Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Policja podsumowuje Pyromagic 2017

Data publikacji: 2017-08-13 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:47
Policja podsumowuje Pyromagic 2017
 

W piątek i w sobotę (11 i 12 sierpnia) odbyła się X edycja Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic Szczecin 2017. Policjanci ze wszystkich policyjnych pionów dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dzięki temu festiwal oraz imprezy towarzyszce przebiegały bez zakłóceń i poważniejszych wydarzeń kryminalnych.

W nocy z soboty na niedzielę zakończyły się działania podczas których szczecińscy policjanci dbali o bezpieczeństwo zainteresowanych festiwalem. Przez minione dwie doby utworzonych zostało kilkanaście posterunków przesiewowo-blokadowych na trasach wiodących na Wały Chrobrego, gdzie po południu, wieczorem i w nocy, odbywały się kontrole bagażu oraz legitymowania.

W komisariatach wzmocnione zostały dyżury zdarzeniowe, a policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali drogi m.in. kontrolowali stan trzeźwości kierujących i dynamicznie reagowali w celu na zapewnienia płynności ruchu.

Kierowcy, zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że co roku z powodu pokazów sztucznych ogni dla bezpieczeństwa zamykana jest Trasa Zamkowa. Jak w poprzednich latach taki i tym razem wykazali się dużą wyrozumiałością.

Policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa udającym się na pokaz sztucznych ogni pełnili służbę na wyznaczonych posterunkach wspólnie z funkcjonariuszami innych służb mundurowych. Nie tylko informowali o zmianach w organizacji ruchu wprowadzonych na czas imprezy, ale również dbali o to, aby po jej zakończeniu każdy uczestnik i kierujący mógł sprawnie opuścić teren imprezy i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Pomimo ogromnej ilości pojazdów, udało się sprawnie i bez większych problemów wyjechać z Wałów Chrobrego czy Łasztowni, po zakończeniu pokazu fajerwerków.

Jak poinformowała nas podkom. Mirosława Rudzińska, rzecznik prasowy KWP w Szczecinie, policjanci w sumie przeprowadzili około 1400 kontroli przesiewowych. Ujawnionych zostało kilka osób posiadających narkotyki, zatrzymane zostały osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz osoba poszukiwana w celu osadzenia w areszcie śledczym.

(n)

Fot. Policja 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bako
2017-08-14 14:52:44
Jasne... dlatego rozumiem, że ci "najmądrzejsi" wolą za wszelką cenę rozwijać energetykę węglową, jeździć starymi dieslami i palić butelkami w piecach. Proponuję jeszcze koncerty na smartfonikach słuchać i oglądać... to musi być przeżycie!
Gość Do bako...spoko,
2017-08-14 11:59:23
Zachod UNIKA tego typu niepotrzebnych zanieczyszczen powietrza (!) a "madrzejsi" co niektorzy Szczecinianie... postepuja odwrotnie ? A wiec powodzenia w Bajzlu i nie narzekajcie... ze pozniej chorujecie i wczesniej odchodzicie na "tamten Swiat" z korzyscia dla Producentow Trumien oraz Biur Pogrzebowych... i nie tylko...!!
bako
2017-08-14 10:58:50
Szczecinska "ochrony srodowiska" - proponuję Ci oglądać pokazy na smartfoniku. Ekologicznie, zdrowo (wszak nie trzeba ruszać się z domu i oddychać tym śmierdzącym powietrzem)... a te emocjeeeee ! niezapomniane. Proponuję także Tall Ship Races na tabletach zorganizować !
Krzysiek
2017-08-14 08:39:19
@olek,a czy Twój "detektywistyczny wzrok" dostrzegł, że tam jest doczepiona "gruszka"? Co wymusza takie trzymanie stacji przez policjanta.
Szczecinska "ochrony srodowiska"...
2017-08-13 23:19:20
Kto "trzezwo myslacy"... w roku juz 2017 zanieczyszcza w ten sposob powietrze w Duzym Miescie... oraz pozostala czesc Atmosfery - jakimis tam "frajerwerkami" ? Gdzie o KOSZTACH... niepotrzebnym halasie, hukach i wybuchach juz nie wspomne ! Przeciez tego typu pokazy, przy dzisiejszej Technice mozna zorganizowac na - Duzym czy bardzo Duzym Ekranie !!
olek
2017-08-13 16:40:50
Policjant na drugim zdjęciu odwrotnie trzyma stacje foty robione po publikę. Jedynie pierwsze zdjęcie z ulicy przedstawia realna prace
Krzych
2017-08-13 15:23:25
Jakiś kompletny debil. Jak ktoś jest poszukiwany listem gończym to siedzi na dupie a nie pcha się na imprezy obstawione tak szczelnie policją. No ale cóż, jakby był mądry to nie byłby poszukiwany

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA