Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Chwasty tygodnia (25.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-25 09:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-25 09:52

Odbyły się wybory szefów regionów PiS, których wskazał sam prezes. W Szczecinie wygrał Leszek Dobrzyński (jedyny kandydat), który uzyskał prawie 90 procent głosów, a w Koszalinie Paweł Szefernaker, który uzyskał 149 głosów na 150 delegatów. Trwają poszukiwania tego jednego, który nie zagłosował właściwie. Po wyborach koszaliński prezes oświadczył, że jest sfrustrowany politycznie. Wcale mu się nie dziwię, bo z tą dobrą zmianą nie jest najlepiej.

* * *

PO ogłosiła, na dwa lata przed wyborami, rząd cieni, w którym jest kilku ministrów i wice z naszego regionu, ale przecież za dwa lata wszystko się może zmienić, tak jak to miało miejsce w PiS, gdzie ministrem obrony miał być Jarosław Gowin, a został Antek Macierewicz.

* * *

Poprzednie władze Zakładów Chemicznych Police miały karty kredytowe, z których chętnie korzystały w agencjach towarzyskich. Ich posiadacze kupowali sobie buty, klocki Lego, zegarki (nawet za 48 tys. zł), wypoczywali w SPA i płacili w knajpach. Teraz trzeba będzie oddać szmal (ok. 4 mln zł), a jak nie – to będzie wstyd, bo ściągać będzie komornik.

* * *

Przehulali 4 mln zł, a teraz drugi zespół siatkarek Chemika Police pada, bo nie ma szmalu na jego utrzymanie. Finansował je pierwszy zespół, którego prezes twierdzi, że wszystko jest OK. Innego zdania są siatkarki, które nie otrzymują pieniędzy. Przypomnę tylko, że była prezes klubu zarabiała miesięcznie ok. 40 tys. zł, więc można sobie wyobrazić, ile kasują najlepsze zawodniczki.

* * *

„Dzieło sztuki” firmy PanKreator z Krakowa, czyli słynna Fryga na placu Zamenhofa, znowu się rozsypuje po niedawnej naprawie. Ciekawe, jaki bajer wstawią nam tym razem jej twórcy: mrozów wszak nie ma, upałów także, a alkohol chyba już dawno wyparował. Może po prostu jest to zwykły bubel, który czas najwyższy zabrać do grodu Kraka i oddać Szczecinowi pieniądze. Notabene to podobne „Frygi” produkuje firma Polglass z Łozienicy koło Goleniowa. Stoją takie buble w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Pogorzelicy, a szef firmy Krzysztof Górnicki nie odpisuje na nasze zapytania: kiedy doprowadzi zbudowany przez siebie basen (odkleja się po raz kolejny podłoga) i zabawki do stanu użyteczności?©℗

M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA