niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Gospodarka > Pracodawcy komentują: Przemysł coraz słabszy

Pracodawcy komentują: Przemysł coraz słabszy

Pracodawcy komentują: Przemysł coraz słabszy
Data publikacji: 2019-01-10 23:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-12 16:23
Wywietleń: 2032 370512

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego: Od pięciu miesięcy spada liczba nowych zamówień eksportowych. Grudniowe wyniki PMI dla sektora przemysłowego wskazują spadek nastrojów z poziomu 49,5 do 47,6.

Sebastian Goschorski, RSM Poland, ekspert ds. księgowości, podatków i finansów:

Odnotowano spadek wielkości produkcji, a także spadek liczby nowych zamówień (tempa spadku są najwyższe od czerwca 2009 r.). W związku z mniejszym zainteresowaniem polskimi produktami zmniejszyła się liczba nieukończonych prac praz zaległości produkcyjnych. Rosną zapasy środków produkcji, a dynamika kosztów produkcji zwalnia.

Dr Marek Cichocki, Worldpeople Polska, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPPZ: 

- Wyniki dla sektora przemysłowego byłyby słabsze, gdyby nie stabilne zatrudnienie. To sygnał przewagi problemów strukturalnych (takich jak deficyty zasobów pracy) nad problemami koniunkturalnymi (a więc spadkiem popytu na pracę). Subindeksy wskazują na wczesną fazę spowolnienia, będącą wynikiem nie najlepszej kondycji zachodnioeuropejskich gospodarek, zwłaszcza niemieckiej.

Komentarze

felixd
"ojjjoj" Podaj po czym te swoje "mądrości" pisałeś. Widać że to coś dobrego.
2019-01-12 16:21:22
ojjjoj
Nie przejmujcie sie Panowie przemysłowscy.Mimo ze wszystko w wojewodztwie zostało rozkradzione i roztrwonione,organizacje ubeckie zajmuja w Polsce najwyższy rating.Dzieci nie chodza do przedszkola bo strajk,zle w szpitalach bo alarm strajkowy.urzednicy w miejskiej radzie domagają sie pietnastej pensji. Franek z Mysliborza mówił ze przy dobrym gospodarzu to i świnia gospodyniNa szczęście w Szczecinie są dwie jednostki wojskowe i dlatego nie mozna zaprosic gauleitera z Berlina.
2019-01-11 10:09:13
kazek
@jonatan no ale to "drobne przeziębienie" nie jest chyba od tego ujadania? Co to by było gdyby czyjeś słowa mogły pogrążać gospodarki innych.
2019-01-11 07:51:04
jonatan
Łatwo było przewidzieć, bo "drobne przeziębienie" przemysłu w Niemczech skutkuje "zapaleniem płuc" polskiego przemysłu. Polska gospodarka rozwijała się dobrze, bo do tej pory dobrze rozwijała się niemiecka. A pisiaki ciągle ujadają na Niemcy
2019-01-11 00:11:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie