Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Straciła termin operacji. Przez zamieszanie z testem na COVID-19

Data publikacji: 2022-01-24 09:55
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-24 15:31
Straciła termin operacji. Przez zamieszanie z testem na COVID-19
Lekarz rodzinny wystawił zlecenie na test i system automatycznie objął pacjenta kwarantanną. Fot. Cezary SOŁOWIEJ (arch.)  

Nasza Czytelniczka w pierwszych dniach tego roku miała się poddać operacji oczu. Poczeka na nią miesiąc dłużej. Wszystko przez zamieszanie związane z wynikiem testu jej męża w kierunku COVID-19.

Kobieta opiekuje się swoim schorowanym mężem. Przed jej operacją miał być przewieziony do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego szpitala w Zdrojach. Lekarz rodzinna wystawiła mu skierowanie do szpitala i zlecenie na test w kierunku COVID-19. Wymaz został pobrany w domu pacjenta.

- Załatwiłam sprawę przewiezienia męża do szpitala i czekaliśmy tylko na wynik testu - relacjonuje nasza Czytelniczka. - W sylwestra zadzwoniła pani z sanepidu z informacją, że mój mąż jest na kwarantannie, czyli choruje na COVID. Zaskoczyła mnie tym całkowicie. Tak, zachorował i wyzdrowiał, ale było to w listopadzie 2020 roku! Nie mogłam niczego więcej się dowiedzieć w sanepidzie o wyniku testu ani w sylwestra, ani w następnym dniu, mimo że nieustannie tam wydzwaniałam. Męża nie można więc było zawieźć do szpitala w uzgodnionym terminie.

Dopiero w niedzielę (2 stycznia), jak relacjonuje kobieta, lekarz dyżurny w

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 72% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-01-2022

 

Autor: Agnieszka Spirydowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Rozum
2022-01-24 15:26:53
Klasyczna obstrukcja,opresyjne działania by tylko człowiekowi utrudnić funkcjonowanie.Urzędnicze podejście króla i władcy prowadzi do wielu rodzinnych dramatów.Ten przykład obrazuje jak w soczewce beznadziejne przygotowanie Sanepidu i Służby Zdrowia do walki z pandemią.Pozoracja empatia i urzędniczy tumiwisizm.Czy w takiej jak opisana w art.sytuacja należy się dziwić że ludzie jak ognia unikają testowania i wszelakiego kontaktu z lekarzem-?. Słowo kwarantanna dla nich i rodziny to jak wyrok.
ehh
2022-01-24 11:25:07
Typowe dla pisowskiej służby zdrowia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA