wtorek, 26 stycznia 2021r.

ZUT dla seniorów

Data publikacji: 2019-02-11 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
ZUT dla seniorów
 

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przygotował bezpłatny projekt dla seniorów - "Trzeci wiek technologicznie". Na chętnych czekają zajęcia poświęcone nie tylko nowym technologiom.

- Każdy uczestnik będzie miał możliwość udziału w wybranych 6 modułach tematycznych, trwających około 6 godzin lekcyjnych każdy - informuje Kinga Wełyczko z Biura Promocji ZUT, kierownik projektu. - Zajęcia odbędą się w laboratoriach oraz halach technologicznych naszej uczelni. Dedykowany pod tę grupę wiekową program merytoryczny kursów został opracowany przez nauczycieli akademickich ZUT. Łącznie w projekcie weźmie udział ponad 1000 seniorów.

Moduły są następujące: elektryczny, chemiczny, biotechnologii i hodowli zwierząt, technologii 3D oraz mechatroniki, przyrodniczy i informatyczny. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jak nanotechnologia przenika do codziennego życia, na czym polega profilaktyka zdrowia, co to jest skanowanie twarzy, jak zachować bezpieczeństwie w internecie, jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce, na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu. W programie znalazły się również warsztaty wokalne, z emisji głosu, warsztaty  artystyczne oraz wycieczki po Szczecinie pod opieką przewodnika turystycznego.

- Projekt zajął wysokie 4. miejsce na liście rankingowej wśród 211 pozytywnie ocenionych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - dodaje Kinga Wełyczko. - Wartość projektu wynosi 1 671 480 zł.

Zapisy do grupy szczecińskiej odbywają się przez telefon (91 449 43 95), pocztą elektroniczną (pr@zut.edu.pl) lub osobiście w siedzibie Biura Promocji przy ul. Ku Słońcu 140 (pn-pt. w godzinach 10 - 14). Decyduje kolejność zgłoszeń.

(as)

Fot. ZUT

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ