czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (24.11.2017 r.)

Chwasty tygodnia (24.11.2017 r.)

Data publikacji: 2017-11-24 11:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-25 17:10
Wywietleń: 4105 302393
Zabierz smartfona Donaldowi – stwierdził prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński, którego skontrował szczeciński poseł PO Sławomir Nitras: „Podziwiam akcję odebrania komuś telefonu. Szczególnie że tenże minister reprezentuje polityka, który nocą za pomocą smartfona zaczepia nastolatki”. Było to przypomnienie nocnych rozmów głowy państwa z „Leśnym ruchadłem” czy też „Karoliną Wazeliną”. Widać, że z Nitrasem lepiej nie zaczynać.

* * *

Zakończył się kapitalny remont ul. Jagiellońskiej, który jest zwykłą fuszerką w wykonaniu spółki Eurovia. Nie dość, że spółka nie dotrzymała terminu (opóźnienie 40 dni, bo deszcz padał), to jezdnia jest krzywa, co się czuje jadąc samochodem i co widać gołym okiem. Po deszczu stoją kałuże, a w chodnikach są szpary. Jednym zdaniem: lipa do entej potęgi. Teraz zaczną się poprawki i naliczanie kar umownych, ale przecież to nie pierwszy raz spółka pokazała, że porywa się z motyką na słońce.

* * *

Na końcu ulicy Czorsztyńskiej w Szczecinie powstał ciekawy koszmarek architektoniczny w starym poniemieckim domu. Na górze nie ma jednej ściany balkonu (można spaść), gdyż właściciel willi cegły przeznaczył na zamurowanie okna na parterze. Nadzór budowlany obiecał, że się sprawie przyjrzy, ale mleko się już rozlało. Na szczęście z balkonu jeszcze nikt nie spadł.

* * *

Z uporem maniaka szczecińskie media (TV i Radio Szczecin) twierdzą, że gazociąg Baltic Pipe z Danii „wjedzie” na brzeg w Niechorzu, chociaż już niedawno pisałem, że w Pogorzelicy. Tyle tylko że spółka Gaz-System takie informacje nadal podaje na swoich stronach internetowych. W Warszawie zawsze wiedzą lepiej.

* * *

Objęcie spółdzielni mieszkaniowych obowiązkiem udostępniania informacji publicznych zakłada poprawiony projekt ustawy o jawności życia publicznego. Oprócz członków spółdzielni wnioski będą mogli składać praktycznie wszyscy zainteresowani. Nareszcie skończy się ukrywanie zarobków prezesów, jak to ma miejsce chociażby w Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie już przeszło miesiąc czekam (jako członek, a nie dziennikarz) na wgląd do uchwał rady nadzorczej, co gwarantuje mi statut, który łamie prezes, odmawiając mi tego.

* * *

Czterech piłkarzy „drugiego sortu” Pogoni Szczecin poszło razem z kierownikiem drużyny i masażystą do nocnego klubu, by ukoić ból po porażce w Krakowie z Wisłą. Klub pozbawił ich pensji za miesiąc. Po meczu w Krakowie III-ligowa Pogoń z dziewiątką piłkarzy z pierwszego zespołu zremisowała u siebie z Wdą Świecie 1:1. Władze Szczecina przeznaczyły w tym tygodniu 245 mln zł na budowę nowego stadionu. Klubu nocnego dla piłkarzy na nim nie będzie?

* * *

Popudelkujmy. Radosław Majdan razem ze swą perfekcyjną żoną ustawili już świąteczną choinkę, o czym z właściwą sobie skromnością 18-letnia (?) Małgorzata Rozenek poinformowała swoich fanów. Potem udała się na zakupy do sklepów dla snobów, gdzie nabyła ciuchy za 15 tys. zł i wróciła taksówką do domu. A propos wieku: Rozenek-Majdan pokazała dowód osobisty z datą urodzenia 1999. Kto stoi za fałszerstwem dokumentu? ©℗

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

@Do zażeny
Nie twierdzę, że nie trzeba pisać. Twierdzę, że uprawia pan prywatę pisząc TYLKO I WYŁĄCZNIE o SWOJEJ spółdzielni, tak jakby w Szczecinie nie było innych SM, w których też się dzieją różne "cuda". Ale to pana nie interesuje, bo pana nie dotyczy.
2017-11-25 16:53:08
Do zażeny
Najlepiej nie pisac nic, chociaźby na temat, źe od lat ta sama firma buduje na osiedlach chodniki I parkingi, a przetargòw nie ma.
2017-11-25 12:39:09
zażenowany
"Z uporem maniaka", to pan, panie redaktorze uprawia swoją prywatę walcząc z zarządem SSM na łamach "KS".
2017-11-24 21:50:48
Znajomy
Nitras to największy prymityw i karierowicz jakiego znam.Pamietam jego zagrywki z czasów studiów.Do wszystkiego nawet po trupach.
2017-11-24 15:27:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie