czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Nauka > Ruszyły zapisy do Legii Akademickiej

Ruszyły zapisy do Legii Akademickiej

Ruszyły zapisy do Legii Akademickiej
Data publikacji: 2019-02-09 13:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1498 375056

Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie mogą się zapisywać do kolejnej edycji programu "Legia Akademicka". Nabędą kompetencje potrzebne w armii. To przedsięwzięcie jest wynikiem porozumienia Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Program nauczania obejmuje ok. 30 godzin lekcyjnych - przewidywany termin zakończenia części teoretycznej planowany jest do 15 maja. Zajęcia odbędą się w formie wykładów z zakresu realizacji misji Sił Zbrojnych RP (zasadnicze zadania), otoczenia międzynarodowego w aspekcie militarnym, zależności pomiędzy elementami systemu obronnego RP (cywilny i demokratyczny nadzór nad siłami zbrojnymi, w tym zwierzchnictwo) oraz umocowania prawnego zależności w ramach Sił Zbrojnych RP (podwładny – przełożony, dyscyplina wojskowa, odpowiedzialność karna i materialna). Po zaliczeniu części teoretycznej student – ochotnik po złożeniu wniosku do organów wojskowych, otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych, jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz ośrodkach szkoleniowych SZ RP podczas tzw. przerwy wakacyjnej.

Studenci US wnioski mogą składać do 20 lutego na Wydziale Humanistycznym przy ul. Krakowskiej 71-79 w pokoju nr 163. Studenci ZUT - w sekretariacie prorektora ds. studenckich w rektoracie w pokoju 03B (wejście od ul. Pułaskiego 10). Stosowne dokumenty dostępne są na stronach internetowych uczelni.

(as)

Fot. LA

Komentarze

30 godzin !
to taka niedzielna szkółka?
2019-02-14 00:34:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie