piątek, 21 lutego 2020.
Strona główna > Chwasty tygodnia > Chwasty tygodnia (16.08.2019 r.)

Chwasty tygodnia (16.08.2019 r.)

Data publikacji: 2019-08-16 07:00
Wywietleń: 977 408557

Poseł PiS Artur Szałabawka stwierdził stanowczo, że jak PO dojdzie po wyborach do władzy, to zlikwiduje 500 plus. Co na to wyborcy?

* * *

Poseł PO Sławomir Nitras powiedział z trybuny sejmowej, co myśli o rządach PiS i byłym marszałku Kuchcińskim, który potrącił mu z pensji za takie wystąpienia kilkanaście tys. zł. TVP Szczecin poświęciła temu kilka minut, a sprawę podsumował poseł PiS Krzysztof Zaremba, który z wrodzoną mu kulturą stwierdził, że „Nitras to cham i burak”. Małe dzieci mówią, że kto się przezywa, sam się tak nazywa.

* * *

„Myślę, że to będzie słaba komedia, a szkoda, bo generalnie lubię komedie” – tak wojewódzki radny PiS i kandydat na posła Zbigniew Bogucki skomentował zwiastun filmu Patryka Vegi „Polityka”. Filmu nie widział, a już wie, co ma mówić.

* * *

Wypadek samochodowy pod Gryficami. Rzecznik prasowy miejscowej policji ma wolne po nocnej służbie, więc telefonu nie odbiera, dyżurna nie może udzielać informacji, więc kieruje mnie do rzecznika w Szczecinie. Ten udziela mi informacji, ale dokładnych szczegółów nie zna. Dzwonię do prokuratora w Gryficach, ale ten odsyła mnie do rzecznika okręgówki, ale zastępująca rzecznika prokurator jest zajęta, by odczytać mi to, co jej przesłał prokurator z Gryfic. Ten jednak nie może mi tego odczytać, bo jest „za mały” w tej strukturze. Chyba zacznę pracę w miesięczniku.

* * *

„Dostało” mi się od mecenasa Włodzimierza Łyczywka za stwierdzenie w tekście o procesie notariuszy współpracujących z oszustami mieszkaniowymi: „Prawomocny wyrok wydał sąd w Łodzi, a podtrzymał go minister sprawiedliwości”. Pan mecenas ma rację, że dałem się wprowadzić w błąd, bo minister nie ma takich kompetencji (niektórzy twierdzą, że na razie). Sprawa dotyczy zawieszonego w prawach notariusza Cezarego P. („bohater” wielu moich artykułów), który spisywał niekorzystne dla oszukanych ludzi akty notarialne. Notabene, w tym tygodniu sąd unieważnił kolejny sporządzony przez niego dokument, o czym niebawem napiszę.

* * *

Do Szczecina zawita niebawem „Festiwal Fine Dining Week”, który „ma wspierać rozwój polskiej sceny restauracyjnej”. Za 129 zł będzie można zjeść pięć dań, w tym m.in. stek z buraka z kaszą pęczak z grzybami i kiełkami. Takie dania to były w stanie wojennym, kiedy były kartki na mięso. Wiele restauracji serwowało mielonego bezmięsnego, gołąbki z samym ryżem czy też bezmięsny bigos. Teraz, by zjeść stek buraczany, trzeba zapłacić przeszło stówę i zapisać się w kolejce do knajpy.

Mirosław KWIATKOWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie