poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kraj > Minister negatywnie o Przystanku Woodstock

Minister negatywnie o Przystanku Woodstock

Minister negatywnie o Przystanku Woodstock
Data publikacji: 2017-06-07 22:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-09 18:08
Wywietleń: 1153 268033

Policja deklaruje współpracę, planuje zaangażować co najmniej 1570 policjantów. Także my jako organizatorzy Przystanku Woodstock wprowadziliśmy kilka istotnych zmian poprawiających bezpieczeństwo – podkreśla szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, odpowiadając szefowi MSWiA.

Minister Mariusz Błaszczak pytany w środę (7 czerwca) w radiowej Jedynce o zagrożenia związane z zaplanowanym na początek sierpnia w Kostrzynie nad Odrą Przystankiem Woodstock, organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, powiedział, że "już w ubiegłym roku policja negatywnie zaopiniowała to przedsięwzięcie" i "w związku z tym całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku". Dodał, że w tym roku opinia policji dotycząca Przystanku Woodstock również będzie negatywna.

– Wszyscy mamy świadomość, co się dzieje za naszą zachodnią granicą (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginął Polak – przypomniał szef MSWiA.

W środę po południu Owsiak wydał oświadczenie, w którym zwracał się do Błaszczaka, podkreślając, że opinia dot. tegorocznego Festiwalu wydana 31 maja przez Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wielkopolskim nie jest negatywna.

– Jest ona taka sama jak rok temu. Mówi o podejmowanych przygotowaniach i przewidywanych zagrożeniach – zaznaczył Owsiak. – Rok temu uznano nasz Festiwal za imprezę o podwyższonym ryzyku i uzasadnienie tej opinii budziło nasze zastrzeżenie – nigdy na Festiwalu nie wybuchły chociażby zamieszki spowodowane nieporozumieniami między subkulturami czy na tle religijnym. Zdajemy sobie sprawę, że w ciągu 22 lat istnienia naszego Festiwalu – Europa zmieniła się. Ale między innymi w zeszłym roku Światowe Dni Młodzieży były imprezą bardzo otwartą i "wędrującą" i tego podwyższonego ryzyka nie było, ale ja jako obywatel tego kraju widziałem olbrzymie zaangażowanie zawodowych służb w ich zabezpieczenie. Gratulujemy! – napisał Owsiak. Poinformował, że w tym roku policja kolejny raz deklaruje współpracę z organizatorami i planuje zaangażować nie mniej niż 1570 policjantów.

– Także my jako organizatorzy wprowadziliśmy kilka istotnych zmian poprawiających bezpieczeństwo – wytyczymy i ogrodzimy miejsca do zabawy przed scenami, wszyscy uczestnicy zabawy będą mieli zakaz wnoszenia napojów i plecaków w ten sektor. Zwiększymy także kontrole przy wszystkich drogach i traktach dojazdowych na festiwal. Wytyczone są nowe, dalekie od miejsca zabawy, miejsca parkingowe dla samochodów – napisał szef WOŚP. Przypomniał, że od lat funkcjonuje "szpital polowy", który ma lepsze wyposażenie niż niejeden funkcjonujący na stałe szpital w Polsce.

– Bezpieczeństwo Przystanku Woodstock zależy nie tylko od naszego – bardzo starannego przygotowania, ale także od współpracy z publicznością, która w tym miejscu wyjątkowo można powiedzieć – współtworzy festiwal, jego przesłanie. Od pierwszego festiwalu głośno mówimy – Stop przemocy i stop narkotykom. Nasz festiwal jest pozytywnym przesłaniem uczącym ludzi wzajemnego poszanowania – dodał. Podkreślił, że to dzięki współpracy ze służbami zawodowymi – policją, strażą pożarną, a także policją niemiecką, służbami granicznymi, Państwową Inspekcją Sanitarną, a także urzędem Wojewody Lubuskiego.

Zaapelował jednocześnie do Błaszczaka, aby w swoich wypowiedziach nie upolityczniał Festiwalu.

– Przystanek Woodstock jest dla wszystkich i ze wszystkimi – zaznaczył.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

vvv
@Prawda dlaczego nie zamkniesz wszystkich klubow dyskotek?,osiedli mieszkaniowycych,zlikiwidowac wszystko
2017-06-09 17:51:00
@róbta, co chceta
Niepotrzebnie się tak czepiasz świętego Augustyna. Nie każdy musi być wierzący, nie każdy musi być chrześcijaninem, ale akurat w słowach tego świętego cytowanego przez Owsiaka nie widzę jakiegoś strasznego zła.
2017-06-09 17:50:30
@Prawda
Prawda jest taka, że to statystycznie najbezpieczniejsze miasteczko o Polsce. Ale żeby to wiedzieć, trzeba tam być.
2017-06-09 17:47:58
Prawda
Dane z Woodstock 2016 : 136 przestępstw narkotykowych 94 osoby zatrzymane 58 kradzieży 2 gwałty Woodstock powinien się nazywać Rynsztok!
2017-06-09 08:18:43
Jakób
Ludwik Dorn, były przyjaciel Kaczyńskich (tzw. trzeci bliźniak) nazwał przed chwilą Błaszczaka tymi słowami: "chodzący deficyt intelektualny". No comments.
2017-06-08 19:52:03
gosssc
@Pytanie...? a kto placi za ochrone kibolstwa na meczach zeby sie miedzy soba niepozabijali co jest sprzeczne z interesem kraju,kto normalny moze bic lub zabic kogos za to ze jest z innego miasta,klubu itd. a jednoczesnie mienic sie patriota ,to jest chore .Jak kosciol zbiera miliony to niech sam sobie sponsoruje swiatowe dni odziezy i tym podobne spendy.
2017-06-08 19:12:48
Edi
Błaszczak z Kurskim niech sobie jadą na swój festiwal w Kielcach, a od Woodstocku niech się odwalą
2017-06-08 07:46:19
róbta, co chceta
M. Błaszczak nie musi upolityczniać festiwalu, skoro (swoją postawą, wypowiedziami medialnymi i zapraszanymi gośćmi) robi to za niego sam organizator ;)
2017-06-08 06:52:42
Pytanie...?
A Kto za ta dodatkowa prace tych 1570 Policjantow ma zaplacic...? I z jakich to ma byc z Po-datkow ? Jak Orkiestra zebrala rzekome Miliony... to niech sama za w/w dodatkowa Ochrone zaplaci ! I przy okazji UWAGA... na "grubiej ubranych" IS-lamistycznych Fanatykow" !!
2017-06-08 03:21:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy