Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Strach pomyśleć, co by było, gdyby ktoś tędy szedł. Walec i drewno na przejściu dla pieszych

Data publikacji: 02 marca 2022 r. 20:52
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2022 r. 20:52
Strach pomyśleć, co by było, gdyby ktoś tędy szedł. Walec i drewno na przejściu dla pieszych
Skutki ostatniego zdarzenia drogowego widoczne są do dzisiaj.  

Trasa średnicowa miała sprawić, że w Barlinku będzie bezpieczniej. Okazuje się, że założenia to jedno, a życie to drugie.

Średnicówkę wybudowano na byłej trasie kolejowej. Dzięki niej po głównej ulicy miasta, Niepodległości, przestały przemieszczać się samochody ciężarowe wiozące m.in. drewno do zakładu drzewnego. Także wielkie tiry z naczepami jadą inną drogą. Odetchnęli zarówno ci, którzy przy ulicy Niepodległości mieszkają, jak i piesi, którzy poruszali się po chodnikach przy niej.

Średnicówka miała być lekiem na całe zło. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Spore problemy mają kierowcy dużych aut, którzy muszą zjechać z niej w kierunku Lipian. Słabo widoczne są jadące średnicówką auta dla kierowców poruszających się od strony miasta, w kierunku ulicy Szosa do Lipian. Organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu sprawia, że tworzą się tam sporej wielkości korki. Jakby tego było mało, w ostatnim czasie doszło tam do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych, które mogły doprowadzić do tragedii. Mówił o tym, jednocześnie prosząc o poważne potraktowanie tematu i wyjaśnienie, dlaczego do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 58% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-03-2022

 

Tekst i fot. J. Słomka 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA