Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Zachodniopomorska policja podsumowuje akcję "Prędkość"

Data publikacji: 2017-07-19 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:45
Zachodniopomorska policja podsumowuje akcję "Prędkość"
 

W dniach 14-16 lipca 2017 r. policjanci z drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolne związane z akcją "Prędkość". Celem akcji było dyscyplinowanie kierowców zarówno tych z ciężką nogą jak i tych którzy w inny sposób poważnie naruszają przepisy ruchu drogowego.

Z policyjnych analiz wynika, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, oprócz alkoholu jest nadmierna prędkość. Kierowcy często nie stosują się do ograniczeń traktując je jak propozycje, nierzadko też do zdarzeń dochodzi w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków. 

Aby ograniczyć to zjawisko w miniony weekend na terenie całego kraju trwała akcja "Prędkość". Włączyli się do niej również funkcjonariusze zachodniopomorskiej drogówki. Pomimo wielu apeli i zapowiedzi nie wszyscy kierowcy zdjęli nogę z gazu. Podczas trzydniowych działań zachodniopomorscy mundurowi ujawnili 1586 przypadki przekroczenia prędkości z których 1570 zakończonych zostało postępowaniem mandatowym. 

Jak się okazało łamanie przepisów drogowych to domena nie tylko polskich kierowców. Podczas akcji zatrzymano 75 obcokrajowców którzy poruszali się z prędkością większą niż dozwolona. 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja często jest dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policja apeluje, jedźmy bezpiecznie, dla kilku minut nie warto narażać życia swojego i innych.

(n)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pytam
2017-07-19 17:11:25
Czy pieski Płaszczaka uzbierały na nową daninę dla Rydzyka ?
ciekaff
2017-07-19 14:58:31
Szczecińscy Policjanci mogą być dumni że też "się przyłączyli "; namierzając na Zegadłowicza ! Formalnie jest 50 km/h ale to istne skur...o* aby łapać za 50 pln. ludzi w lesie na drodze zabezpieczonej barierką ochronną 700m przed jedynymi pasami ! Rozumiem 200-100 m. kiedy w perspektywie jest pieszy. Wziąć ich na snajperów z takim okiem , zwłaszcza na zakręcie !! Kolejna Korporacja do reformy !! I te "dziadowanie mandatem" za 50 pln- bo wiedzą że za 50 NIKT (!) do Sadu się nie wybiera - Żenada !!! Ale wynik jest i przełożeni łaskawi...do premii.
Pytanie do Policji ?
2017-07-19 12:34:45
Ilu kierujących oszukano, poprzez dokonanie pomiaru prędkości z tzw. najazdu ? Ile wystawiono z tego tytułu mandatów ? Czy takie praktyki ja np. w komendzie w Swidwinie, gdzie próbowano wystawić mandat za właśnie taki najazd to normalna praktyka w każdej komendzie ? Czy na łamach kuriera , komenda udzieli informacji ?
tax
2017-07-19 12:03:04
Teraz pora na taksówkarzy, którzy mylą Szczecin z torem wyścigowym, na którym nie używa się kierunkowskazów i pędzi na złamanie karku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA