Poniedziałek 28 listopada 2022r. 
REKLAMA

Nowe wiaty do jesieni

Data publikacji: 2017-08-18 21:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Nowe wiaty do jesieni
 

Do najbliższej jesieni dwadzieścia nowych wiat powinno stanąć na szczecińskich przystankach komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie wyłonił własnie wykonawcę, który ma dostarczyć i zamontować zadaszenia. Pojawią się one w tych miejscach, w których pasażerowie dopytywali się o nie już od dawna.

- Uwagi o potrzebie instalacji lub wymianie wiat to jedne z najczęstszych sygnałów trafiających do ZDiTM. W najbliższym czasie na dwudziestu przystankach pojawią się nowe zadaszone ławki - informuje Szymon wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. - Wiaty będą o długości 3 i 4 metrów.

W tym roku ZDiTM planuje ustawić je m.in. w następujących lokalizacjach: na pętli Gocław, a także przy ul. Kościelnej w kierunku kierunku Gocławia, przy ul. ul. Nad Odrą 4 i Cegłówki, Orłowska (kierunek Police) oraz takich, jak: Skolwin Dworzec, Nowy Świat, Stołczyńska, Orłowska (kierunek Gocław – wymiany na nowe), Celulozowa, Nowy Świat, Stołczyńska, Orłowska (kierunek Police - wymiany na nowe), Antosiewicza (kierunek Ludowa), Wrocławska Rubież (kierunek Stocznia Szczecińska).

Do konkursu na dostawę wiat zgłosiło się sześć firm. Za najlepszą ofertę (uzasadnieniem wyboru była najniższa cena) uznano propozycję Zakładu Wielobranżowego SOPEL Sławomir Sobczyk. Instalacja konstrukcji będzie kosztować 63 345 zł. Wykonawca będzie miał 56 dni na ich ustawienie od momentu podpisania umowy.

(mw)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Nowych wiat w centrum miasta jest pod dostatkiem. Teraz przybędzie ich też wreszcie, choć nadal to mało, na przystankach linii tramwajów i autobusów kursujących przez oddalone od niego rejony, m.in. przez osiedla północne Szczecina.  

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

raf
2017-08-19 21:14:51
Zabawne jest to ze Gumieńce potrafią się wcisnąć w zamówienie wiat na północne osiedla :))
@ha
2017-08-19 11:34:41
Z Gumieniec widzę jedną lokalizację. Cała reszta to Stołczyn, Skolwin, Gocław i jedna przy dawnej Stoczni. Więc o co chodzi z tymi Gumieńcami? Jakaś alergia na dzielnicę, w której i RO i mieszkańcy po prostu udowadniają, że jak się chce, to można?
gosc
2017-08-19 09:52:20
@ha ,w ostatnich latach zditm wydal ponad 300 tys na naprawa wiat zdemolowanych przez sebixowe towarzystwo,gdyby nie te polmozgi bylo by 30 nowych wiat ,jak widzicie ze cos maluja,demoluja,itd. od razu zglaszac, dostanie wysoka grzywne albo posiedzi to bedzie mial pamiatke na cale swoje zjebane zycie ,zapewne wiele z tych nowych wiat w dzielnicach polnoc zostanie zdemolowanych,pomalowanych,owlepkowanych itd. bo tam tego elementu nie brakuje w spoleczenstwie ,na gumiencach da sie wszystko zrobic bo maja madrych ludzi w radzie osiedla
ha
2017-08-18 23:58:13
No i oczywiście na Gumieńcach... dlaczego tam wszystko się da zrobić a gdzie indziej nie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA