sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Połączył ich ZUT

Połączył ich ZUT

Połączył ich ZUT
Data publikacji: 2019-02-13 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1751 375625

Ponad sto par, które się poznały w trakcie studiów na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, Politechnice Szczecińskiej czy Akademii Rolniczej w Szczecinie, spotka się 14 lutego na pierwszym zjeździe absolwentów. W Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ci, których połączył ZUT, wezmą udział w... naukowych walentynkach, a potem będą się bawić w klubie "Pinokio".

"Połączył nas ZUT" - to wydarzenie w ramach obchodów 10-lecia fuzji PS i AR. Na zaproszenie uczelni odpowiedziało ponad 100 par. Wśród absolwentów, które przybędą na zjazd, przeważają ci z lat 80. i 90. XX w.

- Oboje aktywnie działaliśmy w Akademickim Klubie Turystycznym „Kroki” na Politechnice Szczecińskiej, jednak w różnych okresach – wspomina Zuzanna, absolwentka Akademii Rolniczej. - Poznaliśmy się 21 lat temu w ówczesnej siedzibie klubu, zwanej "Piwnicą pod pocztą" na Osiedlu Akademickim (slumsach). Maciej po kilku latach przerwy w działalności turystycznej postanowił znowu pokazać się na spotkaniu klubowym, a ja przyszłam na nie  tego dnia z butelką szampana by świętować z przyjaciółmi zakończenie studiów. Od razu wpadliśmy sobie w oko. Potem było wiele wspólnych wyjazdów na rajdy turystyczne i górskie wyprawy. Niecały rok później byliśmy już małżeństwem.

Zuzanna z mężem (absolwentem Politechniki Szczecińskiej) weźmie udział w naukowych walentynkach. Podczas wydarzenia dr Agata Markowska-Szczupak z ZUT opowie absolwentom o chemii w miłości. Dopełnieniem jej wykładu będzie stand –up naukowy „Rozmnóżki” dra Szymona Drobniaka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego pary dowiedzą się m.in. o tym, dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi. Naukowy stund-uper powie poza tym, czy to prawda, że
skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą, jak i tatą, czy bakterie też chodzą na randki oraz kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę i dlaczego wrotki bdelloidalne nie potrzebują chłopaków.

Nie zabraknie również atrakcji - fontanny czekolady, okolicznościowych koszulek, albumów ze zdjęciami i miłosnymi historiami biorących udział w wydarzeniu par. Organizator - Biuro Promocji ZUT przygotował specjalne fotoramki, w których będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

(g)

Fot. ZUT

Połączył ich ZUT

Komentarze

:D
Piękny rysunek, otóż to. Miłość to wtyczka i kontakt, a nie dwie wtyczki!
2019-02-14 07:05:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie