czwartek, 12 grudnia 2019.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (8.12.2017 r.)

Chwasty tygodnia (8.12.2017 r.)

Data publikacji: 2017-12-08 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-08 12:08
Wywietleń: 3472 304261

„Straszne dyrdymały pan opowiada, panie pośle, straszne. Rozumiem, że jesteśmy w publicznej i może pan takie rzeczy opowiadać. Po raz czwarty obraża pan medium, które pana zaprasza i daje panu głos, więc ja protestuję” – stwierdził Michał Rachoń, który prowadził program „Woronicza 17” w TVP. Podpadniętym był poseł Nowoczesnej ze Szczecina Piotr Misiło. Faktycznie, bo przecież w TVP trzeba mówić tylko to, co prowadzący sobie założył. Jak chcesz wygłaszać odmienne zdanie, to idź do prywatnych mediów.

* * *

W Szczecinie obradował zespół parlamentarzystów naszego regionu w sprawie stoczni Gryfia. Na jego posiedzenie nie stawił się nikt z posłów PiS. Leszek Dobrzyński twierdził, że w tym samym czasie odbywało się podpisanie listu intencyjnego w sprawie fuzji stoczni z Grupą Lotos. Tyle, że na jednej i drugiej imprezie był wiceminister gospodarki morskiej, więc tłumaczenie posła wydaje się dziwne. Minister mógł, a on nie?

* * *

Niebawem w stoczni w Szczecinie będzie powstawało rocznie 12 statków – zakomunikował Andrzej Strzeboński, prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Przedtem jednak powstanie sześć promów i kilka okrętów podwodnych. Nareszcie!!!

* * *

Pewien szczeciński adwokat pochodzący z rodziny znanych naukowców ma spore kłopoty z ortografią, że o interpunkcji nie wspomnę. Zastanawia mnie jedno: czy akt oskarżenia z takimi błędami jest ważny?

* * *

Mariusz K., najbardziej znany szczeciński „król alimentów”, który otrzymał 16 miesięcy bezwzględnej odsiadki i ma kilka innych wyroków pobytu w więzieniu, nie reaguje na „zaproszenia” z Goleniowa oraz Nowogardu i za kratki się nie stawia. Teraz kolejne zaproszenie do pudła w Nowogardzie ma na 18 bm. Ciekawe, czy się tam pojawi, czy znowu zakpi sobie z prawa?

* * *

„Gmina przyjazna dla mieszkańców? A to ci dopiero niespodzianka” – tak podsumował jeden z internautów udział Gminy Cedynia w konkursie zorganizowanym przez pewną gazetę. Cedynia jest przyjazna, ale najczęściej dla „swoich”, którzy mogą za darmo wykorzystywać dojazd przez gminne grunty do prywatnej stacji benzynowej. Zarabia mieszkaniec, a gmina ma figę z makiem. Na tym polega to, że gmina jest przyjazna? Jeśli tak, to rzeczywiście wybór jest „dobry”!

* * *

Bardzo podobało mi się, jak w środę rano po deszczu pracownik Eurovii zgarniał miotłą wodę stojącą na krawędzi nowej ulicy Jagiellońskiej z powstałymi tu parkingami. Widocznie miała przyjść jakaś komisja i odebrać fuszerkę wykonaną przez spółkę. Znaczy taniej jest ustawić człowieka z miotłą niż wyrównać krzywizny?

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Czytelnik
No coz, ciekawe kto za tym stoi, ze uchodzi mu wszystko na sucho. Gdzie PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC. Oj boi sie ktos wsadzic go za te kratki. To jest moje zdanie. Szarak to dostal chyba dozywocie - za to co on nawyprawial.
2017-12-08 09:55:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie