środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Metry niezgody na Turzynie

Metry niezgody na Turzynie

Metry niezgody na Turzynie
Data publikacji: 2017-08-02 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 2204 284287
Radni zwrócą się do prezydenta Szczecina o opinię dotyczącą dojścia do powstającego na targowisku Turzyn nowego zadaszonego kompleksu z pawilonami i stoiskami. Bo kupcy i część radnych proponują, aby miało ono szerokość 12 metrów, zaś miasto – 6 m.

Chodzi o dojście na nowy Rynek Centrum, którego budowa zbliża się do końca. Przypomina inne szczecińskie targowiska – zadaszone, z pawilonami i stanowiskami do handlu. Znajduje się za szpalerem użytkowanych wciąż starych straganów, budek i kontenerów. Według wcześniejszych ustaleń z miastem i poprzednim wiceprezydentem Mariuszem Kądziołką, wejście na targowisko od strony al. Bohaterów Warszawy miało mieć 12,5 metra.

W czwartek sprawą, po raz kolejny, zajęli się radni z Komisji ds. Budownictwa i Mieszkalnictwa Rady Miasta Szczecin.

– Wiceprezydent Kądziołka tłumaczył, że to zapis tymczasowy. Ale będzie on obowiązywał także po zakończeniu inwestycji. Dlatego tak targowisko zostało zaprojektowane. A teraz się okazuje, że nowe ustalenia są inne. A my tylko chcemy, żeby targowisko było wyraźnie widoczne od strony tradycyjnego ciągu pieszego przy al. Bohaterów Warszawy – tłumaczył Sławomir Grzybowski, prezes spółki Rynek Centrum,

Na przeszkodzie stoi 570 metrów kwadratowych gruntu, który jest własnością miasta, wzdłuż drogi dojazdowej do parkingu sąsiadującej Galerii Handlowej Turzyn o długości ok. 45-46 m, co daje pas ziemi szerokości prawie 12 m. Ma on być sprzedany na cele komercyjne. Miasto najpierw proponowało kupcom dojście do targowiska o szerokości 3 metrów. Teraz wzrosło ono do 6 m. Kupcy obstają przy 12 metrach.

– Myślę, że kompromisem będzie wejście o szerokości 8 metrów – zaproponował radny Jan Posłuszny (PO).

– Sześć metrów to nie jest mało. To dobra propozycja. Moim zdaniem sześć czy osiem metrów nie będzie miało większego odbicia dla sukcesu targowiska – stwierdził Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina.

– Nie wiemy, jak będzie wyglądać budynek, który stanie z przodu. Myślę, więc, że wejście powinno mieć szerokość 12 metrów – uznał radny Marek Duklanowski (PiS).

Ostatecznie radni postanowili zwrócić się z wnioskiem do prezydenta Szczecina o wydanie opinii w sprawie szerokości dojścia do targowiska.

(dar, MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

Na zdj.: Lipcowa wizja lokalna radnych z komisji ds. budownictwa i mieszkalnictwa u kupców z Rynku Centrum na Turzynie, z udziałem prezydenckiego zastępcy Daniela Wacinkiewicza. Nowe pawilony i sporne miejsce o nowe do nich dojście od al. Bohaterów Warszawy.

 

Metry niezgody na Turzynie Metry niezgody na Turzynie Metry niezgody na Turzynie Metry niezgody na Turzynie Metry niezgody na Turzynie

Komentarze

do "inny"
Ten syf ci się podobał?!! Jednak w Polandii żyje prymitywny ludek o zerowym wyczuciu estetyki
2017-08-02 14:53:08
inny
Przed przebudową miało swój klimat i lubiłem tam przychodzić a teraz to będzie jak hala targowa bez "duszy".
2017-08-02 14:40:02
polandebiland
Polsracz
2017-08-02 10:45:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy