sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Przetarg na statki znów unieważniony

Przetarg na statki znów unieważniony

Przetarg na statki znów unieważniony
Data publikacji: 2017-06-25 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:34
Wywietleń: 1590 272222

Drugi przetarg na budowę wielozadaniowych jednostek pływających dla administracji morskiej w Gdyni i Szczecinie - podobnie jak pierwszy - został unieważniony. Jeden z oferentów błędnie obliczył cenę, a pozostali proponowali ceny wyższe od kwoty, jaką na to zadanie może przeznaczyć zamawiający.

Nowe statki mają m.in kruszyć lód, ale też obsługiwać pławy morskie, wykonywać pomiary hydrograficzne, pełnić funkcje ratownicze i holownicze czy usuwać rozlewy olejowe. Zamawiający, czyli Urząd Morski w Szczecinie może przeznaczyć na budowę jednostek 231 mln zł. Przedsięwzięcie ma zapewnione dofinansowanie unijne.

Pierwsze postępowanie przetargowe unieważniono, gdyż jedyna oferta, która wtedy wpłynęła, nie spełniała wymogów zamawiającego. W drugim przetargu oferty złożyły cztery firmy: Damen Shipyards z Holandii, Stocznia Remontowa Nauta z Gdyni, Crist (też z Gdyni) oraz Remontowa Shipbuilding z Gdańska. Jedynie firma Crist zaproponowała kwotę (230,9 mln zł), która nie przekraczała maksymalnej.
 
- Jeśli chodzi o unieważnienie przetargu na budowę jednostek wielozadaniowych, ceny trzech ofert złożonych w tym postępowaniu przewyższały kwotę, którą możemy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, natomiast jedyna oferta, która nie przewyższała tej kwoty, została odrzucona ze względu na błąd w obliczeniu ceny, polegający na przyjęciu przez wykonawcę nieprawidłowej stawki VAT - wyjaśnia Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy