poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Nauka > ZUT doceniony

ZUT doceniony

ZUT doceniony
Data publikacji: 2019-02-23 12:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1126 376911

Dwa kierunki prowadzone na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - inżynieria materiałowa oraz transport - uzyskały europejski certyfikat jakości kształcenia EUR-ACE Label. Przyznała go Komisja Akredytacyjna Uczelni Technicznych.

KAUT to sieć zrzeszająca europejskie organizacje zajmujące się kształceniem inżynierów. Certyfikaty są przyznawane na 5 lat.

- Uczelnia uzyskuje, poprzez dodatkową weryfikację, potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia inżynierów oraz tego, że kształcenie jest prowadzone zgodnie ze standardami ustanowionymi przez organizacje zawodowe, a akredytowany program jest oparty na efektach kształcenia - informuje Stanisław Heropolitański z ZUT. - To dobra informacja o jakości ukończonych studiów na I stopniu przy kandydowaniu na studia II stopnia oraz o jakości ukończonych studiów na II stopniu przy kandydowaniu na studia doktoranckie.

Z kolei pracodawcy uzyskują zapewnienie, że kompetencje kandydata w zakresie wiedzy, rozumienia i umiejętności praktycznych są zgodne z międzynarodowymi standardami w zakresie kształcenia inżynierów przyjętymi w Europie.
- Warto zauważyć, że Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki uzyskał dofinansowanie procedury ubiegania się o certyfikat ze strony Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne” - dodaje Heropolitański. - Projekt finansowany jest ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. ZUT zamierza uzyskać kolejne certyfikaty.

(as)

Fot. Grzegorz Siwa

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie