piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zachodniopomorska policja podsumowuje akcję "Prędkość"

Zachodniopomorska policja podsumowuje akcję "Prędkość"

Zachodniopomorska policja podsumowuje akcję "Prędkość"
Data publikacji: 2017-07-19 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 1072 276737

W dniach 14-16 lipca 2017 r. policjanci z drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolne związane z akcją "Prędkość". Celem akcji było dyscyplinowanie kierowców zarówno tych z ciężką nogą jak i tych którzy w inny sposób poważnie naruszają przepisy ruchu drogowego.

Z policyjnych analiz wynika, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, oprócz alkoholu jest nadmierna prędkość. Kierowcy często nie stosują się do ograniczeń traktując je jak propozycje, nierzadko też do zdarzeń dochodzi w wyniku niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków. 

Aby ograniczyć to zjawisko w miniony weekend na terenie całego kraju trwała akcja "Prędkość". Włączyli się do niej również funkcjonariusze zachodniopomorskiej drogówki. Pomimo wielu apeli i zapowiedzi nie wszyscy kierowcy zdjęli nogę z gazu. Podczas trzydniowych działań zachodniopomorscy mundurowi ujawnili 1586 przypadki przekroczenia prędkości z których 1570 zakończonych zostało postępowaniem mandatowym. 

Jak się okazało łamanie przepisów drogowych to domena nie tylko polskich kierowców. Podczas akcji zatrzymano 75 obcokrajowców którzy poruszali się z prędkością większą niż dozwolona. 

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja często jest dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policja apeluje, jedźmy bezpiecznie, dla kilku minut nie warto narażać życia swojego i innych.

(n)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

pytam
Czy pieski Płaszczaka uzbierały na nową daninę dla Rydzyka ?
2017-07-19 17:11:25
ciekaff
Szczecińscy Policjanci mogą być dumni że też "się przyłączyli "; namierzając na Zegadłowicza ! Formalnie jest 50 km/h ale to istne skur...o* aby łapać za 50 pln. ludzi w lesie na drodze zabezpieczonej barierką ochronną 700m przed jedynymi pasami ! Rozumiem 200-100 m. kiedy w perspektywie jest pieszy. Wziąć ich na snajperów z takim okiem , zwłaszcza na zakręcie !! Kolejna Korporacja do reformy !! I te "dziadowanie mandatem" za 50 pln- bo wiedzą że za 50 NIKT (!) do Sadu się nie wybiera - Żenada !!! Ale wynik jest i przełożeni łaskawi...do premii.
2017-07-19 14:58:31
Pytanie do Policji ?
Ilu kierujących oszukano, poprzez dokonanie pomiaru prędkości z tzw. najazdu ? Ile wystawiono z tego tytułu mandatów ? Czy takie praktyki ja np. w komendzie w Swidwinie, gdzie próbowano wystawić mandat za właśnie taki najazd to normalna praktyka w każdej komendzie ? Czy na łamach kuriera , komenda udzieli informacji ?
2017-07-19 12:34:45
tax
Teraz pora na taksówkarzy, którzy mylą Szczecin z torem wyścigowym, na którym nie używa się kierunkowskazów i pędzi na złamanie karku.
2017-07-19 12:03:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy