czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom

Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom

Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom
Data publikacji: 2017-03-21 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 2247 225663

Grupa Azoty Police została jednym z 22 laureatów konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, organizowanego przez NSZZ „Solidarność". We wtorek 21 marca na uroczystości w Pałacu Prezydenckim została uhonorowana certyfikatem i statuetką przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Celem konkursu jest promowanie stałego zatrudnienia, przestrzeganie bezpieczeństwa i standardów pracy oraz prawa do zrzeszania się pracowników w związki zawodowe. Nadawanie certyfikatu Pracodawca Przyjazny Pracownikom zainicjowane zostało przez związek w 2008 r. Jest to jedyna nagroda, do przyznania której pracodawców nominują pracownicy. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Od początku patronem konkursu jest prezydent RP.

W imieniu Grupy Azoty Police certyfikat podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim odebrał jej prezes dr Wojciech Wardacki.

- Przywiązujemy ogromną wagę do tego, aby nasze relacje z pracownikami były jak najlepsze. Otrzymany certyfikat jest formą ocenienia tych starań – powiedział prezes Wardacki. Przypomniał, że w zeszłym roku spółka zlikwidowała całkowicie tzw. umowy śmieciowe. - To z myślą przede wszystkim o tych, którzy zaczynają swoje kariery zawodowe i planują przyszłość, podjęliśmy decyzję o całkowitej likwidacji „śmieciówek” na rzecz umów o pracę. Jesteśmy rzetelnym pracodawcą, a nasze działania to wyraz troski o dobro pracowników – dodał Wojciech Wardacki. - „Śmieciówki” to, wbrew pozorom, złe rozwiązanie również dla firmy. Człowiek pracujący w nieustającym stresie, co będzie dalej, nie jest efektywny, a jego praca może nie przynosić spodziewanych rezultatów.

Zgłaszając spółkę do konkursu, zakładowa „S” podała m.in., że w zatrudniającej blisko 2,5 tys. ludzi firmie, 100 proc. pracowników ma umowy o pracę., a ok. 70 proc. z nich jest zrzeszonych w związkach zawodowych. Pracodawca regularnie co miesiąc spotyka się z organizacjami związkowymi, załoga ma swego przedstawiciela w zarządzie spółki i jej radzie nadzorczej.

Certyfikatem Pracodawca Przyjazny Pracownikom firma może się posługiwać przez 3 lata. Ponowny jej udział w konkursie jest możliwy dopiero po upływie tego czasu.

(mag)

Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom Grupa Azoty Police przyjazna pracownikom

Komentarze

Czytelnicy z dzielnicy,
Duze Gratulacje dla Prezesa Grupy Azotow - Pana Dr. Wojciecha Wardackiego ! Takich Ludzi potrzeba nam w dzisiejszej Polsce duzo, duzo wiecej... !!
2017-03-21 21:44:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie