sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (9.12.2016)

Chwasty tygodnia (9.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-09 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-09 10:34
Wywietleń: 2934 182854

Obywatele mają obowiązek być lojalni wobec państwa – tak podsumował były prezydent Szczecina mecenas Bartłomiej Sochański podczas rozmowy w Radiu Szczecin nawoływanie opozycji do protestu przeciwko znowelizowanej ustawie o zgromadzeniach. Czyżby mecenas zaczął już kampanię wyborczą i myślał o powrocie na prezydencki fotel z ramienia PiS-u? Przypomnijmy, że kiedyś był czołową postacią szczecińskiej Unii Wolności. Lata lecą, poglądy się zmieniają…

* * *

Wiceministrowi gospodarki morskiej Pawłowi Brzezickiemu nieco puściły nerwy i stwierdził publicznie, że „Nie będziemy pracować jak Araby czy inni dziwni Talibany”. Potem stwierdził, że to co mówił publicznie, było jego prywatnymi przemyśleniami i przeprosił.

* * *

Jacek Piechota, były poseł i minister SLD po raz kolejny wygrał proces lustracyjny, ale jak znam życie, to zapewne prokurator znowu się odwoła od wyroku i sprawa wróci na wokandę sądu apelacyjnego.

* * *

Radny PiS Marek Duklanowski zaczyna mierzyć szerokość chodników i ścieżek rowerowych na ulicach miasta. A przecież taki bubel architektoniczny, jaki powstaje na rogu al. Piłsudskiego i al. Wyzwolenia (chodnik wąziutki, za to ścieżka rowerowa szeroka) wypuścił resortowy wiceprezydent z jego partii Marcin Pawlicki i wielki miłośnik ścieżek rowerowych Marcin Charęza – kierownik referatu do spraw organizacji ruchu w mieście.

* * *

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim uczestniczyły w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Maluchy wygoniono na boisko bez kurtek i ciepłego odzienia. Nauczyciele zaś zdążyli ubrać ciepłe ubrania i nie marzli jak ich podopieczni. Wiadomo – władza sama się wyżywi.

* * *

Policja zaczęła akcję wyłapującą źle oświetlone samochody. Czyli jest nadzieja, że w końcu drogówka zajmie się kierowcami aut z oświetleniem diodowym, które jest słabo widoczne, szczególnie podczas mgły lub deszczu.

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie