Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

Notariusze podpowiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo majątku

Data publikacji: 2018-11-23 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Notariusze podpowiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo majątku
 

„Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku" - pod takim hasłem odbędzie się w tym roku kolejna, dziewiąta już edycja największej akcji edukacyjnej samorządu notarialnego: Dnia Otwartego Notariatu. Z notariuszami, o swoich kłopotach, będzie można porozmawiać już w sobotę 24 listopada 2018 r.

Akcja jest ogólnokrajowa. W najbliższą sobotę rejenci w dziewiętnastu polskich miastach będą udzielać informacji prawnych i wyjaśniać, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku przy zawieraniu różnego rodzaju umów (np. darowizny czy dożywocia), jak uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie i jak przejść przez procedury związane z dziedziczeniem.

- Dbałość o bezpieczeństwo majątku to sprawa niezwykle istotna dla każdego człowieka – niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie lub sprzedaży nieruchomości, przekazaniu majątku najbliższym, czy też rozważamy sporządzenie testamentu - tłumaczy Małgorzata Rakoca z Działu Komunikacji Krajowej Rady Notarialnej. - Jak to zrobić, aby nasze wybory były bezpieczne i w pełni odpowiadały naszym potrzebom oraz oczekiwaniom? Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych.

Notariusze wyjaśniać więc będą, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo naszego majątku. Nie są to jednak jedyne pytania, na które udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest bowiem możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

Rejenci wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.
W ten sposób zostanie zrealizowany główny cel jaki przyświeca idei Dnia Otwartego Notariatu – edukacja prawna.

Akcja jest organizowana przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z radami izb notarialnych. Weźmie w niej udział niemal dwustu rejentów. Dyżury potrwają od godz. 10 do 16. W Szczecinie notariusze czekają na zainteresowanych w Hotelu Rycerskim, przy ul. Potulickiej 1a.

Organizowany od 2010 r. Dzień Otwarty Notariatu jest jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych samorządu notarialnego. Powtarzana cyklicznie akcja edukacyjna pozwala osobom zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obywatela obszarach prawa. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem: w spotkaniach z notariuszami rokrocznie bierze udział kilka tysięcy osób.

Leszek Wójcik 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

głos razsadku
2018-11-24 11:10:21
notariusz prawde ci powie.....tak samo jak adwokat i radca prawny....tez sa bardzo pomocni i bezinteresowni....jakos ja mam takie doswiadczenia z ich poradami ze tak się zawsze składało ze te ich bezinteresowne porady duzo mnie kosztawały a oni "niechcacy" zarabiali,,,dziwne....pozdrawiam samodzielnie myslacych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA