czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (1.12.2017 r.)

Chwasty tygodnia (1.12.2017 r.)

Data publikacji: 2017-12-01 10:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-03 19:54
Wywietleń: 3608 303337

Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych domaga się unieważnienia przetargu na budowę tunelu pod Świną w Świnoujściu. Ich zdaniem budowa jest „obarczona wielkim ryzykiem technicznym i ekonomicznym” oraz „nie gwarantuje wykonania obiektu o wysokich standardach technicznych, użytkowych i jakościowych” ze względu na warunki geotechniczne i hydrologiczne. Zdaniem fachowców(?) grozi to zalaniem tunelu. Ciekawe tylko, czy protestujący budowali kiedyś tunel, że tak się na tym znają?

* * *

W rozmowach „Pod krawatem” w Radio Szczecin wystąpił senator PO Tomasz Grodzki. Gdy miał inne zdanie niż prowadzący audycję (naczelny radia), ten mu przerywał. Jakoś nie rozumiał, że to nie Grodzki wskazał kandydata na prezydenta Warszawy, a tamtejsze struktury partii. Dziennikarz nie potrafił także zrozumieć, że senator, który jest chirurgiem, nie zna się na budowie tuneli i nie chciał odpowiedzieć na pytania w tej sprawie.

* * *

W TV Szczecin wystąpił poseł PiS Krzysztof Zaremba, który senatora PO tytułował Herr Obrycki. Potem dodał, że marszałek Olgierd Geblewicz to taka szczecińska Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zaremba już wie, że marszałek ma się szykować na rozmowę z prokuratorem, bo będzie miał postawione zarzuty.

* * *

Już niedługo minie pięć lat, jak CBA aresztowało znanego szczecińskiego gastronomika Pawła Golemę. Akt oskarżenia przygotowywał Artur Maludy, który jest teraz najważniejszym prokuratorem w naszym regionie z nadania dobrej zmiany. Okazało się, że sąd odrzucił przygotowany pod jego nadzorem akt oskarżenia, ponieważ nie spełnia wymogów obowiązującego prawa.

* * *

Dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska wstrzymał budowę swojej służbowej willi na terenie ośrodka wczasowego Grodno I, gdyż skończyły mu się na ten rok fundusze. Dokończył jednak kapitalny remont mieszkania dla głównej księgowej i wciąż nie ma czasu, by odpowiedzieć mi na przesłane mu w sierpniu pytania na temat gospodarki finansowej podległej mu placówki.

* * *

W rubryce tej raczej pochwał nie daję, ale tym razem uczynię wyjątek. 22 listopada złożyłem wniosek do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie o udostępnienie mi w trybie informacji publicznej wyroku, jaki zapadł w wydziale cywilnym. Wyrok otrzymałem e-mailem już w miniony wtorek. A niektórzy twierdzą, że sądy wolno pracują.

* * *

Niebawem komornik sądowy będzie licytował posiadłość byłego komornika pana P. ze Szczecina. Willę typu rezydenckiego – z dwupoziomowym poddaszem i dwoma garażami – wyceniono na 1,6 mln zł.

* * *

Ulica Jagiellońska znowu jest rozkopywana, a wiele miejsc parkingowych jest zamkniętych, gdyż trwa usuwanie niedoróbek (delikatne słowo) po kapitalnej przebudowie przez „fachowców” z Eurovii.

Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

Ciekawy
A Wolfgang czym siě ròżni od Gamesa ?Niczym
2017-12-03 19:44:38
Aleksandrowna
Och ALEKSANDRO, red. Kwiatkowski po to zostal redaktorem, zebysmy wiedzieli co sie dzieje w "eleganckim" swiecie. I prosze nie marudzic.
2017-12-02 01:28:20
Aleksandra
Zastanawia mnie czemu red. Kwiatkowski tak bardzo stara się przypodobać znanemu szczecińskiemu gastronomikowi ? I czemu nagle napisał o sprawie sprzed 5 lat ? Już kiedyś zastanawiałam się skąd lokalny dziennikarz ma dostęp do akt postępowania przygotowawczego ? Kto mu je udostępnił ? I dodam , że osoba , która jako TW Games ma teczkę w IPN raczej nie jest dla nikogo wiarygodna
2017-12-01 15:05:44
Aleksander
Stowarzyszenie Inżynierów i Techników...itd,wie lepiej bo pewnie budowało tunel pod kanałem La Manche.A tam,oj,przecieka aż do krwi. Kto wam,kurde,dał dyplomy.Chyba o.Rydzyk.
2017-12-01 11:27:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie