piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ipsos: Zwycięstwo PiS w 14 regionach, w tym w Zachodniopomorskiem

Ipsos: Zwycięstwo PiS w 14 regionach, w tym w Zachodniopomorskiem

Ipsos: Zwycięstwo PiS w 14 regionach, w tym w Zachodniopomorskiem
Data publikacji: 2019-10-13 22:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15 08:06
Wywietleń: 2138 422053

W wyborach parlamentarnych PiS wygrał w czternastu województwach, KO - w dwóch - wynika z sondażu Ipsos zrealizowanego dla TVP, TVN i Polsat. Po raz pierwszy PiS uzyskał przewagę w Zachodniopomorskiem, gdzie ma 35,3 proc., podczas gdy KO zdobyło 34,3 proc. sondażowych głosów wyborców. Największym poparciem PiS cieszył się na Podkarpaciu, gdzie zdobył 62,1 proc. głosów, najmniejszym - w woj. lubuskim, gdzie uzyskał wynik 31,9 proc.

Koalicja Obywatelska wygrała w województwach: pomorskim i lubuskim.

Na Mazowszu wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 41,3 proc. KO uzyskała 29,8 proc., SLD - 12,6 proc, PSL - 9,6 proc., a Konfederacja - 5,7 proc.

Największą przewagę PiS nad Koalicją Obywatelską odnotowano na Podkarpaciu. Tam PiS uzyskał 62,1 proc., a KO - 14,5 proc. 10,5 proc. w tym województwie uzyskało PSL, 7,3 proc. - Konfederacja, a SLD - 5,3 proc.

Zgodnie z sondażem Ipsos w Lubuskiem KO uzyskała 32,5 proc. głosów, PiS - 31,9 proc., SLD - 17,3 proc, natomiast PSL - 11,1 proc. Wynik na poziomie 7,2 proc. uzyskała Konfederacja.

W województwie pomorskim przewaga Koalicji Obywatelskiej nad PiS jest większa. KO uzyskała tam 38,8 proc., PiS - 33 proc., a SLD - 12,7 proc. 8,7 proc. uzyskało PSL, a 6,8 proc. - Konfederacja.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

krótko
Wygrali w naszym województwie tylko przez popegieerowską część koszalińską. Tam ludzie słabiej wykształceni i mniej skorzy do roboty.
2019-10-15 08:03:05
Gy
Brawo PIS!
2019-10-14 12:49:59
gregor102
Coś małego, ale cieszy, "płacze" tych, którzy jeszcze do niedawna, mogli czuć się niezagrożeni w naszym pięknym województwie. :) Przegrali, to dobrze!!
2019-10-14 11:20:23
Obs.ryver
PiSdzielcy kupili PiSzczącą ,popegerowską bidę koszalińską za +"pińcet",dlatego taki wynik w Zach.Pom.
2019-10-14 10:44:33
Klara
To dobrze!
2019-10-14 08:39:37
boger
Brawo PiS i znowu sukces, tak trzymać.
2019-10-14 08:32:29
Rok
Brawo PiS i ludzie z Zachodniopomorskiego! Nareszcie i tu zawitała "madrośc"!
2019-10-14 08:12:15
Mach
Wstyd. Daliśmy się kupić za garść bilonu rzuconego nam w ryj.
2019-10-14 06:38:10
Czyli: i przez nastepne 4 lata...
Na Prawo i Sprawiedliwosc i w Woj. Szczecinskim patrz... !! BRAWO !!!
2019-10-14 00:49:05
Wreszcie wśród komunistycznego zakalca, zakały uformowanej tu przez MOSKWĘ, MOSKWĘ, MOSKWĘ,
COŚ KIEŁKUJE.
2019-10-13 23:04:41
Gratulacje, uznanie TRZEŹWYM , NIEOŚLEPŁYM -
to dobrze, wreszcie pójdziemy starymi, polskimi ścieżkami. To dobrze!!
2019-10-13 23:00:06