Niedziela, 04 czerwca 2023 r. 
6 szczecin
REKLAMA

Notariusze i oszuści na ławie oskarżonych

Data publikacji: 11 września 2019 r. 11:12
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Notariusze i oszuści na ławie oskarżonych
 

Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie odbyła się we wtorek druga rozprawa oskarżonych w sprawie oszukiwania starszych ludzi, poszkodowanych przez los i mających problemy z płaceniem czynszu. Siedmiu oszustów (określają się jako pośrednicy mieszkaniowi) i pomagających im w tym procederze notariuszy zostało oskarżonych przez prokuratora o oszustwo na rzecz 50 osób na kwotę ok. 5 mln zł.

Wśród tych ostatnich są wszyscy „bohaterowie" artykułów, jakie poświęciłem tej sprawie przez minione lata: Cezary Borys P. (pozbawiony już prawa wykonywania zawodu na rok przez łódzki sąd), Przemysław Ch. (zrezygnował z wykonywania zawodu), jego wspólniczki z kancelarii Pauliny C. i Jarosława S. To właśnie oni ułatwiali oszustom dokonywanie zamian, w wyniku których poszkodowani tracili mieszkania i nie otrzymali obiecanych pieniędzy. Notariusze nie ostrzegali (a mają taki obowiązek) swoich klientów, że umowy są dla nich niekorzystne, często nie odczytywali im treści umów, a niekiedy przynosili im je do podpisania do samochodu zaparkowanego na ulicy. Nie dostrzegali jakoś, że ich klienci, często alkoholicy,

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-09-2019

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

teść pasierba
2019-09-12 11:29:45
- "..i pomagających im w tym procederze notariuszy " notariusze to tzw. wymiar sprawiedliwości, o który troszczy się sześć (!) osób w manifestacji przed sądem czy to tzw. "kasta"?
Maria
2019-09-11 13:45:05
Oskarżony nie składa zeznań, tylko wyjaśnienia. Zeznania składa świadek.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA