Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Brud, smród i melina za ścianą. Mają gehennę przez sąsiada

Data publikacji: 2021-06-18 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-18 11:02
Brud, smród i melina za ścianą. Mają gehennę przez sąsiada
– Kiedy w końcu zakończy się nasza gehenna? – pytają stargardzianie z klatki B na os. Kopernika nr 4 w Stargardzie. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

W patowej sytuacji znaleźli się lokatorzy bloku nr 4, klatki B, na os. Kopernika w Stargardzie. W kość daje im lokator, który przestał kontrolować swoje życie. Problem z uciążliwym lokatorem ciągnie się od kilku lat.

- On nadużywa alkoholu - zaczyna opowieść pani Adrianna, lokatorka budynku. - W nocy budzi nas hałas, odgłosy imprezy, tłuczonego szkła. On robi z mieszkania melinę. Mam najgorzej, bo mieszkam pod nim. W klatce dochodzi do zalewania mieszkań, mamy w bloku smród i robactwo. A jego mieszkanie to melina.

Mieszkańcy opowiadają, że sprawę uciążliwego lokatora zgłaszali do spółdzielni, która zarządza blokiem na os. Kopernika.

- Oni zasłaniają się pandemią, że nie mogą teraz wystawić jego mieszkania do licytacji - mówi pan Łukasz. - Zabraniają tego przepisy. Ale my o tej sprawie mówiliśmy już kilka lat temu!

- Spółdzielnia zna problem - potwierdza pani Adrianna. - I powołuje się na przepisy, które chronią lokatora, a nie nas. Co mamy zrobić? Gdzie iść po pomoc?

Mieszkańcy opowiadają, że w klatce często dochodzi do awarii wody, mówią o próbach

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-06-2021

 

Autor: Wioletta Mordasewicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

te fotki
2021-06-19 13:04:38
to udowodniony (zezwolił na zdjęcia) syf podejrzanego, czy ustawka oburzonych na "żyjącego w demokracji"? Przy_PO_minam "oburzenia" PO_j..w gdy w "majestacie prawa" PiS_dzielcy próbowali ukrócić menelstwo! Pamiętam Marchewki i "blondyny z macicami". Dawno to było, echhhhh!
??
2021-06-18 12:46:56
Słać pisma gdzie sie da, założyc sprawę w sądzie bo jak nikt nic nie zgłasza nigdzie to znaczy ze problemu nie ma przynajmniej dla urzędu,sądu czy policji.Moze tez pije poza domem wtedy telefon na policje przyjada dostanie mandat pare razy ,nie zaplaci i komornik sie pojawi albo wtedy juz do pierdla pojdzie i na odwyk
ntp
2021-06-18 11:23:58
takie mamy prawo i sądy i prokuratury i....
Bezprawnik
2021-06-18 10:50:08
Spółdzielnie mieszkaniowe to państwo w państwie i trzeba konsekwencji wobec Zarządu by zmusić ich do działań prawem przewidzianych.Polecam zatrudnić prawnika dokonać oceny prawnej,zebrać materiał dowodowy a następnie wystąpić z wnioskiem do Spółdzielni o wszczęcie procedury z powództwa Cywilnego ( Powodem będzie Spółdzielnia,pozwanym lokator ) o eksmisję uciążliwego lokatora. Spółdzielnia to WY członkowie,nie Prezes czy Zarząd.Działać i raz jeszcze działać bo administracja tego za was nie zrobi.
ff
2021-06-18 09:34:37
Zgłosić do sanepidu, programów w tv typu interwencja polsat, uwaga tvn, do tvp3 szczecin- w okol nas, i nasylac policje, taka patologie nalezy eksmitowac poza miasto najlepiej do chlewu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ