niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (29.11.2019 r.)

Chwasty tygodnia (29.11.2019 r.)

Data publikacji: 2019-11-29 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 18:32
Wywietleń: 1112 430465

Na placu Orła Białego w Szczecinie w ubiegły weekend odbywał się czeski jarmark, na którym można było wypić dwa gatunki piwa naszych południowych sąsiadów za „jedyne” 10 zł za pół litra. Był także ser smażony za 16 zł. W samych Czechach za taki zestaw aż tyle nie zapłacimy…

* * *

Rada nadzorcza Szczecińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na poniedziałkowym posiedzeniu przeanalizowała zadłużenie czynszowe, ale jak zawsze nie podano, ile ono wynosi. Długi zapewne rosną, a trzyosobowy zarząd otrzymał bez słowa sprzeciwu RN nagrodę kwartalną, ale jak wysoką, tego też już się nie dowiemy. Jak widać, wybrany w czerwcu nowy przewodniczący tego gremium Marcin Berdzik nie zmienił nic. Widocznie zgadza się z poglądem prezesów, że spółdzielca ma płacić czynsz i nie pytać, na co on idzie.

* * *

Sąd Okręgowy w Szczecinie skazał prawomocnym wyrokiem sądowym Tomasza T. z Płot na karę 19 miesięcy bezwzględnej odsiadki za pobicie dwa lata temu swojej żony. T. jest zawodnikiem MMA i trenuje w gryfickim klubie Przemol Boxing Team. Teraz będzie mógł się sprawdzić za kratkami.

* * *

Nieczynna jest od wielu tygodni cyfrowa informacja przed pomnikiem byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego przed siedzibą „Solidarności” w Szczecinie. Pracownicy „S” zamiast naprawić usterkę, rozdawali przed sklepami Castoramy ulotki informujące o proteście przeciwko firmie, która zwolniła kilku pracowników (nie ze Szczecina), którzy na forach internetowych źle się o niej wyrażali.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

@Wojciech
W komentarzach w "chwastach" z 13.09.2019 napisałem do Kwiatkowskiego: "Szanowny Panie redaktorze Kwiatkowski. Gdyby Pan nie wiedział, oprócz SSM w Szczecinie funkcjonuje jeszcze sporo SM, w których też dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Dlaczego Pan się tym nie interesuje, tylko skupia się jedynie na SSM? Czyżby dlatego, że jest Pan jej członkiem i Pańska prywata jest ważniejsza od dziennikarskiej rzetelności? Zdecyduje się Pan odpowiedzieć?" Myślisz, że odpowiedział? Do niego w tym temacie nie docierają żadne argumenty. Dziwię się tylko, że Redakcja od lat to toleruje.
2019-11-29 18:08:25
Do spółdzielcy
BZDURY. Czytanie ze zrozumieniem, tryb przypuszczający: długi zapewne rosną (ma szklaną kulę, czy jak).., a jeśli maleją lub utrzymane są na tym samym poziomie? To co wówczas? Zadłużenie czynszowe powiadasz.... dane finansowe są ogólnie dostępne, ale trzeba o nie wystąpić. Redaktor to zrobił? Raczej nie. Zadłużenie czynszowe a dochody to dwie różne rzeczy. Spółdzielnie są BEZWYNIKOWE w swojej działalności podstawowej. Element kolejny WSZYSTKIE DANE SĄ PREZENTOWANE na Walnym Zebraniu Członków, MK uczestniczy? Wątpię. Od 2007 roku jest możliwość przekształcenia we wspólnotę mieszkaniową, nie bo po co, nie bo jest mi dobrze, sąsiadowi nie podskoczy bo dostaniesz w mazak, ale oczerniać zarząd zawsze można. Był już taki jeden w SSM, archeolog amator, wtedy to był dramat finansowy...
2019-11-29 16:57:05
spółdzielca
Mieszkaniec ma prawo wiedzieć czy zadłużenie czynszowe spółdzielni rośnie czy też maleje. Bo jak rośnie to prezesi są do niczego i premia im się nie należy. Spdają dochody spółdzielni, a pensje prezesów i nagrody rosną.
2019-11-29 15:30:16
Wojciech
Nikt nie karze nikomu kupować i delektować się produktami z Czech. A polskie produkty w innych krajach na jarmarkach to są za darmo? Dwa. Skończ człowieku uprawiać prywatę na spółdzielczym podwórku. Żenujące i śmieszne zarazem, jak Ci źle wyprowadź się i skończ z tym spektaklem jednego aktora. Będąc samemu w RN SSM też nic nie zrobiłeś....
2019-11-29 10:55:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie