czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (10.11.2016)

Chwasty tygodnia (10.11.2016)

Data publikacji: 2016-11-10 21:03
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-10 21:03
Wywietleń: 1902 169339

Prezydent Świnoujścia otrzymał pismo z Ministerstwa Gospodarki Morskiej skierowane do: „Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, reprezentant Rady Miasta w Świnoujściu”. Jaki reprezentant? Tego bliżej nie wiadomo, bo przecież prezydent nie może być radnym. No chyba że w ministerstwie już wiedzą o kolejnych zmianach…
* * *
Hitem na youtube (https://www.youtube.com/watch?v=ue8yNLBqe5U) jest nagranie z ulicy Bandurskiego w Szczecinie pokazujące holowanie dwóch samochodów. Tyle tylko że pojazd holowany jedzie tyłem i po chwili trafia z hukiem w latarnię, czego nie dostrzega ciągnący go kierowca. Film ten powinien być wyświetlany na kursach na prawo jazdy, bo, jak się okazuje, myślących inaczej (delikatne słowo w tym przypadku) nie brakuje.
* * *
Na ul. Ku Słońcu zderzyły się dwa rosomaki jadące na poligon. Kierowca jednego z nich nie zdążył zahamować i wjechał w tył drugiego. Z lekko uszkodzonego wozu pancernego wylało się paliwo, co nie najlepiej świadczy o solidności tej konstrukcji polskiej produkcji. Jak na pojazd bojowy to strach pomyśleć co by było, gdyby uderzył w jakąś powiedzmy brzozę. Złośliwi twierdzą, że rosomaka prowadził ochotnik z Obrony Terytorialnej, który uczył się jeździć. Niebawem otekowcy zaczną się szkolić w pilotowaniu uzbrojonych dronów, o czym poinformował sam minister obrony. Aż strach będzie wyjść z domu.
* * *
Jak poinformował w TV Trwam poseł PiS i jednocześnie członek sejmowej komisji w sprawie afery Amber Gold Stanisław Pięta, wszyscy świadkowie, którzy zostaną wezwani przez komisję i nie pojawią się przed nią zasłaniając się zwolnieniem lekarskim, będą musieli odbyć badania kontrolne w Instytucie Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie (jest to zakład, a nie instytut – gwoli ścisłości). A ja naiwny myślałem, że tam wykonuje się jedynie sekcje zwłok, ale jak widać nowa zmiana wie lepiej.
* * *
Ekolodzy nie pozwolili myśliwym zapolować na dziki w okolicach Kołbaskowa i weszli na linię strzału. Ich zdaniem dziki mogą biegać po ulicach Szczecina, atakować dzieci i psy, niszczyć osiedlowe trawniki i cmentarz. A może – zamiast protestować – każdy wziąłby jedno zwierzątko na rączki z miejskich trawników i wyniósł je do lasu…M. KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy