Niedziela 16 maja 2021r. 

Chwasty tygodnia (2.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-01 22:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 22:20

W Szczecinie przebywali prezydenci Polski i Niemiec, którzy odwiedzili kwaterę Korpusu Północno-Wschodniego. Wiele osób ze zdziwieniem zauważyło, że nie pojawił się tam minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, ale widocznie prezydent uznał, że znowu chlapnie jakąś bzdurę i trzeba będzie się z tego tłumaczyć.

* * * 

Ryszard Petru serdecznie dziękuje za wsparcie. W trakcie trwania naszej kampanii ponad 1000 osób dokonało wpłaty na rzecz Nowoczesnej – e-maila tej treści otrzymałem od szefa ugrupowania, ale ja ani jednej złotówki na rzecz tej partii (ani żadnej innej) nie wpłaciłem.

* * * 

Już w styczniu przyszłego roku, a więc za miesiąc, ma powstać w Szczecinie „Kids Arena”, czyli rodzinny park rozrywki w szesnastu namiotach sferycznych, z których dwa będą miały aż 15 m wysokości. Będą w nich atrakcje, jakich nie ma nigdzie w Polsce i Europie – zapowiadają inwestorzy. Mnie to trochę przypomina zapowiedzi sprzed kilku lat o  budowie w Przybiernowie (trasa ze Szczecina nad morze) „Parku fantazji”. Wkopano jedynie kamień węgielny. Bym się w tym przypadku mylił…

* * * 

Już za kilka miesięcy będzie można zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B w Barlinku i Szczecinku, gdzie jest zaledwie kilka rond, nie ma komunikacji tramwajowej i ruch na ulicach nie jest zbyt wielki. Śmiem twierdzić, że już wielu przyszłych kierowców (nawet tych ze Szczecina) planuje, że tam zdobędzie dokument upoważniający do prowadzenia auta. A potem będą jeździli po ulicach Szczecina. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo.

* * * 

Piłkarze Pogoni dostali sromotne bańki od Korony Kielce (przegrali 1:4) i raczej nie pokazali większych umiejętności, podobnie jak w pucharowym meczu z II-ligową Puszczą Niepołomice, co chwały im raczej nie przynosi. Złośliwi twierdzą, że jak powstanie nowy stadion, to na pewno nie będą już przegrywali.

M. KWIATKOWSKI

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ