czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Notariusze podpowiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo majątku

Notariusze podpowiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo majątku

Notariusze podpowiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo majątku
Data publikacji: 2018-11-23 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 748 362822

„Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku" - pod takim hasłem odbędzie się w tym roku kolejna, dziewiąta już edycja największej akcji edukacyjnej samorządu notarialnego: Dnia Otwartego Notariatu. Z notariuszami, o swoich kłopotach, będzie można porozmawiać już w sobotę 24 listopada 2018 r.

Akcja jest ogólnokrajowa. W najbliższą sobotę rejenci w dziewiętnastu polskich miastach będą udzielać informacji prawnych i wyjaśniać, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku przy zawieraniu różnego rodzaju umów (np. darowizny czy dożywocia), jak uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie i jak przejść przez procedury związane z dziedziczeniem.

- Dbałość o bezpieczeństwo majątku to sprawa niezwykle istotna dla każdego człowieka – niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie lub sprzedaży nieruchomości, przekazaniu majątku najbliższym, czy też rozważamy sporządzenie testamentu - tłumaczy Małgorzata Rakoca z Działu Komunikacji Krajowej Rady Notarialnej. - Jak to zrobić, aby nasze wybory były bezpieczne i w pełni odpowiadały naszym potrzebom oraz oczekiwaniom? Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych.

Notariusze wyjaśniać więc będą, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo naszego majątku. Nie są to jednak jedyne pytania, na które udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest bowiem możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Rejenci wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.
W ten sposób zostanie zrealizowany główny cel jaki przyświeca idei Dnia Otwartego Notariatu – edukacja prawna.

Akcja jest organizowana przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z radami izb notarialnych. Weźmie w niej udział niemal dwustu rejentów. Dyżury potrwają od godz. 10 do 16. W Szczecinie notariusze czekają na zainteresowanych w Hotelu Rycerskim, przy ul. Potulickiej 1a.

Organizowany od 2010 r. Dzień Otwarty Notariatu jest jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obywatela obszarach prawa. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem: w spotkaniach z notariuszami rokrocznie bierze udział kilka tysięcy osób.

Leszek Wójcik 

Komentarze

głos razsadku
notariusz prawde ci powie.....tak samo jak adwokat i radca prawny....tez sa bardzo pomocni i bezinteresowni....jakos ja mam takie doswiadczenia z ich poradami ze tak się zawsze składało ze te ich bezinteresowne porady duzo mnie kosztawały a oni "niechcacy" zarabiali,,,dziwne....pozdrawiam samodzielnie myslacych
2018-11-24 11:10:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie