poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Mniej dla Polski?

Mniej dla Polski?

Mniej dla Polski?
Data publikacji: 2017-07-28 11:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 1207 282917

Kanclerz Austrii Christian Kern w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zagroził Polsce i Węgrom obcięciem funduszy w przyszłym budżecie UE.

- Polska i Węgry to dwa kraje, które wykazują niewielką gotowość do przestrzegania europejskich reguł - wyjaśnił socjaldemokratyczny polityk dodając, że oba wymienione kraje "całkowicie się uchylają" od udziału w podziale uchodźców. - Uważam, że (ta sytuacja) jest na dłuższą metę nie do utrzymania.

Jednocześnie socjaldemokrata ocenił pozytywnie decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw.

- Cieszę się i odczuwam ulgę z tego powodu, że prezydent po naciskach ze strony społeczeństwa obywatelskiego wykonał ten krok - powiedział szef austriackiego rządu.

Zastanawiając się nad możliwymi scenariuszami na przyszłość, Kern oświadczył, że widzi tylko dwa rozwiązania.

- Albo te reżimy czy rządy przegrają w wyborach - wtedy problem sam się rozwiąże. Biorąc jednak pod uwagę to, co dzieje się z opozycją i z wolnością prasy, nie należy jednak mieć nadmiernych nadziei. Wtedy powstaje pytanie: Jak skłonić te kraje do zmiany stanowiska, by włączyły się znów do wspólnej europejskiej polityki. Całkowicie podzielam opinię szefa SPD Martina Schulza: D-Day (dniem rozpoczęcia operacji) stanie się następny budżet. Kto nie przestrzega reguł, ten nie może dostawać netto 14 mld czy 6 mld euro, jak Polska i Węgry. Niemcy i Austriacy nie będą w tym uczestniczyć.

(pap)

Fot. domena publiczna

Komentarze

Przezorność
Unia coraz mniej się kryje, że jej rolą jest rozwalenie Europy jaką znamy. Nie wyszedł Związek Radziecki budowany od wschodu, to towarzysze komuniści z zachodniej części kontynentu rozpoczęli swoją budowę kołchozu nieco innymi metodami. Myślę, że jeśli nie zdołamy obudzić świadomości społeczeństw Zachodu (a chyba nie zdołamy) i w związku z tym nie zdołamy zawrócić Unii z drogi ku przepaści, to powinniśmy być gotowi na opuszczenie tej struktury. Wykorzystajmy czas jaki nam został na odbudowę polskiego przemysłu, handlu i instytucji finansowych. Chrońmy nasz naród.
2017-07-28 14:24:19
płaćmy mniej
Ooo, to może też obetnie składki członkowskie, skoro tak? Niezły szantaż ze strony przedstawiciela rodzinnego kraju A. Hitlera...
2017-07-28 12:11:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy