wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Gospodarka > Pracodawcy komentują: Bezrobocie może wzrosnąć

Pracodawcy komentują: Bezrobocie może wzrosnąć

Pracodawcy komentują: Bezrobocie może wzrosnąć
Data publikacji: 2018-11-15 16:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-16 23:15
Wywietleń: 1672 361448

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w październiku 2018 r. wynosiła podobnie jak we wrześniu 5,7 proc.

Ksenia Malinowska, ekspertka ds. rynku pracy:

- Wraz ze wzrostem stopy bezrobocia możemy spodziewać się również wzrostu liczby wolnych miejsc pracy oraz miejsc aktywizacji zawodowej. Do tej prognozy należy jednak podchodzić z ostrożnością, ponieważ wartość wskaźnika zależy od liczby wolnych miejsc pracy zgłoszonych przez pracodawców oraz przede wszystkim od publicznych służb zatrudnienia i podjętych przez nie form aktywizacji osób bezrobotnych. Koniec roku często sprzyja decyzjom związanym z wydatkowaniem środków, co wpływa na wzrost liczby bezrobotnych kierowanych na subsydiowane miejsca pracy i tym samym spadek osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.

Wojciech Jurek, Personel Partner, członek Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego:

- W ubiegłym miesiącu spadła liczba osób bezrobotnych, które zarejestrowały się w powiatowych urzędach pracy. Analiza wskaźnika stopy bezrobocia na przełomie ostatnich kilkunastu lat (poza latami 2010-2013) wskazuje, że wrzesień i październik to okres spadku bezrobocia o ok. 0,1 -0,2 pkt. proc. Utrzymanie stopy bezrobocia na tym poziomie może stanowić o braku dalszej znaczącej poprawy, co więcej z początkiem 2019 r. możemy spodziewać się jej wzrostu.

 

Komentarze

Do... Nie ma ludzi do pracy
Czyli co ...? Twoim zdaniem "najlepszy byl by" po-wrot do Komuny i Zerowe bezrobocie - ktore "testowano" i na Sile utrzymywano az przez 45 lat (1945-1990) !! Reasumujac: jeszcze sie taki Nie narodzil co by tak Kobietom jak i Chlopom "do-godzil"... gdyz malo chce Wiecej a Duzo jeszcze Wiecej !!
2018-11-16 22:15:57
Nie ma ludzi do pracy
Cyferki są dobre dla statystyków ale rzeczywistość jest zgoła inna. Nie ma dzisiaj ludzi do pracy. I nie ma znaczenia czy mają więcej niż 45 czy mniej. I mowa tu zarówno o pracownikach fizycznych jak i np. handlowcach. Za 2.000zł netto kolego to nikt nie będzie chciał pracować. Dzisiaj pensje zaczynają się od 2.500zł na rękę więc nie pisz z łaski swojej bzdur o braku pracy dla 45+. Sytuacja może stać się zarówno gorsza - gdy Niemcy otworzą rynek pracy dla Ukraińców jak i gorsza i wynikająca z zakończenia inwestycji przez developerów i np. przycięciu dotacji z Unii. Dzisiaj to wróżenie z fusów. Jedno jest pewne to to iż ilość urzędników nie wnoszących nic do PKB gospodarki wzrasta co będzie nadal skutkować zwiększeniem podatków a to może doprowadzić do wielu bankructw lub zamknięcia mniejszych firm. No i coraz bardziej upierdliwe przepisy i wymagania też zrobią swoje.
2018-11-16 10:02:33
Obserwujmy dzialania FED-u... w USA
Po Sezonie letnim... gdzie prace w Ogrodach, na Polach i w Plantacjach sie koncza, to ilosc bezrobotnych powinna wrosnac - a na Wiosne zmalec !! Nie mowiac juz o zblizajacym sie powoli... "tapniecu" Amerykansjiej Gieldy w Nowym Yorku, co pociagnie za soba pozostale Gieldy Swiata wraz z Gielda Warszawska i pogorszeniem sie Swiatowej Koniunktory - jak i zwiekszeniem bezrobocia na Rynkach Pracy... takze i w Polsce !!
2018-11-15 23:35:19
Tak tylko pytam
Kto to jest ekspert rynku pracy? gdzie się zdobywa takie wykształcenie, certyfikat itp.? Kto określa że jest się ekspertem rynku pracy?Tak tylko pytam.... Nie będąc ekspertem rynku pracy stwierdzam: bezrobocie może wzrosnąć, a następnie może spaść, a po jakimś czasie znów może wzrosnąć i znowu spaść. Uważam, że moja opinia jest o wiele bardziej prawdziwa i diagnozuje problem długofalowo, mimo, że nie jestem ekspertem rynku pracy.
2018-11-15 22:37:41
Ksenia i Wojtek, i im podobne mądrale z PUPu, WUPu, itd...
Tak se myślę, że Ksenia i Wojtek mają bardzo ograniczoną (pewnie długością swych biurek) wiedzę o rynku pracy w Szczecinie. W stolicy Zachodniopomorskiego nie ma pracy dla osób 45+ chcących zarabiać nawet liche 2000,00 netto, pracować na jedną zmianę. Przy posiadaniu wykształcenia wyższego i z jednym obcym językiem perfect. Wszystkie Agencje pracy się poddają po roku, dwóch poszukiwań. Pozostaje tylko emigracja i budowanie potęgi Niemiec, Danii, Szwecji, itd. Rynek pracy pracownika 45+ nie istnieje. To fantasmagoria.
2018-11-15 16:17:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie