wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Policja podsumowuje Pyromagic 2017

Policja podsumowuje Pyromagic 2017

Policja podsumowuje Pyromagic 2017
Data publikacji: 2017-08-13 13:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:26
Wywietleń: 3368 288195

W piątek i w sobotę (11 i 12 sierpnia) odbyła się X edycja Festiwalu Sztucznych Ogni Pyromagic Szczecin 2017. Policjanci ze wszystkich policyjnych pionów dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy. Dzięki temu festiwal oraz imprezy towarzyszce przebiegały bez zakłóceń i poważniejszych wydarzeń kryminalnych.

W nocy z soboty na niedzielę zakończyły się działania podczas których szczecińscy policjanci dbali o bezpieczeństwo zainteresowanych festiwalem. Przez minione dwie doby utworzonych zostało kilkanaście posterunków przesiewowo-blokadowych na trasach wiodących na Wały Chrobrego, gdzie po południu, wieczorem i w nocy, odbywały się kontrole bagażu oraz legitymowania.

W komisariatach wzmocnione zostały dyżury zdarzeniowe, a policjanci z ruchu drogowego zabezpieczali drogi m.in. kontrolowali stan trzeźwości kierujących i dynamicznie reagowali w celu na zapewnienia płynności ruchu.

Kierowcy, zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że co roku z powodu pokazów sztucznych ogni dla bezpieczeństwa zamykana jest Trasa Zamkowa. Jak w poprzednich latach taki i tym razem wykazali się dużą wyrozumiałością.

Policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa udającym się na pokaz sztucznych ogni pełnili służbę na wyznaczonych posterunkach wspólnie z funkcjonariuszami innych służb mundurowych. Nie tylko informowali o zmianach w organizacji ruchu wprowadzonych na czas imprezy, ale również dbali o to, aby po jej zakończeniu każdy uczestnik i kierujący mógł sprawnie opuścić teren imprezy i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Pomimo ogromnej ilości pojazdów, udało się sprawnie i bez większych problemów wyjechać z Wałów Chrobrego czy Łasztowni, po zakończeniu pokazu fajerwerków.

Jak poinformowała nas podkom. Mirosława Rudzińska, rzecznik prasowy KWP w Szczecinie, policjanci w sumie przeprowadzili około 1400 kontroli przesiewowych. Ujawnionych zostało kilka osób posiadających narkotyki, zatrzymane zostały osoby kierujące w stanie nietrzeźwości oraz osoba poszukiwana w celu osadzenia w areszcie śledczym.

(n)

Fot. Policja 

Policja podsumowuje Pyromagic 2017 Policja podsumowuje Pyromagic 2017 Policja podsumowuje Pyromagic 2017 Policja podsumowuje Pyromagic 2017 Policja podsumowuje Pyromagic 2017 Policja podsumowuje Pyromagic 2017

Komentarze

bako
Jasne... dlatego rozumiem, że ci "najmądrzejsi" wolą za wszelką cenę rozwijać energetykę węglową, jeździć starymi dieslami i palić butelkami w piecach. Proponuję jeszcze koncerty na smartfonikach słuchać i oglądać... to musi być przeżycie!
2017-08-14 14:52:44
Gość Do bako...spoko,
Zachod UNIKA tego typu niepotrzebnych zanieczyszczen powietrza (!) a "madrzejsi" co niektorzy Szczecinianie... postepuja odwrotnie ? A wiec powodzenia w Bajzlu i nie narzekajcie... ze pozniej chorujecie i wczesniej odchodzicie na "tamten Swiat" z korzyscia dla Producentow Trumien oraz Biur Pogrzebowych... i nie tylko...!!
2017-08-14 11:59:23
bako
Szczecinska "ochrony srodowiska" - proponuję Ci oglądać pokazy na smartfoniku. Ekologicznie, zdrowo (wszak nie trzeba ruszać się z domu i oddychać tym śmierdzącym powietrzem)... a te emocjeeeee ! niezapomniane. Proponuję także Tall Ship Races na tabletach zorganizować !
2017-08-14 10:58:50
Krzysiek
@olek,a czy Twój "detektywistyczny wzrok" dostrzegł, że tam jest doczepiona "gruszka"? Co wymusza takie trzymanie stacji przez policjanta.
2017-08-14 08:39:19
Szczecinska "ochrony srodowiska"...
Kto "trzezwo myslacy"... w roku juz 2017 zanieczyszcza w ten sposob powietrze w Duzym Miescie... oraz pozostala czesc Atmosfery - jakimis tam "frajerwerkami" ? Gdzie o KOSZTACH... niepotrzebnym halasie, hukach i wybuchach juz nie wspomne ! Przeciez tego typu pokazy, przy dzisiejszej Technice mozna zorganizowac na - Duzym czy bardzo Duzym Ekranie !!
2017-08-13 23:19:20
olek
Policjant na drugim zdjęciu odwrotnie trzyma stacje foty robione po publikę. Jedynie pierwsze zdjęcie z ulicy przedstawia realna prace
2017-08-13 16:40:50
Krzych
Jakiś kompletny debil. Jak ktoś jest poszukiwany listem gończym to siedzi na dupie a nie pcha się na imprezy obstawione tak szczelnie policją. No ale cóż, jakby był mądry to nie byłby poszukiwany
2017-08-13 15:23:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy