poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (9.02.2018 r.)

Chwasty tygodnia (9.02.2018 r.)

Data publikacji: 2018-02-09 17:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 06:08
Wywietleń: 3266 313468

Wracam po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją „narciarską”. Przy okazji wyszło, że na zwolnieniu lekarskim nie wolno stukać palcami od rąk w klawiaturę komputera, bo zasiłek na nogę zostanie zabrany.

* * *

Mamy długą ławkę kadrową – stwierdził poseł PiS Artur Szałabawka zapytany o kandydata partii na prezydenta Szczecina. Ławka kadrowa może jest i długa, ale od kilku tygodni nie ma nowego wojewody zachodniopomorskiego, gdyż poprzedni – Krzysztof Kozłowski – poszedł „w wiceministry” i nowego brakuje, chociaż jak działacze PiS zapewniali, ten miał był powołany w miniony poniedziałek. Skończyło się na zapowiedziach i fotel na Wałach Chrobrego jest ciągle pusty.

* * *

W pewnym prawicowym tygodniku ukazał się tekst na temat sytuacji w nadmorskim Rewalu. Czytając artykuł, można dojść do wniosku, że autorowi chodziły li tylko o to, by dokopać posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu, który stworzył tu niby swoje księstwo i wszystkimi trząsł. Dostało się także staroście gryfickiemu, który wykonał sobie fotkę na tle czerwonego ferrari, i miejscowemu biznesmenowi, który nie widział na oczy Gawłowskiego, choć według autora tekstu, byli zakumplowani. Na podstawie plotek, jak sam autor twierdzi, mnie także obrobił cztery litery, przypisując czyny, których nie popełniłem. Ale widać, że zaczął się czas kampanii wyborczej, więc to zapewne dopiero początek.

* * *

Tylko redaktor naczelny „Kuriera” i ja otrzymaliśmy od samego ministra sprawiedliwości album „Dwa lata dobrych zmian w Ministerstwie Sprawiedliwości”. Mnie jako wieloletniego bywalca sal sądowych ubawiło zdanie: „Zasada jednej rozprawy. Regułą w mniej skomplikowanych sprawach cywilnych ma być tylko jedna rozprawa, na której zapadnie też wyrok”. Oby! Ale mimo wszystko w takie cuda nie wierzę!

* * *

Firma „Eurovia” zaczyna przebudowę ul. Arkońskiej i sąsiednich ulic w Szczecinie. Nie zakończyła jeszcze przebudowy ul. ks. Bogusława X, a ilość fuszerek, jakie zostawiła po sobie na ul. Jagiellońskiej, nie wystawia „fachowcom” dobrej reklamy. Teraz zaczyna kolejny remont i już można się zakładać, o ile zakładany termin zakończenia prac zostanie przeciągnięty?

* * *

– Stwierdziliśmy, że będziemy bazować na kuchni opartej na dobrych, świeżych składnikach – stwierdził właściciel nowej restauracji otwartej w Szczecinie przy ul. Śląskiej. Czyżby w poprzednich, jakie prowadził, serwował stare produkty?

* * *

Pewien włoski tygodnik ogłosił konkurs na najlepszy hotel w Europie. W pierwszej setce znalazło się aż siedem obiektów w Polsce, w tym Villa del Mar w Niechorzu. Obiekt ten jednak nie ma prawa do nazywania się hotelem, bo takiego tytułu nie uzyskał, ale niemieccy właściciele tym się nie przejmują. 

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

czytelnik
Witam Pana, Panie redaktorze, ciesze sie, ze wrocil Pan do zdrowia. Naprawde. Powodzenia
2018-02-15 00:31:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie