Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

„Rynek Centrum" w przebudowie

Data publikacji: 23 listopada 2016 r. 07:14
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
„Rynek Centrum" w przebudowie
 

To początek końca latami trwającej prowizorki na dawnym turzyńskim hurcie przy al. Bohaterów Warszawy. Miejsce mało estetycznych straganów, bud i kontenerów zajmą pawilony handlowe, a całość zostanie zadaszona. Właśnie rozpoczęta przemiana „Rynku Centrum" potrwa aż do połowy przyszłego roku.
Od czterech lat kupcy z „Rynku Centrum" starali się zdobyć środki na inwestycję, do jakiej zobowiązało ich miasto, zgadzając się na wydzierżawienie im gruntu (teren między ul. Kordeckiego a Galerią Handlową Turzyn - ponad 13 tys. m kw.) na kolejnych 15 lat - do 2027 r. Zdobycie ok. 7 milionów złotych na przebudowę targowiska w pierwotnej wersji, czyli na 128 pawilonów, okazało się jednak nierealne. Kupcy realizują więc teraz inwestycję na miarę swych sił i środków - za 4 miliony złotych, pochodzących ze środków własnych i oszczędności spółki „Rynek Centrum", czyli - jak deklarują - bez konieczności zaciągania kredytu.
- Rynek będzie zadaszony, a na nim stanie około 80 pawilonów. Czyli blisko 90 procent kupców przeniesie się do zmodernizowanego „Rynku Centrum". Z tym samym asortymentem co dotychczas. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że w ofercie brakuje nam piekarni z prawdziwego zdarzenia oraz sklepu mięsnego. Prowadzimy rozmowy z partnerami handlowymi, aby wypełnić tę lukę - mówi Sławomir Grzybowski, prezes zarządu spółki „Rynek Centrum", zarządzającej targowiskiem.
Nowy „Rynek Centrum" będzie przypominał targowiska z Pogodna i Szafera: utrzymane w jasnych, pastelowych barwach - estetyczne i zachęcające do zakupów.
- Mamy nadzieję, że klienci będą zadowoleni z tej przemiany - komentuje prezes Sławomir Grzybowski. - Tym bardziej, że zamierzamy zadbać również o otoczenie naszego rynku. Już w pierwszym etapie pojawią się nasadzenia zieleni. Natomiast w drugim zamierzamy wyremontować parking. Także na miarę naszych sił i środków, więc na początek będą musiały wystarczyć dotychczas ułożone płyty. Nowa nawierzchnia pojawi się z czasem.
Przebudowa „Rynku Centrum" ruszyła, co nie znaczy, że stoiska handlowe dawnego turzyńskiego hurtu nie działają. Od minionego piątku trwa przenoszenie stoisk bliżej al. Bohaterów Warszawy. Gros z nich już normalnie funkcjonuje. Tylko nieliczne jeszcze czekają na przestawienie, a są też i takie, w których trwa sezonowa zmiana aranżacji. Ale i one zostaną otwarte na dniach - jeszcze przed najbliższym weekendem. ©℗

Arleta NALEWAJKO
Fot. Ryszard PAKIESER


Dawny Hurt Turzyn, czyli „Rynek Centrum" z pchlim targiem - właśnie rozpoczęła się modernizacja tego targowiska, która ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. Stoiska handlowe - w większości - działają normalnie.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ko
2016-11-23 18:19:23
Ten, który był miał klimat. Może uda się go zachować. Najgorsze jak powstaną takie psie budy, czyli klitki z drzwiami. No i mieć nadzieję, że nie będzie dziwnych nagród (przełomy filharmoniczne z szaszłykiem), a jedynie fajna atmosfera i towar dla rzeczywistych ludzie a nie plastuśków.
edek
2016-11-23 10:14:25
Mam obawy, że skończy jak "Turzyn"
@byle nowy
2016-11-23 09:53:46
PiSząc negatywnie o Filharmonii czy Muzeum Przełomydomyślam się, że nigdy w tych obiektach nie byłeś i gustujesz w takich budach jakie są obecnie na Turzynie.Tu poinformuję Cię, PiS-dzielczy prymitywie,ze nasza filharmonia otrzymuje miano Filharmonia Narodowa-decyzją vicepremiera Gowina.
;-)
2016-11-23 09:25:54
do. masz jakis kompleks ze skrótem PO? ogarnij sie, w/w budynki dostają nagrody na całym świecie ,zapewne nowy rynek żadnej nie dostanie więc o to się nie martw a tym czasem wracaj do tramwaju i nadal głoś teorie że biurowce stoją puste mimo ze tam nigdy nie byłeś i nie masz pojęcia o aktualnym wypełnieniu.Co do rynku dobrze zrobili w przeciwieństwie do Januszów marketingu z turzyny którzy mysleli ze w pseudo galerii handlowej beda sprzedawac te same podróby co wczesniej tyle ze 3 razy drozej.Nobel ekonomii sie nalezy.
Teraz dwa razy do roku będzie obwoływany najpiękniejszym rynkiem świata.
2016-11-23 09:09:19
.
Byle nowy rynek nie przyPOminał Filharmonii, Muzeum Przełomów, Frygi itp...
2016-11-23 07:25:00
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA