niedziela, 22 września 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (15.12.2017 r.)

Chwasty tygodnia (15.12.2017 r.)

Data publikacji: 2017-12-15 12:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-05 17:42
Wywietleń: 3579 305330

Politycy PO są doświadczeni w donoszeniu do UE – powiedział stargardzki poseł PiS Michał Jach. Potem rzekł: – Beata Szydło potrafi zarządzać nie tylko w kraju, ale także reprezentować nas na zewnątrz. Sytuacja Polski coraz bardziej się zagęszcza, a posłowie PO i Nowoczesnej w UE podejmują niekorzystne dla Polski działania – dodał. Nieco inne zdanie miał na ten temat nowy premier.

* * *

Nawet prezes Kaczyński odłożył swoje „zabawki”, jakimi bawił się na posiedzeniu Sejmu podczas dyskusji o sądach, kiedy na mównicę wszedł Sławomir Nitras (PO). Ten jak zawsze w swoim stylu powiedział, co myśli o rządzących, czym doprowadził do złości ministra Mariusza Błaszczaka. Teraz Nitras ma dylemat: czy marszałek nie obetnie mu diety, a przecież święta za pasem.

* * *

W trakcie exposé premiera Mariusza Morawieckiego wicemarszałek Joachim Brudziński korespondował na Twitterze z innym posłem z naszego regionu Pawłem Szefernakerem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że obaj panowie siedzieli tuż koło siebie…

* * *

Magdalena Ogórek, która miała być prezydentem Polski z ramienia SLD, a po wyborach zdradziła tę partię, teraz pracuje w TVP i Radio Szczecin. Poskarżyła się w jakiejś pudelkowatej gazecie, że w stolicy wyrzucono ją z trzech sklepów, gdyż klienci i obsługa nie zgadzali się z tym co mówi na antenie. Na razie na zakupy do Szczecina się nie wybiera, ale kto wie, czy by ją to samo nie spotkało?

* * *

Na ulicach Szczecina pojawiły się niedawno (przed zimą!) nowe miejsca parkingowe dla rowerzystów, które powstały kosztem miejsc parkingowych dla samochodów m.in. w strefie czerwonej. Jakoś nikt z urzędników nie pomyślał, że rower można zaparkować tam gdzie samochodem się nie wjedzie. Trochę logiki i wszyscy byliby zadowoleni.

* * *

Okazuje się, że większość nowych parkingów powstałych na osiedlu Kaliny w Szczecinie nie spełnia wymagań ministerstwa i są za wąskie o 10 cm. Ale tym się raczej nikt nie przejmuje, a prezesi otrzymali kolejną kwartalną premię, ale w jakiej wysokości, tego nie wiadomo, bo przewodnicząca rady nadzorczej Barbara Próchnicka nie chce tego ujawnić. Zapomina, że to nie z jej pieniędzy, a członków Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej m.in. prezes Wiesław Biczak otrzymuje wynagrodzenie. Niekiedy takie jak ministrowie.

* * *

Na budowę służbowej willi nad samym morzem (podobno dwie łazienki) dla dyrektora Wolińskiego Parku Narodowego Wojciecha Zyski wydano podobno kilkaset tysięcy zł. Ile dokładnie? – pytanie w tej sprawie wysłałem do zainteresowanego. Odpowiedź w świątecznym wydaniu.

* * *

Mariusz Koszewski – prokurent samoistny spółki Polger w Szczecinie – przesłał Wspólnocie Mieszkaniowej Rostocka-Południe wezwanie do zapłaty 12,3 tys. zł brutto za dzierżawę paneli śmietnikowych, placów zabaw i miejsc parkingowych. Tyle tylko że nie napisał, na jakie konto wspólnota ma je wpłacić, ponieważ wszystkie są poblokowane przez komornika. Czyżby znowu Koszewski chciał przyjąć pieniądze do rąk własnych, co już czynił w przeszłości. Co się stało z tą wpłatą – nie wiadomo. Fiskus na to nawet nie zareagował. Aha, prokurent nie chciał, by ten „chwast” się ukazał.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Obserwator III
a już było tak pięknie :-)
2018-02-05 17:13:39
obserwator II
do obserwatora trzeba byc slepym, zeby nie widziec, ze to okres urlopowy. cierpliwosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018-01-14 00:06:52
obserwator
od 3 tygodni nie ma chwastów... miruś odstawiony na bok?????????????????? kurier znormalniał od razu
2018-01-05 20:50:01
nie nowoczesny
najpierw przeprasza w papierowym wydaniu Koszewskiego a za chwile znowu nienawiść do niego!!!! paranoja!!! co za charakter złosliwego człowieka
2017-12-19 10:12:59
Czytelnik
Koszewski ma jednak madra glowe, nie musi sie miesiacami narobic, aby na urlop zarobic, wystarczy tylko wezwania do zaplaty wyslac. A tak na marginesie czyz nie ma on wczasow od 18 bm.?
2017-12-17 02:47:27
pismak
Nasz premier ma na imię Mateusz. Wypadało by sobie przyswoić.
2017-12-17 00:23:38
Czas na emeryturę
Ani to mądre, ani dowcipne.
2017-12-16 23:08:34
Do mieszkanca
Niech pan znajdzie na stronach internetowych SSM wyniki jakiegoś przetargu. Tam coś takiego nie istnieje. Firma z Polic robi wszystko przetargi tam nie istnieją są zamówienia z wolnej ręki
2017-12-16 12:12:17
B były pracownik WPN
Cyrankiewicz miał do swej dyspozycji jedną łazienkę. Zyska potrzebuje 2. widocznie będzie to domek letniskowy dla znajomych i rodziny
2017-12-16 09:11:40
mieszkaniec
Panie Kwiatkowski - daj Pan spokój już z tą spółdzielnią, niesmaczne to już się robi.... i tak naprawdę nikogo to nie obchodzi.
2017-12-16 09:01:38
.
Podobno dwie łazienki. Podobno kilkaset tysięcy zł. Podobno autor wysłał pytanie w tej sprawie. Podobno odpowiedź w świątecznym wydaniu. Wcześniej coś było o pudelkowatej gazecie.
2017-12-15 14:21:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie