piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Pokażemy, że Szczecin nie znajduje się na końcu świata

Pokażemy, że Szczecin nie znajduje się na końcu świata

Pokażemy, że Szczecin nie znajduje się na końcu świata
Data publikacji: 2015-09-24 12:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 573 23494

Tego w Szczecinie jeszcze nie było. Już 3 października w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się wyjątkowe wydarzenie na skalę krajową – Inspiration Day Show. Przyjadą do nas tacy goście jak: Wellman, Prokop, Tkaczyk, Grzesiak, Turniak, Porada, Kozierowska, czy Rozenek. Jak udało się zorganizować tak prestiżową konferencję, właśnie u nas? Kim są organizatorzy, którzy zapewne od kilku miesięcy nie śpią, by stworzyć to wydarzenie? 

 Konrad Dembczyński, Michał Hamera i Marcin Przeworski - organizatorzy Dnia Inspiracji przyznają, że na początku usłyszeli, że takie rzeczy to w Warszawie, a nie u nas, że się nie uda.

- Pomysł kiełkował w naszych głowach już dłuższy czas. Był trochę spowodowany złością, że takie wydarzenia odbywają się w całej Polsce, ale nie w Szczecinie. Pomysł przekłuliśmy w koncepcję, koncepcję w plan, a plan w działania. Tak zaczęła się ta przygoda. – mówi Konrad Dembczyński.

Dembczyński to wykładowca, przedsiębiorca, mówca, socjolog, trener rozwoju osobistego, grafik i animator. Właściciel firmy know.it i kilku dynamicznie rozwijających się marek, w tym swojej dembczynski.pl. Jak sam mówi, przede wszystkim jest trenerem i szkoleniowcem. Ten zawód dostarcza mu dużo satysfakcji i siły do dalszej pracy. Jest także współzałożycielem ogólnopolskiego magazynu dla przedsiębiorców – Business Site Magazyn oraz magazynu o zdrowiu Health Site Magazyn. Jednak to nie wszystko. Szczecinianie interesujący się tematyką psychologii i rozwoju osobistego od listopada poprzedniego roku mogą uczestniczyć w wielu bezpłatnych warsztatach realizowanych przez Konrada w Szczecinie i okolicach. Kiedyś był osobą nieśmiałą.

- Wszelkie próby przedstawienia siebie w pozytywnym świetle budziły mój dyskomfort, przez co reklamowanie moich warsztatów i wystąpień graniczyło z cudem – mówi Konrad. 

Niektórzy wrzucają coaching, mentoring i trenerstwo do jednego worka, zarzucając, że to manipulacja, wyłudzanie pieniędzy, stek bzdur. Organizatorzy Inspiration Day Show chcą przełamać ten stereotyp. Pokazać, że czasami wystarczy iskra, by zacząć działać, iść naprzód.

- Ktoś postrzegany jako ekspert z danej dziedziny mówi o czymś, a goście słuchają i wykorzystują w swoim życiu, dla siebie. Nie wiem gdzie tu bzdury i oszustwo. Podczas wydarzenia uczestnicy nie otrzymają gotowego rozwiązania, jak zostać milionerem, czy też słynnym zwycięzcą. Chcemy pokazywać, że można osiągnąć sukces i można tego dokonać także w Szczecinie. Pokazać widzom drogi dochodzenia do własnego szczęścia, skuteczności w pracy, rozwoju umiejętności miękkich. – mówi współorganizator, Michał Hamera.

 Hamera na co dzień poza tym, że szkoli, pomaga swoim klientom, tworząc dla nich strategie działania, rozwoju, usprawniając ich pracę. Od kilku lat tworzy z powodzeniem markę Coaching4, która wyróżnia się tym, że czasem chwyta się niestandardowych rozwiązań. W ramach tej działalności współpracuje z wieloma firmami z całej Polski, a także z osobami indywidualnymi, budując ich wizerunek.

- Jeśli szukasz standardowego rozwiązania, to u mnie tego nie znajdziesz. Chcę się przekonać, że to z czym przychodzi do mnie klient jest rzeczywiście tym, nad czym mamy pracować. Bardzo często zgłaszają się do mnie osoby, które mówią, że potrzebują pomocy w obsłudze klienta, a okazuje się, że problem leży na przykład w zarządzaniu. Dzięki takiemu podejściu klienci cenią sobie moje rady i są pewni, że w 100% angażuję się w powierzone zadanie. – mówi Michał. Oprócz tego Michał jest też współtwórcą i współorganizatorem akcji społecznościowej oraz cyklu szkoleń „Nie łykaj jak Pelikan” dotyczących bezpiecznych finansów. 

Jeszcze nigdy w Szczecinie swoich wystąpień nie poprowadziło tylu profesjonalistów rangi ogólnopolskiej lub nawet ogólnoświatowej (jak w przypadku Mateusza Grzesiaka).

- Myślę, że jest w Polsce wiele tego typu imprez, lecz tylko kilka na tak wysokim poziomie z tyloma gwiazdami w jednym czasie i miejscu. Bardzo cieszy nas też fakt, że do naszej akcji przyłączyło się wiele szczecińskich inicjatyw, organizacji oraz firm. Pokazuje to, że jest wola współpracy, wspólnego działania. – mówi Marcin Przeworski, współorganizator Dnia Inspiracji.

Marcin to trener biznesu i rozwoju osobistego, coach z akredytacją ICF ACC. Doradca z doświadczeniem kierowania projektami. Ukończył Zachodniopomorską Szkołę Biznesu, Master of Business Administration MBA, studia podyplomowe Psychologia Zarządzania i Szkołę Trenerów w Schenk Institute – Profesjonalny Trener Biznesu. Od kilkunastu lat związany z jedną z największych korporacji w Polsce i Europie środkowo wschodniej, gdzie pełni funkcję m.in. współorganizatora wolontariatu pracowniczego dla domów dziecka „Namalujmy uśmiech”. Specjalizuje się w szkoleniach z obszaru komunikacji z pracownikami, budowania zespołu, zarządzania czasem, motywowania, autoprezentacji oraz projektach rozwojowych dla pracowników firm kadry niższego i wyższego szczebla. Wspiera i od podstaw buduje markę J&E CONSULTING, której głównym celem jest dostarczanie efektywnych rozwiązań w obszarze doradztwa biznesowego jak i osób prywatnych. 

- Wiemy, że nasza ciężka praca włożona w organizację Inspiration Day Show nie pójdzie na marne. To wydarzenie będzie początkiem innego spojrzenia na nasze miasto pod kątem wielkich imprez. Nieprzypadkowo w nazwie naszej imprezy pojawia się zwrot „Szczecin inspiruje”, bo nasze miasto takie właśnie jest i my dostrzegamy ten potencjał. Chcemy pokazać, że Szczecin nie tylko nie leży nad morzem, ale też nie znajduje się na końcu świata. Pokazujemy, że w Szczecinie też się da zorganizować wydarzenie na skalę krajową. Jesteśmy pewni, że Dzień Inspiracji przetrze szlaki dla innych, wielkich wydarzeń w naszym mieście. – podkreślają organizatorzy.

 (sz)

Od lewej: Marcin Przeworski, Michał Hamera, Konrad Dembczyński

Komentarze

Mariusz Zet.
Czytam wcześniejsze wpisy i podchodzę do nich z lekkim uśmiechem :). Może i faktycznie coaching, to swojego rodzaju moda. Może i faktycznie przypłynęło to ze Stanów i jest sposobem zarabiania kasy. Ale moim zdaniem podobnie jak we wspomnianych Stanach czas i rynek to zweryfikuje. No i co złego, jest w zarabianiu pieniędzy, tak nawiasem mówiąc? Może będzie tak jak w U.S.A, ale może być też zupełnie inaczej. Natomiast nie uważam żeby było coś złego w pójściu na takie wydarzenie. Bo przecież, każdy, kto idzie na takie i podobne wydarzenia weźmie sobie z nich, to co będzie uważał, że wziąć chce. Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza. Fajnie, że coś się w naszym pięknym Mieście dzieje, natomiast nie jest fajny krytyczny głos dotyczący wydarzenia, w którym się jeszcze nie uczestniczyło. Jeśli mamy krytykować, to ok - krytykujmy konkretne fakty i to co już mało miejsce, a nie bawmy się w polemikę bez podstaw. Ja osobiście sceptycznie pochodzę do coachingu, natomiast w wydarzeniu wezmę udział, choćby z czystej ciekawości jak będzie :-). No i oczywiście zabiorę z tego to co będę uważał , że warto dla siebie wziąć.
2015-09-28 08:05:04
Antoni
Zwykłe lanie wody za grubą kasę. Niby w czym przejawia się służebna rola wobec bliźniego ?
2015-09-25 20:11:13
anty trener rozwoju nieosobistego coach-kołcz
Fajny sposób zarabiania pieniędzy na naiwnych.....30 lat temu w USA tez dawano się nabierać na kouczing i szkolenia rozwoju tam już zmądrzeli u nas niestety nastąpi to za jakieś 30-40 lat a na razie socjologowie, których kształci się na potęgę (potencjalni bezrobotni) politolodzy (następni kandydaci do pośredniaków) i ekonomiści - kształceni już na wszystkich uczelniach w setkach tysięcy egzemplarzy zarobią na ludzkiej naiwności i łatwowierności. Cytat:"Bardzo często zgłaszają się do mnie osoby, które mówią, że potrzebują pomocy w obsłudze klienta, a okazuje się, że problem leży na przykład w zarządzaniu". Czyli biznesmen zarobił spora kasę i nie wiedział z czym ma problem i musiał mu to wytłumaczyć pan kołcz??? to jak on te pieniądze zarobił, jeśli takich podstawowych problemów nie umiał sam rozwiązać???? Szkoda gadać.....ale podobno naiwnych nie sieją....więc frekwencja u trenerów rozwoju osobistego będzie spora.
2015-09-24 20:20:03
Goście
A gdzie imiona tych wyjątkowych gości? Nie wiadomo, czy chodzi o Perfekcyjną Panią Domu, czy o posła...
2015-09-24 10:56:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy