środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Ziobro przekazał swoje 500+

Ziobro przekazał swoje 500+

Ziobro przekazał swoje 500+
Data publikacji: 2016-06-06 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-08 12:08
Wywietleń: 414 138061

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro będzie przekazywał należne jego rodzinie środki z programu „500 Plus” na rzecz niepełnosprawnego siedmiolatka ze Stąporkowa (Świętokrzyskie). O swojej decyzji poinformował w poniedziałek (6 czerwca).

Ziobro powiedział, że wspólnie z żoną zdecydowali się na przekazanie należnych im z tytułu programu 500 Plus środków dla rodziny, która bardziej potrzebuje tych pieniędzy, kierując się zasadą „darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

– Mamy radość cieszenia się zdrowymi dziećmi i jesteśmy ludźmi, którzy nieźle zarabiają – zaznaczył minister. Tymczasem, jak zauważył w Polsce nie brakuje rodzin, którym pieniądze są niezwykle potrzebne, m.in. z powodu choroby dziecka. Z tego powodu zdecydował się na wsparcie cierpiącego na porażenie mózgowe siedmioletniego Filipa Grzeli.

– Choć ma siedem lat, przeżył już wiele trudów i cierpień, czasami pewnie więcej niż niejeden dorosły człowiek. Wśród nas są tacy dzielni rodzice i dzielne dzieci – zaznaczył Ziobro. Przypomniał, że dla zapewnienia odpowiedniej rehabilitacji potrzebne są niemałe pieniądze. – Jestem przekonany, że to 500 zł będzie taką dodatkową cegiełką, którą będzie otrzymywać i którą możemy się z moją żoną podzielić z Filipkiem i że to będzie pomagać.

Ziobro zaapelował do Polaków, których status majątkowy na to pozwala, którzy mają zdrowe dzieci i którzy otrzymują pomoc rządową „by w ramach szlachetnego gestu znaleźli wokół siebie bardziej potrzebujących, którym można pomóc i mieć z tego satysfakcję”. Dlatego zdecydował się upublicznić swój gest. (pap)

 

Na zdjęciu: Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z niepełnosprawnym Filipem Grzelą i jego mamą Justyną Moczarską

Fot. PAP/Piotr Polak

Komentarze

Co dla RP, jest wazniejsze...
Polskie dzieci przyszloscia Polskiego Narodu ! A PO-stkomunisci wraz z obecnymi KOD-ziarzami, woleli sprowadzic Nam tu... Afrykanski IS-lam !!
2016-06-08 12:08:18
vin
toż to sciema w najgorszym wydaniu !!! ten [facet ] gra pod d.... publikę
2016-06-07 22:55:15
Lolek
O co chodzi to wiadomo akurat najlepiej. Chodzi o przekupienie Polaków, żeby głosowali na tych, którzy mówią, że to oni dali te 500. Polacy dadzą się przekupić, bo fajnie jest uprawiać seks na okrągło i nie liczyć się z tym, że efekty swoich swawoli będzie trzeba utrzymać i uchować. Państwo da. Czyli zabierze ciężko pracującym i da ludziom, których jedyną aktywnością jest wiadomo co i do pracy się nie kwapią. Cóż, kampania wyborcza za cudze pieniądze i mnożenie patologii - przyszłych wyborców. Oczywiście przy okazji dostanie te pieniądze parę uczciwych osób, pracujących i troszczących się o dzieci i to jest jedyny plus. Plusik, bo można to było lepiej zrobić, np. obniżając podatki i zostawiając ludziom więcej pieniędzy w kieszeni na wychowanie dzieci.
2016-06-07 20:37:12
do poprzedników
Dowiedzcie się, o co chodzi w 500+, bo nie da się czytać tych durnowatych komentarzy.
2016-06-07 18:09:43
Kiedy nastąpi zwrot?
Mam nadzieję, że te dzieci oddadzą kiedyś pieniądze, które im dałem z moich podatków. Dzięki temu, że one teraz dostają po 500 miesięcznie, emeryci za parę lat dostaną jakiś 1000 mniej niż powinni.
2016-06-07 15:24:59
Przeciwnik darowizn
Wychowałem swoje dziecko bez niczyjej pomocy a tu rozdają z moich podatków innym kasę , jest źle. Rozdawanie jest szkodliwe i prowadzi do patologii.Zamiast rozdawać należy spowodować wzrost zarobków.
2016-06-07 13:11:07
Zabawne
Radni miasta Szczecin z partii PiS wypowiadali się że nie maja zamiaru rezygnować z darmowych pieniędzy np.Radny Duklnowski. Ciekawe co teraz zrobą na dobrą zmianę ?
2016-06-07 12:50:39
Zenon ze Szczecina
Pan Ziobro na reklamę, którą sobie zrobił tym "gestem" wydałby setki tysięcy złotych, a być może nawet parę milionów. Taką więc kwotę powinien dać tej pani, a nie rzucać jej jakiś ochłap, bo dla niego tyle ta kwota znaczy. Wstydu nie masz, panie. Daj tej pani teraz 2 miliony, żeby miała na godne życie, na Twoim poziomie.
2016-06-07 10:23:02
mariusz
czego sie boicie I wstydzie swoich imion? pisac umiecie roznosci ale miec odwage podpisac sie pod tym to juz nie? dedykuje to dla "obserwatorka" itp. bardzo dobrze postapil pan Ziobro. daje przyklad z gory, od glowy jak to sie mowi w przyslowiu czego w poprzednich rzadach nie bylo za grosz. ZEGAREK, karty platnicze etc. madrzy ludzie I szlachetni. bierzcie przyklad z takich ludzi wlasnie. mnie sie nie naleza te pieniadze ale I tak pomagam wlasnie biedym a nie patologii.
2016-06-07 09:48:58
@Benek
Nikogo nie obchodzi co wolisz i nie będzie to miało najmniejszego wpływu na wypłaty.
2016-06-07 08:26:38
Minimum egzystencji...
Tego typu POMOC 500+ powinna byc TYLKO dla tych Rodzin... ktore zyja PO-nizej minimum egzystencji ! A jak niskie ono jest, to wiedza zapewne tylko "wtajemniczeni"...??
2016-06-07 01:02:52
Benek
Całe społeczeństwo się na to zrzuca, to są pieniądze wyciągnięte z naszych kieszeni. Wolę, żeby je dostali ludzie, którzy dzięki ciężkiej pracy są w lepszej sytuacji finansowej, niż patologia, która się mnoży jak króliki, nie bacząc na to, czy będą mieli dla tych płodzonych w pijanym widzie pociech chleb i czas.
2016-06-06 19:07:03
Obserwatorka
Robi sobie reklamę jaki to niby dobry za pieniądze społeczeństwa, może lepiej byłoby nie ywciągać ręki po 500+. Słyszałam jak mówiono na konferencji, że ci w dobrej sytuacji finansowej sami zrezygnują z korzystania z tego programu, a niby dlaczego? Jak dają to brać!
2016-06-06 19:03:03
Dlaczego w Szczecinie wciąż nie wypłacają ?
Gdzie są decyzje ?
2016-06-06 15:06:31
@500+
Ten program promuje (nagradza finansowo) WIELODZIETNOŚĆ a nie BIEDĘ.
2016-06-06 14:56:37
500+
Niby lepiej, gdy robi się to po cichu, ale gdyby tak uczynił, to nie dałby przykładu tym wszystkim, którzy się śmieją się w twarz biedniejszym i pobierają 500+.
2016-06-06 14:29:20