sobota, 05 grudnia 2020r.

Chwasty tygodnia (22.11.2019 r.)

Data publikacji: 2019-11-22 10:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-24 19:58

We wsi Brojce (pow. gryficki) pojawił się prowadzący kampanię wyborczą prezydent RP Andrzej Duda. Powiedział na spotkaniu z mieszkańcami, co myśli o sędziach polskich sądów, którzy wybrani zostali w czasach komunistycznych i do dziś wydają niesprawiedliwe wyroki. Wystąpienie prezydenta spotkało się z owacją na stojąco, bo miejsc siedzących nie było. Nie jest ważne, że prezydent mijał się nieco z prawdą, ale ważne jest to, że kilkaset głosów w majowych wyborach ma zaklepane.

* * *

Działaczka PiS i profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Agnieszka Popiela stwierdziła, że 21 lat temu wręczyła obecnemu marszałkowi Senatu prof. Tomaszowi Grodzkiemu 500 dolarów za operację matki. Po czasie jednak dodała, że nie wie, czy profesorowi, czy też fundacji. Zarzuty podchwyciły jednak publiczne prawicowe media. Sama profesor jakoś przed kamerą nie chce wystąpić. Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść? – chciałoby się zapytać.

* * *

W radiowym wywiadzie z senatorką PO Magdaleną Kochan naczelny Radia Szczecin, omawiając sprawę powyższych zarzutów, określał marszałka Senatu per Grodzki. Nie użył ani razy imienia, tytułu czy też stanowiska. Następnego dnia mówił o „panu premierze Mateuszu Mazowieckim”.

* * *

W miniony piątek Szczecin w godzinach popołudniowego szczytu został sparaliżowany, bo z komendy policji uciekł przesłuchiwany kierowca, który prowadził auto „na cyku”. Policjant przesłuchujący go wyszedł z pokoju, by coś skserować (jedno ksero na całą komendę?), a jego kolega z pokoju nie dostrzegł, że zatrzymany prysnął. Poszukiwania sparaliżowały całe miasto i efektu nie przyniosły, bo przecież uciekający widział i słyszał, co się dzieje.

* * *

Potężne metalowe litery reklamujące Muzeum Narodowe w Szczecinie przy placu Żołnierza Polskiego (wiszą na budynku) pokryte są potężną warstwą brudu, podobnie jak okoliczne gzymsy na ścianach. Przydałoby się je umyć za pomocą myjki ciśnieniowej…

* * *

Jednym ze sponsorów piłkarskiej Pogoni jest spółka Trawnik Producent, która „zasłynęła” na całą Polskę i nie tylko, gdyż na Stadionie Narodowym w Warszawie na mecz Polska – Słowenia ułożyła zamiast trawnika zwyczajne klepisko. Teraz ma zająć się nową murawą na Twardowskiego. Miejmy nadzieję, że tym razem pójdzie im lepiej…

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

teść pasierba
2019-11-24 19:53:59
" Sama profesor jakoś przed kamerą nie chce wystąpić." To "ściema", widziałem "samego profesora" przed kamerą jak scielił łóżko z mikrofonrm na krawacie.... Mała uwaga dla "chwastologa"; punkt "wystąpienia" jest zależny od punktu siedzenia. Do niedawna PO (profesor) bojkotowali "reżymową kurwizję" - dla swej zguby, ale im już przeszło.
Nie czepiaj się Naczelnego z radia!
2019-11-22 22:06:14
To prosty człowiek, niewykształcony, więc nie wolno naigrawać się z takiego! Posadkę wywalczył sobie inwestując sporo w wazelinę dla Prezesa. Ponoć właśnie na nim się wzorował Jakimowicz

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ