Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

W pierścieniu bezpieczeństwa

Data publikacji: 2017-08-12 12:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:46
W pierścieniu bezpieczeństwa
 
Rozmowa z inspektorem Piotrem Ostrowskim, zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie

– Panie komendancie, za nami finał regat The Tall Ships Races 2017. Odetchnęliście z ulgą?

– Odetchnęliśmy. We wtorek o godzinie 14 zakończyła się operacja policyjna „Regaty 2017”. I myślę, że mamy poczucie dobrze wypełnionego zadania.

– Nie dziwię się. Uczestnicy imprezy oceniają, że przez cały czas jej trwania było bardzo spokojnie.

– Tak również wynika z naszej oceny, a statystyki zdarzeń kryminalnych, jakie odnotowaliśmy podczas finału regat są jej potwierdzeniem.

– Wypełniły się wszystkie wasze założenia? To co przewidywaliście?

– To była największa operacja związana z zabezpieczeniem w historii zachodniopomorskiej policji. Przygotowując się do niej, zakładaliśmy różne scenariusze, a do nich odpowiednie warianty działań. Opierały się one na charakterystyce faktycznych i potencjalnych zagrożeń występujących i mogących wystąpić w dzisiejszych czasach na dużych imprezach plenerowych. Zrealizowaliśmy wszystkie nasze założenia. Czekamy jeszcze na opinie uczestników imprezy, turystów z kraju i zagranicy, mieszkańców Szczecina oraz organizatora. Operacja, którą prowadziliśmy, skupiała się nie tylko wokół Szczecina, kwartału Wałów Chrobrego oraz Łasztowni, ale działania prowadzone były również na terenie całego województwa. W szczególności jego zachodniej i północnej części. Szczególnie przejść granicznych i dróg dojazdowych do Szczecina. Punkty kontrolno-obserwacyjne prowadziliśmy wspólnie z innymi podmiotami, jak: Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Urząd Celno-Skarbowy i Inspekcja Transportu Drogowego.

Cała rozmowa w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 sierpnia 2017 r.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Dariusz STANIEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

re: głupi kazio
2017-08-13 09:26:55
No faktycznie jesteś głupi. Sami organizatorzy twierdzi, że tegoroczna impreza będzie większa od poprzednich. Jednak kodomici to tępe kołki.
Głupi Kazio głupi
2017-08-12 19:37:26
Największa - bo nigdy dotąd nie zabezpieczała jej tak duża liczba policjantów. Nie wiesz - nie kumasz - łapy precz od klawiatury.
Głupi Kazio ?
2017-08-12 16:22:52
"To była największa operacja związana z zabezpieczeniem w historii zachodniopomorskiej policji". To znaczy wcześniej podczas poprzednich finałów regat tak wielkich operacji w policji nie było ?! Wierzyć się nie chce !!! No chyba, że to w ramach obecnie popularnej retoryki: "Poprzednio (za PO) bezpieczeństwo obywateli mieliśmy gdzieś bo wystarczała nam w komendzie ciepła woda w kranach". Czyżby to chciał między wierszami powiedzieć Piotr Ostrowski ??? Cóż za elokwencja !!! Brawo.
Obywatel
2017-08-12 14:11:21
Dobra robota, czulem sie bezpiecznie przez cala imprezę. Jednak Polska Policja najlepsza. Niemcka moze sie duzo od nich nauczyć, widac, ze Polska Policja jest teraz skupiona nad bezpieczenstwem spoleczenstwa niz nad durnym wystawianiu mandatow za pierdoly, bo u Niemcow jest odwrotnie - niby wszedzie ich widc, a człowiek nie czuje sie bezpiecznie. Nie chce wywolac animozji tylko takie moje odczucia. Brawo Policja.
japa
2017-08-12 14:02:25
a czemu nie zapytaliście ILU POLICJANTÓW ZE SZCZECINA JEŹDZI NA KACZYSTOWSKIE MIEISIĘCZNICE I ILE TO NAS KOSZTUJE ??? i jak się czuje policjant w służbie reżimu?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA