Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Minister negatywnie o Przystanku Woodstock

Data publikacji: 2017-06-07 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-09 18:08
Minister negatywnie o Przystanku Woodstock
Fot. Dariusz Gorajski  

Policja deklaruje współpracę, planuje zaangażować co najmniej 1570 policjantów. Także my jako organizatorzy Przystanku Woodstock wprowadziliśmy kilka istotnych zmian poprawiających bezpieczeństwo – podkreśla szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, odpowiadając szefowi MSWiA.

Minister Mariusz Błaszczak pytany w środę (7 czerwca) w radiowej Jedynce o zagrożenia związane z zaplanowanym na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystankiem Woodstock, organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, powiedział, że "już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie" i "w związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". Dodał, że w tym roku opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock również będzie negatywna.

– Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak – przypomniał szef MSWiA.

W środę po południu Owsiak wydał oświadczenie, w którym zwracał się do Błaszczaka, podkreślając, że opinia dot. tegorocznego Festiwalu wydana 31 maja przez Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wielkopolskim nie jest negatywna.

– Jest ona taka sama jak rok temu. Mówi o podejmowanych przygotowaniach i przewidywanych zagrożeniach – zaznaczył Owsiak. – Rok temu uznano nasz Festiwal za imprezę o podwyższonym ryzyku i uzasadnienie tej opinii budziło nasze zastrzeżenie – nigdy na Festiwalu nie wybuchły chociażby zamieszki spowodowane nieporozumieniami między subkulturami czy na tle religijnym. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu 22 lat istnienia naszego Festiwalu – Europa zmieniła się. Ale między innymi w zeszłym roku Światowe Dni Młodzieży były imprezą bardzo otwartą i "wędrującą" i tego podwyższonego ryzyka nie było, ale ja jako obywatel tego kraju widziałem olbrzymie zaangażowanie zawodowych służb w ich zabezpieczenie. Gratulujemy! – napisał Owsiak. Poinformował, że w tym roku policja kolejny raz deklaruje współpracę z organizatorami i planuje zaangażować nie mniej niż 1570 policjantów.

– Także my jako organizatorzy wprowadziliśmy kilka istotnych zmian poprawiających bezpieczeństwo – wytyczymy i ogrodzimy miejsca do zabawy przed scenami, wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli zakaz wnoszenia napojów i plecaków w ten sektor. Zwiększymy także kontrole przy wszystkich drogach i traktach dojazdowych na festiwal. Wytyczone są nowe, dalekie od miejsca zabawy, miejsca parkingowe dla samochodów – napisał szef WOŚP. Przypomniał, że od lat funkcjonuje "szpital polowy", który ma lepsze wyposażenie niż niejeden funkcjonujący na stałe szpital w Polsce.

– Bezpieczeństwo Przystanku Woodstock zależy nie tylko od naszego – bardzo starannego przygotowania, ale także od współpracy z publicznością, która w tym miejscu wyjątkowo można powiedzieć – współtworzy festiwal, jego przesłanie. Od pierwszego festiwalu głośno mówimy – Stop przemocy i stop narkotykom. Nasz festiwal jest pozytywnym przesłaniem uczącym ludzi wzajemnego poszanowania – dodał. Podkreślił, że to dzięki współpracy ze służbami zawodowymi – policją, strażą pożarną, a także policją niemiecką, służbami granicznymi, Państwową Inspekcją Sanitarną, a także urzędem Wojewody Lubuskiego.

Zaapelował jednocześnie do Błaszczaka, aby w swoich wypowiedziach nie upolityczniał Festiwalu.

– Przystanek Woodstock jest dla wszystkich i ze wszystkimi – zaznaczył.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

vvv
2017-06-09 17:51:00
@Prawda dlaczego nie zamkniesz wszystkich klubow dyskotek?,osiedli mieszkaniowycych,zlikiwidowac wszystko
@róbta, co chceta
2017-06-09 17:50:30
Niepotrzebnie się tak czepiasz świętego Augustyna. Nie każdy musi być wierzący, nie każdy musi być chrześcijaninem, ale akurat w słowach tego świętego cytowanego przez Owsiaka nie widzę jakiegoś strasznego zła.
@Prawda
2017-06-09 17:47:58
Prawda jest taka, że to statystycznie najbezpieczniejsze miasteczko o Polsce. Ale żeby to wiedzieć, trzeba tam być.
Prawda
2017-06-09 08:18:43
Dane z Woodstock 2016 : 136 przestępstw narkotykowych 94 osoby zatrzymane 58 kradzieży 2 gwałty Woodstock powinien się nazywać Rynsztok!
Jakób
2017-06-08 19:52:03
Ludwik Dorn, były przyjaciel Kaczyńskich (tzw. trzeci bliźniak) nazwał przed chwilą Błaszczaka tymi słowami: "chodzący deficyt intelektualny". No comments.
gosssc
2017-06-08 19:12:48
@Pytanie...? a kto placi za ochrone kibolstwa na meczach zeby sie miedzy soba niepozabijali co jest sprzeczne z interesem kraju,kto normalny moze bic lub zabic kogos za to ze jest z innego miasta,klubu itd. a jednoczesnie mienic sie patriota ,to jest chore .Jak kosciol zbiera miliony to niech sam sobie sponsoruje swiatowe dni odziezy i tym podobne spendy.
Edi
2017-06-08 07:46:19
Błaszczak z Kurskim niech sobie jadą na swój festiwal w Kielcach, a od Woodstocku niech się odwalą
róbta, co chceta
2017-06-08 06:52:42
M. Błaszczak nie musi upolityczniać festiwalu, skoro (swoją postawą, wypowiedziami medialnymi i zapraszanymi gośćmi) robi to za niego sam organizator ;)
Pytanie...?
2017-06-08 03:21:36
A Kto za ta dodatkowa prace tych 1570 Policjantow ma zaplacic...? I z jakich to ma byc z Po-datkow ? Jak Orkiestra zebrala rzekome Miliony... to niech sama za w/w dodatkowa Ochrone zaplaci ! I przy okazji UWAGA... na "grubiej ubranych" IS-lamistycznych Fanatykow" !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ