Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Połączył ich ZUT

Data publikacji: 13 lutego 2019 r. 19:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Połączył ich ZUT
 

Ponad sto par, które się poznały w trakcie studiów na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, Politechnice Szczecińskiej czy Akademii Rolniczej w Szczecinie, spotka się 14 lutego na pierwszym zjeździe absolwentów. W Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ci, których połączył ZUT, wezmą udział w... naukowych walentynkach, a potem będą się bawić w klubie "Pinokio".

"Połączył nas ZUT" - to wydarzenie w ramach obchodów 10-lecia fuzji PS i AR. Na zaproszenie uczelni odpowiedziało ponad 100 par. Wśród absolwentów, które przybędą na zjazd, przeważają ci z lat 80. i 90. XX w.

- Oboje aktywnie działaliśmy w Akademickim Klubie Turystycznym „Kroki” na Politechnice Szczecińskiej, jednak w różnych okresach – wspomina Zuzanna, absolwentka Akademii Rolniczej. - Poznaliśmy się 21 lat temu w ówczesnej siedzibie klubu, zwanej "Piwnicą pod pocztą" na Osiedlu Akademickim (slumsach). Maciej po kilku latach przerwy w działalności turystycznej postanowił znowu pokazać się na spotkaniu klubowym, a ja przyszłam na nie  tego dnia z butelką szampana by świętować z przyjaciółmi zakończenie studiów. Od razu wpadliśmy sobie w oko. Potem było wiele wspólnych wyjazdów na rajdy turystyczne i górskie wyprawy. Niecały rok później byliśmy już małżeństwem.

Zuzanna z mężem (absolwentem Politechniki Szczecińskiej) weźmie udział w naukowych walentynkach. Podczas wydarzenia dr Agata Markowska-Szczupak z ZUT opowie absolwentom o chemii w miłości. Dopełnieniem jej wykładu będzie stand –up naukowy „Rozmnóżki” dra Szymona Drobniaka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego pary dowiedzą się m.in. o tym, dlaczego modliszka odgryza na randce głowę swojemu partnerowi. Naukowy stund-uper powie poza tym, czy to prawda, że
skarabeusz uwodzi wybrankę kulką kupy, a ślimak jest zarówno mamą, jak i tatą, czy bakterie też chodzą na randki oraz kiedy i po co tata błazenek zamienia się w mamę i dlaczego wrotki bdelloidalne nie potrzebują chłopaków.

Nie zabraknie również atrakcji - fontanny czekolady, okolicznościowych koszulek, albumów ze zdjęciami i miłosnymi historiami biorących udział w wydarzeniu par. Organizator - Biuro Promocji ZUT przygotował specjalne fotoramki, w których będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

(g)

Fot. ZUT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:D
2019-02-14 07:05:23
Piękny rysunek, otóż to. Miłość to wtyczka i kontakt, a nie dwie wtyczki!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA