torowej rewolucji. Hulajnogi będzie trzeba jednak zwrócić po zakończeniu wszystkich prac remontowych, lub wykupić za symboliczną kwotę 99,99zł. Emeryci i renciści dodatkowo otrzymają bon zniżkowy na zestaw ochraniaczy u kask w Decathlonie.
cpk
2021-10-15 00:41:09
a do zimy skonczą?
cyklista
2021-10-14 15:39:59
Weź Maryjan dwa worki cementu, wiaderko farby 10 l. trzy dłuższe deski i jedź tym swoim rowerkiem w deszczu. Dasz radę?
bez przesady
2021-10-14 14:33:13
można spokojnie bokiem ominąć, nie wierzę że te wszystkie fajtułapy pracują na wyzwolenia i w okolicy, po prostu jadą bez refleksji jedną utartą drogą :) a Poza tym można swobodnie dojechać rowerem jak ktoś pracuje w kaskadzie czy posejdonie itp
@Marian
2021-10-14 14:24:13
Nie urządzaj komuś życia bo ktoś może urządzić życie tobie. Niekoniecznie tak jakbyś tego chciał.
Marian
2021-10-14 11:27:43
Rower jest jak najbardziej środkiem do codziennego przemieszczania, jeżdżenia do pracy. Jacy Ci holendrzy to durnie nie wiedzą o tym. Dla grubasów kilka kilometrów to problem, dla normalnych ludzi 15 km w jedna stronę nie powinno być problem. Co do pogody jak mówią Rosjanie nie ma złej pogody jest tylko nieodpowiednie ubranie. Grubasy na rower - serce będzie wdzieczne.
@Marian
2021-10-14 08:31:13
Tiaa, widziałem dzisiaj z tramwaju cyklistów jak po moście długim zasuwali po chodniku miedzy pieszymi. Trzeba przyznać, że rowery super i ubrani byli profesjonalnie zatem w razie kolizji Mariana z jakimś biedakiem to pieszy sam sobie będzie winny.
@Marian
2021-10-14 08:07:32
Odezwał się inteligentny inaczej. Rower to jest dobry do rekreacji, a nie do przemieszczania się jako środek komunikacji, tym bardziej na więcej niż kilka kilometrów. Poza tym, żadna przyjemność jeżdżenia przy takich temperaturach, w mżawce, o deszczu nie wspominając. Ale widać, że wszyscy co tak z uporem maniaka gloryfikują różnego rodzaju dwa kółka inteligencją nie rażą.
Damy radę
2021-10-14 07:39:44
Torowa Rewolucja musi trwać, by Szczecin był coraz lepszy.
Marian
2021-10-13 20:37:54
Głupki, niech się przesiądą na rower jak ja.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ