czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (17.11.2017 r.)

Chwasty tygodnia (17.11.2017 r.)

Data publikacji: 2017-11-17 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 19:18
Wywietleń: 3559 301425

PO ma kłopoty z demokracją i trzeba wietrzyć samorządy, a poseł Stanisław Gawłowski jest ostatnią osobą, która może mówić na ten temat – stwierdził poseł PiS Krzysztof Wielki Zaremba.

* * *

Mamy się mnożyć jak króliki, procować jak woły, a głosować jak barany – tak podsumował spot Ministerstwa Zdrowia w sprawie rozrodczości senator PO, prof. Tomasz Grodzki.

* * *

Poseł PO Sławomir Nitras zyskuje coraz większą popularność. Tym razem po jego wypowiedzi z trybuny sejmowej usłyszał od wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, że jest pajacem, na co poskarżył się prowadzącemu obrady, ale ten nie zareagował. Bo marszałek reaguje, tylko wtedy gdy to Nitras coś powie i tnie mu pensję o połowę.

* * *

Nazwa szczecińskiej ulicy 26 Kwietnia powinna zniknąć, bo nawiązuje do niewłaściwej przeszłości – twierdzi IPN. Wojewoda ma podjąć decyzję w tej sprawie. A ja nieśmiało przypominam, że jest to data urodzin barda dzisiejszej władzy Jana Pietrzaka.

* * *

Z okazji rocznicy 11 listopada odbyło się wiele uroczystości w naszym regionie, gdzie kompanie honorowe oddawały salut z karabinów. Tyle tylko że każdy z żołnierzy unosił broń w innej kolejności (krzywo), niczym żołnierze OTK szkoleni w weekend, a nie zawodowa armia.

* * *

Były minister obrony Tomasz Siemoniak (PO) powiedział, że należy przywrócić w wojsku przedwojenne stopnie wojskowe, jak chociażby kanonier czy też bombardier. Pan minister mija się z prawdą, gdyż stopnie te obowiązywały w artylerii w Ludowym Wojsku Polskim.

* * *

Szczecińska sędzia Wiesława B.-M., która została przyłapana w sklepie na przeklejaniu cen na książkach, nie ma honoru, by oddać immunitet i stanąć przed sądem dyscyplinarnym. Stosuje sztuczki prawne, jakich nauczyła się od tych, których sądziła za podobne czyny. Honor to dla niej pojęcie nieznane.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Kanonier
Panie Kwiatkowski - mija się Pan z prawdą - stopnie kanoniera i bombardiera obowiązywały do 1994 r. więc nie tylko w Ludowym Wojsku Polskim
2017-11-23 19:08:15
Alek
Panie red.Kwiatkowski!!! a gdzie ul.Jagiellońska,ten kolejny blamaż.
2017-11-17 11:26:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie