Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zrób bezpłatne badania

Data publikacji: 19 listopada 2016 r. 09:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Zrób bezpłatne badania
 

W sobotę (19 listopada) w Galerii Handlowej Turzyn przy al. Bohaterów Warszawy w Szczecinie studenci medycyny będą zachęcać mieszkańców miasta do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie. To kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Zdrowie pod Kontrolą”.

Tego dnia można wziąć udziału w bezpłatnych badaniach oraz konsultacjach prowadzonych przez studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy będą m.in. mierzyć poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze oraz pokażą, jak bez specjalistycznej wiedzy badać się pod kątem nowotworów. W programie wydarzenia znalazły się również: kurs pierwszej pomocy, kompleksowe przeglądy stomatologiczne i szkolenia w zakresie higieny jamy ustnej, porady dietetyków na temat zdrowego żywienia, możliwość pomiaru masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz wyliczenia wskaźnika BMI, pomiary wydolności płuc oraz ilości wydychanego tlenku węgla, wskazane szczególnie w przypadku palaczy.

Z myślą o najmłodszych powstanie "Szpital Pluszowego Misia", czyli stanowisko, na którym studenci otoczą opieką przyniesione przez dzieci pluszaki, ocieplając w ten sposób wizerunek lekarzy w oczach małych pacjentów.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Oddziałem Szczecin Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Akcja odbędzie się w godzinach 10-18. (g)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA