Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Nawałnica przeszła przez Stargard

Data publikacji: 2021-07-01 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-02 09:38
Nawałnica przeszła przez Stargard
Zalany wiadukt przy ul. Bogusława IV. Fot. Stoją!Stargard  

Strażacy ze Stargardu i okolic walczą ze skutkami ulewy. - Kto nie musi, niech lepiej nie wychodzi z domu - ostrzegają służby. Woda zalewa w Stargardzie drogi, garaże, parkingi i piwnice.

Strażacy i druhowie z jednostek OSP mają ręce pełne roboty. Jeżdżą z miejsca na miejsce, pomagając mieszkańcom. Podtopienia występują w różnych rejonach miasta, woda wybija ze studzienek, które nie nadążają odprowadzać wody. Doszło do kilku kolizji. W tym na ul. Wieniawskiego. Tam kierujący najechał na drogowe słupki i uderzył w znak. 69-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Zatrzymał go mieszkaniec, który wezwał policję.

Na 17. kilometrze drogi S10 w poślizg wpadł citroen i uderzył w bariery energochłonne.
- Trzy osoby z niegroźnymi dla życia obrażeniami trafiły do szpitala - informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, rzecznik stargardzkiej policji.

Przez pewien czas w Stargardzie nieprzejezdne były wiadukty na ul. Składowej, Bogusława IV i Pierwszej Brygady. Momentami przez niektóre części miasta w ogóle nie można się przedostać. Sytuacja jest dynamiczna. Powołano sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje sytuację w mieście.

- Sytuacja jest trudna, apeluję do kierowców o rozsądek i o to, by poruszali się z minimalną prędkością, bo drogi są zalane - dodaje rzecznik.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Monika
2021-07-02 09:34:01
Alicja a nie pomyślałaś ze w momencie wjazdu pod wiadukt nie było tam wody i ze kierowcy próbujący wycofać zostali wciągnięci przez żywioł na kilka metrów … Jeśli ktoś nie był świadkiem zdarzenia nie powinien komentować … Dodam również ze niektóre osoby miały ogromny sentyment do swojego auta!
Alicja
2021-07-02 07:12:00
Kto normalny pakuje sie pod wiadukt gdy widzi, że jest pod nim woda? No chyba, ze ci mądrzy kierowcy myśleli, że ich autka to amfibie..., albo mieli wykupione AC i stwierdzili, że czas na zmianę auta a tego za bardzo nie sprzedadzą...Innego wytłumaczenia nie widzę
Hejt Stop!
2021-07-02 00:48:04
To kara Boska za zmianę nazwy miasta oraz panującą w nim wszechsodomię.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ