Niedziela 16 maja 2021r. 

ZUT doceniony

Data publikacji: 2019-02-23 12:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
ZUT doceniony
 

Dwa kierunki prowadzone na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - inżynieria materiałowa oraz transport - uzyskały europejski certyfikat jakości kształcenia EUR-ACE Label. Przyznała go Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych.

KAUT to sieć zrzeszająca europejskie organizacje zajmujące się kształceniem inżynierów. Certyfikaty są przyznawane na 5 lat.

- Uczelnia uzyskuje, poprzez dodatkową weryfikację, potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia inżynierów oraz tego, że kształcenie jest prowadzone zgodnie ze standardami ustanowionymi przez organizacje zawodowe, a akredytowany program jest oparty na efektach kształcenia - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - To dobra informacja o jakości ukończonych studiów na I stopniu przy kandydowaniu na studia II stopnia oraz o jakości ukończonych studiów na II stopniu przy kandydowaniu na studia doktoranckie.

Z kolei pracodawcy uzyskują zapewnienie, że kompetencje kandydata w zakresie wiedzy, rozumienia i umiejętności praktycznych są zgodne z międzynarodowymi standardami w zakresie kształcenia inżynierów przyjętymi w Europie.
- Warto zauważyć, że Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki uzyskał dofinansowanie procedury ubiegania się o certyfikat ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne” - dodaje Heropolitański. - Projekt finansowany jest ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. ZUT zamierza uzyskać kolejne certyfikaty.

(as)

Fot. Grzegorz Siwa

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ