Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (9.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-09 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-09 10:34

Obywatele mają obowiązek być lojalni wobec państwa – tak podsumował były prezydent Szczecina mecenas Bartłomiej Sochański podczas rozmowy w Radiu Szczecin nawoływanie opozycji do protestu przeciwko znowelizowanej ustawie o zgromadzeniach. Czyżby mecenas zaczął już kampanię wyborczą i myślał o powrocie na prezydencki fotel z ramienia PiS-u? Przypomnijmy, że kiedyś był czołową postacią szczecińskiej Unii Wolności. Lata lecą, poglądy się zmieniają…

* * *

Wiceministrowi gospodarki morskiej Pawłowi Brzezickiemu nieco puściły nerwy i stwierdził publicznie, że „Nie będziemy pracować jak Araby czy inni dziwni Talibany”. Potem stwierdził, że to co mówił publicznie, było jego prywatnymi przemyśleniami i przeprosił.

* * *

Jacek Piechota, były poseł i minister SLD po raz kolejny wygrał proces lustracyjny, ale jak znam życie, to zapewne prokurator znowu się odwoła od wyroku i sprawa wróci na wokandę sądu apelacyjnego.

* * *

Radny PiS Marek Duklanowski zaczyna mierzyć szerokość chodników i ścieżek rowerowych na ulicach miasta. A przecież taki bubel architektoniczny, jaki powstaje na rogu al. Piłsudskiego i al. Wyzwolenia (chodnik wąziutki, za to ścieżka rowerowa szeroka) wypuścił resortowy wiceprezydent z jego partii Marcin Pawlicki i wielki miłośnik ścieżek rowerowych Marcin Charęza – kierownik referatu do spraw organizacji ruchu w mieście.

* * *

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim uczestniczyły w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Maluchy wygoniono na boisko bez kurtek i ciepłego odzienia. Nauczyciele zaś zdążyli ubrać ciepłe ubrania i nie marzli jak ich podopieczni. Wiadomo – władza sama się wyżywi.

* * *

Policja zaczęła akcję wyłapującą źle oświetlone samochody. Czyli jest nadzieja, że w końcu drogówka zajmie się kierowcami aut z oświetleniem diodowym, które jest słabo widoczne, szczególnie podczas mgły lub deszczu.

M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ