czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Afera notariuszy. Proces bez rozpoczęcia

Afera notariuszy. Proces bez rozpoczęcia

Afera notariuszy. Proces bez rozpoczęcia
Data publikacji: 2019-05-09 22:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 1650 390168

Już po raz drugi nie udało się rozpocząć jednego z ciekawszych procesów ostatnich lat w Szczecinie. Chodzi o tzw. aferę notariuszy.

Zdaniem prokuratury w Szczecinie działała zorganizowana grupa, która dzięki oszustwom miała przejmować atrakcyjne mieszkania. Najczęściej od ludzi w podeszłym wieku, ciężko chorych lub uzależnionych od alkoholu. Przestępcy mieli im proponować zamianę na mniejsze mieszkanie, z dopłatą lub spłatą zadłużenia. Po zawarciu transakcji okazywało się, że sprzedający otrzymywali inne lokale niż im obiecywano, w złym stanie i standardzie. Transakcje zamiany mieli uwiarygodniać czterej notariusze współpracujący z oszustami. Trzem z nich prokuratura przedstawiła zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Czwartemu zarzut niedopełnienia obowiązków. Według śledczych pokrzywdzono 50 osób. Straty sięgają prawie 4 milionów złotych.

W czwartek miał się rozpocząć proces w tej sprawie. Już po raz drugi. Nie udało się. Jeden z głównych oskarżonych jest chory. Kolejna próba rozpoczęcia procesu - 24 maja.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Olaboga
Co pani Gersdorf zrobiła ze swoją świeczką którą paliła ale nie świeciła
2019-05-10 22:07:48
O take Polskę wałczylłem
I to jest równość wobec prawa - prawnicy są nietykalni
2019-05-10 20:04:48
cdn
Nie wsdyd wam idioci stojacy pod sadami ze swieczkami zakupionymi za pieniadze sorosa.NIestety za porada pani zosi ,prezydent Duda zawetowal reformy isedzowie zatwierdzajacy testamenty 14o latkow dalej orzekaja.Radczyni prawna -emerytka Gersdorf przytula 29 tys miesiecznie,a Tajnego wspolpracownika WSW IWULSKIEGO podwozi sluzbowe volvo.NA WSCHODZIE BEZ ZMIAN!
2019-05-10 16:40:21
Hmm
A wg. A,B,C,D,E,F... to Kto jeszcze nie machlojkowal ??
2019-05-10 11:29:08
olih
a saąd biernie akceptuje takie zachowanie ,ciekawe czy gdyby na ławie był zul który ukradł piwo ,sąd tez odkładałby rozprawy?? ale notariusze,sedziowie,prawnicy to przeciez ponadludzie...
2019-05-10 09:08:42
a potem kto
Jak znam życie to w maju zachoruje kolejny cwaniak, byle tylko nie odpowiadać za machloje i oszustwa. 10 oskarżonych i tyle samo adwokatów, więc uzgodnią kto ma zachorować!
2019-05-10 08:57:38
Alicja
Z tego co wiem to takie zwolnienie lekarskie np. podejrzanemu czy świadkowi może wystawić tylko i wyłącznie lekarz sądowy. Widocznie ktoś nie jest zainteresowany aby proces się rozpoczął...chyba, że jest coś więcej na rzeczy.
2019-05-10 07:45:05
nn45
Każdy dotknięty przez los musi liczyć się z tym,że osaczy go stado hien, szakali , sępów.
2019-05-10 06:04:25