poniedziałek, 18 stycznia 2021r.

Chwasty tygodnia (5.04.2019 r.)

Data publikacji: 2019-04-05 07:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-05 07:11

Były radny miejski Marek Duklanowski (wolał spółkę Skarbu Państwa za „prawdziwe” pieniądze niż bycie rajcą z ramienia PiS) startuje do Rady Osiedla Świerczewo. W swoim programie wyborczym ma w planie m.in. udrożnienie skrętu w prawo u zbiegu ulic Santockiej i 26 Kwietnia. Panie radny, sygnalizacja świetlna na lewoskrętach od dawna tam działa, o czym pisałem w „Kurierze” pół roku temu. Proponuję zająć się budową kanalizacji burzowej na ul. Witkiewicza na odcinku od ul. Twardowskiego do ul. Santockiej. Jaki jest stan tej ulicy, wiedzą piesi, którzy są ochlapywani od lat przez przejeżdżające samochody.

* * *

Poseł Krzysztof Zaremba (PiS) spotkał się z mieszkańcami Świnoujścia. Na spotkanie przybyli związkowcy ze stoczni „Gryfia”, która walczy o przetrwanie. Zaremba nie chciał dyskutować na ten temat, uważając, że ratunkiem jest układ z PŻM. – Koniec, kropka – zakończył dyskusję. Związkowcy, opuszczając salę, usłyszeli od niego, że mają iść do PO i Nitrasa. Pan poseł jak zawsze wykazał się elokwencją i kulturą.

* * *

Poseł Sylwester Chruszcz „wjechał” do Sejmu na plecach ugrupowania Kukiza, które potem zdradził dla partii ojca premiera Morawieckiego (Wolni i Solidarni), a teraz stwierdził, że jego miejsce jest w PiS, bo ta partia realizuje wizje całego społeczeństwa i jego także.

* * *

Od kilku dni lokalne media (1,2 miliarda zł plus od rządu) lansują Jakuba Kozieła z Kukiz 15, który startował w wyborach na prezydenta Szczecina i uzyskał zaledwie 3,2 tys. głosów. Kozieł wybiera się do Brukseli, ale jeszcze nie wie, z którego miejsca. Do rady osiedla nie startuje, gdyż jest stworzony do wyższych celów.

* * *

W Sianowie ma powstać 168 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Na otwarcie przybył Paweł Szefernaker, prawa ręka ministra Brudzińskiego, który powiedział, że budowa rozpocznie się za rok. W TVP Szczecin podano, że do tej pory w całym kraju oddano 460 mieszkań, a w naszym regionie powstanie ich trzy tysiące. Kampania wyborcza nabiera rozpędu.

* * *

Kupiłem piwo bezalkoholowe (naprawdę!) w Carrefourze i otrzymałem paragon, na końcu którego jest dopisek: „Kaucja zwracana jest do opakowania zwrotnego za okazaniem paragonu. Zachowaj paragon i odbierz kaucję (za wyłączeniem akumulatorów) nawet do 50 lat”. 50 lat to jeszcze przeżyję, ale czy paragon mi nie wyblaknie i wówczas stracę kaucję?

Mirosław KWIATKOWSKI

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ