piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (2.12.2016)

Chwasty tygodnia (2.12.2016)

Data publikacji: 2016-12-01 22:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-01 22:20
Wywietleń: 3087 179942

W Szczecinie przebywali prezydenci Polski i Niemiec, którzy odwiedzili kwaterę Korpusu Północno-Wschodniego. Wiele osób ze zdziwieniem zauważyło, że nie pojawił się tam minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, ale widocznie prezydent uznał, że znowu chlapnie jakąś bzdurę i trzeba będzie się z tego tłumaczyć.

* * * 

Ryszard Petru serdecznie dziękuje za wsparcie. W trakcie trwania naszej kampanii ponad 1000 osób dokonało wpłaty na rzecz Nowoczesnej – e-maila tej treści otrzymałem od szefa ugrupowania, ale ja ani jednej złotówki na rzecz tej partii (ani żadnej innej) nie wpłaciłem.

* * * 

Już w styczniu przyszłego roku, a więc za miesiąc, ma powstać w Szczecinie „Kids Arena”, czyli rodzinny park rozrywki w szesnastu namiotach sferycznych, z których dwa będą miały aż 15 m wysokości. Będą w nich atrakcje, jakich nie ma nigdzie w Polsce i Europie – zapowiadają inwestorzy. Mnie to trochę przypomina zapowiedzi sprzed kilku lat o  budowie w Przybiernowie (trasa ze Szczecina nad morze) „Parku fantazji”. Wkopano jedynie kamień węgielny. Bym się w tym przypadku mylił…

* * * 

Już za kilka miesięcy będzie można zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B w Barlinku i Szczecinku, gdzie jest zaledwie kilka rond, nie ma komunikacji tramwajowej i ruch na ulicach nie jest zbyt wielki. Śmiem twierdzić, że już wielu przyszłych kierowców (nawet tych ze Szczecina) planuje, że tam zdobędzie dokument upoważniający do prowadzenia auta. A potem będą jeździli po ulicach Szczecina. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo.

* * * 

Piłkarze Pogoni dostali sromotne bańki od Korony Kielce (przegrali 1:4) i raczej nie pokazali większych umiejętności, podobnie jak w pucharowym meczu z II-ligową Puszczą Niepołomice, co chwały im raczej nie przynosi. Złośliwi twierdzą, że jak powstanie nowy stadion, to na pewno nie będą już przegrywali.

M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie