Środa, 22 marca 2023 r. 
8 szczecin
REKLAMA

Bezpieczny weekend z drogówką

Data publikacji: 13 sierpnia 2017 r. 20:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:47
Bezpieczny weekend z drogówką
 

W dniach od 11 do 15 sierpnia trwają działania bezpieczny weekend w których aktywnie biorą udział policjanci szczecińskiej drogówki. Podczas tych działań na ulicy można zobaczyć znacznie zwiększoną ilość patroli policji.

Głównymi zadaniami policjantów jest przede wszystkim nadzór nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Szczecińska drogówka ujawnia wykroczenia, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W czasie trwania działań "Bezpieczny weekend" jest mierzona prędkość, badana jest trzeźwość kierujących, policjanci również zwracają uwagę czy dzieci jak i dorośli są zapięci w pasy bezpieczeństwa podczas jazdy.

Już na początku długiego weekendu zatrzymano kilka osób, które prowadziły pojazd będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Sprawy tych osób zostały skierowane do Sądu Rejonowego w Szczecinie. W czasie trwania działań nie obyło się bez osób, które przekroczyły prędkość. Zatrzymano również prawo jazdy za przekroczenie prędkość o 50km/h w obszarze zabudowanym.

- Pamiętajmy zatem, aby w czasie trwania długiego weekendu zachować zdrowy rozsądek, ściągnąć nogę z gazu oraz nie kierować pojazdem na podwójnym gazie - mówi sierż. Natalia Kopacz - Musimy mieć świadomość tego, że na drodze nie jesteśmy sami i musimy dbać o siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje.

(n)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA