wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Błaszczak: polityka migracyjna powinna być rozsądna

Błaszczak: polityka migracyjna powinna być rozsądna

Błaszczak: polityka migracyjna powinna być rozsądna
Data publikacji: 2017-08-22 23:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 19:02
Wywietleń: 1474 289401

Polityka migracyjna powinna być rozsądna, a nie oparta na poprawności politycznej - przekonywał szef MSWiA Mariusz Błaszczak. O apelu przewodniczącego PE, by zamykać meczety po modlitwach, powiedział, że to rozsądna propozycja, ale decyzja w tej sprawie to kompetencja władz państwowych.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani powiedział w poniedziałek we Włoszech, że powinno się zamykać meczety po zakończeniu modlitwy. - To nie mogą być miejsca uprawiania polityki - mówił.

Błaszczak, pytany o ten apel we wtorek wieczorem w TVP Info, powiedział: - To jest bardzo dobra propozycja, szczególnie w porównaniu z reakcjami po poprzednich zamachach terrorystycznych, kiedy to malowano chodniki w różnokolorowe kwiatki i mówiono, że brak jest zgody, brak tolerancji dla terroryzmu, a zamachy terrorystyczne islamskich terrorystów następowały same po sobie.

- Tylko z całym szacunkiem dla pana przewodniczącego Tajaniego, to nie jest kompetencja Parlamentu Europejskiego ani Komisji Europejskiej, tylko to jest kompetencja władz poszczególnych państw - dodał minister.

- Ja podczas posiedzeń Rady UE ministrów spraw wewnętrznych od moich odpowiedników na zachodzie Europy nie słyszę takich zdecydowanych opinii, wręcz przeciwnie, słyszę, że wszystko jest w porządku. (...) Europa powinna wrócić do korzeni naszej cywilizacji, a wiec do chrześcijaństwa. I w oparciu o ten fundament budować bezpieczeństwo - przekonywał Błaszczak.

Zaznaczył, że polityka migracyjna powinna być rozsądna - taka, jaką stosuje np. Polska po zmianie rządu. - Bo rząd koalicji PO-PSL przecież zgodził się, rozbijając solidarność Grupy Wyszehradzkiej, na przyjmowanie tysięcy muzułmańskich imigrantów z Bilskiego Wschodu i Afryki Północnej - powiedział.

Przypomniał, że jest przygotowana odpowiedź polskiego rządu na pismo KE ws. mechanizmu relokacji uchodźców. - Dowodzę (w nim), że system relokacji jest bardzo złym systemem, który potęguje kryzys, przyciąga kolejne fale migracji, dowodzę także tego, że są to kompetencje państw narodowych, a nie Wspólnoty Europejskiej - powiedział. - To są kompetencje państwa narodowych - dodał.

- A wiec mimo tego, co słyszymy z ust przewodniczego Tajaniego, KE wciąż stoi przy tej poprawności politycznej, polityce multikulturalizmu, która przynosi żniwo, śmiertelne żniwo - ocenił Błaszczak. 

(pap) 

Fot. PAP/Rafał Guz

Komentarze

Piorun... do Jarun ( z godz: 13:27:48 )
Najlepiej bedzie - jak Ty bedziesz szybko czy bardzo szybko SPADAL...!!
2017-08-25 01:07:55
Panie Ministrze...
Od Rewolucji Pazdziernikowej mija juz 100 lat i czy szlyszal Pan choc kiedys, by przez te mijajace 100 lat... "szlo" z Lewctwem Rozsadnie PO-rozmawiac...? Bo My jeszcze nie slyszelismy - a sluch i PO-dsluch mamy dalej bardzo dobry !!
2017-08-25 00:59:35
zapalniczka szlech
Polityka przestanie byc rozsadna jak rewolucjonisci komunistyczni wsadza jakiegos Nowego "Nowoczesnego" BOLKA ktory bedzie niby przesladowany i niby ojcem narodu i zrobi wojne domowa
2017-08-24 22:13:18
Piorun do yaroona
powiem inaczej ! Coś jest czarne albo białe. Innych kolorów nie ma. Daltonista myślowy.
2017-08-24 14:52:27
Jarun
Dla paranoika piszącego wszędzie te swoje PO, wybór jest prosty -TYLKO PiS ! "Ciensżko" zrozumieć, że alternatywą na PO-PSL nie jest PiS (a był!, że poparcie dla PiS-u spada, że prezes nic ciekawego nie ma do zaproponowania Polakom. Do oszołomów i wyznawców "sekty smoleńskiej" to nie dociera. Ślepa wiara w prezesa-wodza...skąd my to znamy ?
2017-08-24 13:27:48
Piorun
Panie Tajani... Te Meczety to niech se maja pootwierane, nawet cala dobe na okraglo... ale w swoich Muslimskich Krajach ! A w Cywilizowanej Europie, to trzeba pozamykac je jeszcze PRZED ich "Mohammedo-Modlitwami" a nie dopiero po ! Gdyz inaczej jest to "musztarda po obiedzie" !!
2017-08-24 01:00:28
Piorun do Jaruna
Te twoje myslenie, zmyslanie i kombinowanie... wraz z Planem 5-letnim "sprawdzilo sie juz wystarczajaco" w latach 1945-2015 ! Tak ze lepiej bedzie, jak wreszcie zamkniesz ta swoja "Jadaczke"... bo i tak TYLKO polityczno Lewacka mniejszosc, w to co wygadujesz - byc moze jeszcze "jako-tako-uwierzy" ???
2017-08-24 00:49:39
@obserwator
Ty jesteś idiota, albo prowokator. Stawiam na to drugie.
2017-08-23 21:08:58
Jarun
Płaszczak z mentalnością sługusa wobec prezesunia i pogardą wobec mniej znaczących, jeszcze samodzielnie nic nie powiedział. Po okresie gaworzenia przeszedł na głuszenie (głużenie:-) . "Smoleńsk" i "dochodzenie do prawdy" przejadły się jak kaszka manna. Zostały tematy do wałkowania: uchodźcy (którzy nie chcą do Polski ) i odszkodowanie od Niemców, których rząd PiS-u nie domaga się od rządu niemieckiego. Hołotę trzeba czymś zająć. A tu - brak pomysłu na Polskę.
2017-08-23 16:21:55
Gość
Pytanie do weger-a A ile ty Sam lub z Rodzina, lezac plecami do gory "pomogles"... ???
2017-08-23 12:18:20
Gość
Panie Ministrze... Ta Ustalona wczesniej z Bruksela i Berlinem, Fala Afrykansko-Azjatyckich Wyznawcow "Mohammeto-Allaha"... to nic innego jak: Massowy Najazd i Atak na Europejskie Chrzescijanstwo, by rowniez i w dalekiej przyszlosci - Europejskim Lewakom ( ewentualnie ponownie ? ) moglo sie dalej - Lzej, Latwiej i Lepiej w calej Europie Rzadzic ! Gdyz Ci "Nachodzcy" sa Im potrzebni TYLKO po to - by wykonac ta cala "brudna i krwawa robote" !!
2017-08-23 12:13:10
weger
Błaszczak, powiedz lepiej dlaczego leżałeś brzuchem do góry na urlopie gdy ofiary nawałnicy potrzebowały pomocy rządowej ?
2017-08-23 07:53:20
obserwator
Minister Błaszczak to najlepszy minister spraw wewnętrznych od czasów powojennych.Wybitny polityk , strateg przygotowany do pełnienia swojej funkcji 100% merytorycznie.Dowodem na to jest ponad 38% poparcie dla całej ekipy rządzącej.Brawo PIS. Tak TRZYMAĆ.
2017-08-23 07:26:03
jonatan
Polityka migracyjna powinna być rozsądna, a nie oparta na poprawności politycznej - przekonywał szef MSWiA Mariusz Błaszczak" Z rozsądkiem to się pan minął zaraz po urodzeniu, panie Błaszczak, więc niech pan o rozsądku w swoich niemądrych wystąpieniach nie wspomina.
2017-08-23 00:11:21