piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Radni nie przyjrzą się zawalonym murom

Radni nie przyjrzą się zawalonym murom

Radni nie przyjrzą się zawalonym murom
Data publikacji: 2017-05-23 09:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 589 259610

Komisja rewizyjna sejmiku nie będzie badać katastrofy budowlanej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. – To jest typowe zamiatanie sprawy pod dywan – komentuje radny Dariusz Wieczorek z SLD.

Kilka dni temu radni wojewódzcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali konferencję prasową. Na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, niedaleko miejsca katastrofy budowlanej, do której doszło 11 maja 2017 r. (w skrzydle północnym zamku zawaliły się trzy kondygnacje), poinformowali dziennikarzy, że chcą powołania zespołu kontrolnego. Zespół, który działałby w ramach komisji rewizyjnej sejmiku zachodniopomorskiego, miałby się przyjrzeć działaniom urzędników przed i po katastrofie.

– Chcemy sprawdzić, jak wyglądały działania kierownictwa zamku i Urzędu Marszałkowskiego (zamek jest własnością samorządu województwa – red.) od momentu, kiedy dostali informację, że dzieje się coś złego – wyjaśniał radny Wieczorek

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 23 maja 2017 r.

(masz)

Fot. T. Kubiak

Komentarze

do r
NOWACZYK TO PAN DR OD ZABYTKÓW ,ZAPEWNE NIE POZNAMY JEGO KASY ILE ZA ZAMEK WZIĄŁ
2017-06-06 23:06:35
r.
"wyniki są doskonałe" przekonywał pan Nowaczyk. I chyba przekonał, przecież większość Zamku stoi, jedynie część się zawaliła, i wszyscy są zadowoleni ( a najbardziej ci, odpowiedzialni za wypadek )Ludzie, nie wypisujcie bzdur o skarpie itp.! Katastrofa jest wynikiem przeprowadzonych prac budowlanych: wylano tony betonu na taras widokowy, przeciążając (bezpośrednio lub pośrednio) filar, a niewykluczone, że naruszono też posadowienie najniższej kolumny.
2017-05-23 20:43:12
nie do wiary
Nic się nie stało, Szczecinianie, nic się nie stało - a przynajmniej marszałkowi i dyrektorce Zamku. Brak słów na takie zachowanie. Nawet elementarna przyzwoitość nakazywała rozwikłać zdarzenie, które jest precedensowe w historii miasta.
2017-05-23 10:10:07
pszczolka
Koncz wasc wstydu oszczedz ,moze radni miejscy jak i z sejmiku zainteresuja sie w koncu projektem miejskie pszczoły, projekt od roku lezy w zamrażarce radnych w urzedzie miasta i cisza, a kazdy chwali miasto za duza ilosc zieleni,wiecej pszczol to wiecej zieleni i zdrowsi ludzi ale u nas to zbyt trudny temat do udzwigniecia umyslowego i glosowania w radzie.
2017-05-23 09:41:39
Miś na Miarę
Bo nie było żadnej katastrofy! To jest artystyczna instalacja, taka projekcja w 3D. Artystyczny event się skończył, więc nie wpuszczają. Poza tym reszta pięter ma się dobrze. Nic się nie stało!
2017-05-23 09:25:53
Alicja
a czy przypadkiem wykopaliska na podzamczu, wycinka drzew ze skarpy, wyburzenie hotelu itp. nie miało wpływu na zawalenie się 3 kondygnacji? Jestem w tym zakresie laikiem ale mam swój rozumem (jakby nie patrzeć trochę się do szkoły chodziło i czasem nawet na niektórych lekcjach uważało) i po mojemu, a i owszem, miało to wpływ i to duży.
2017-05-23 09:25:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy